وکیل صدور حکم حجر

وکیل صدور حکم حجر (1)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل صدور حکم حجر

وکیل صدور حجر

 وکیل صدور حکم حجر را تا چه اندازه می شناسید؟ بهترین وکیل صدور حکم حجر را از کجا پیدا کنیم؟ وکیل صدور حکم حجر چه وظایفی دارد؟ وکیل صدور حکم حجر با دیگر وکلایی که در نزدیک شما حضور دارند چه تفاوتی دارد؟ وکیل صدور حکم حجر چگونه می تواند به افراد کمک کند تا بهترین نتیجه ممکن را در جریان دادرسی پرونده های مختلف بدست آورند؟

 وکیل صدور حکم حجر یکی وکلای پایه یک دادگستری است که همانند دیگر وکلای پایه یک دادگستری در رشته حقوق تحصیل کرده است و پروانه وکالت خود را نیز دریافت کرده است اما مسئله مهمی که باعث تمایز میان وکیل صدور حکم حجر با دیگر وکلای پایه یک دادگستری میشود آن است که این وکیل حرفه ای و متخصص سال های زیادی را رد زمینه پرونده های مربوط به حجر کار کرده است و توانسته است مهارتا بسیار زیادی را در این زمینه کسب کند. وکیل صدور حکم حجر را می توانید از طریق راه های مختلفی بشناسید و با او ارتباط برقرار کنید و از مشاوره حقوقی این وکیل حرفه ای در جریان دادرسی پرونده های گوناگون استفاده کنید.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید اطلاعات خود را در مورد وکیل صدور حکم حجر کامل کنید و در مورد اقدامات و فعالیت های او اطلاعات زیادی کسب کنید به شما توصیه میکنم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا تمامی نکات قانونی که لازم است در مورد وکیل صدور حکم حجر بدانید را به شما معرفی کنیم.

این موضوع را فراموش نکنید که افراد قبل از هرکاری باید اطلاعات و دانش کافی در مورد آن موضوع داشته باشند تا بتوانند به صورت موفقیت آمیزی آن کار را به نتیجه برسند. در مورد وکیل صدور حکم حجر نیز باید اطلاعات کافی را داشته باشید تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید.

 وکیل صدور حکم حجر در جامعه ما

 وکیل صدور حکم حجر در جامعه ای که ما زندگی می کنیم چه وظیفه ای برعهده دارد و اصلا کارایی این وکیل چیست؟ به نظر شما در چه مواردی باید به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنیم و جریان پرونده خود را به او بسپاریم؟ در مورد وکیل صدور حکم حجر باید بگوییم که این فرد دارای سال ها تجربه رد پرونده های مختلف خانواده است و همین موضوع باعث شده است تا بهتر از هر کس دیگری بتواند جریان این پرونده ها را رد کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برساند.

قبل از آنکه بخواهیم در مورد کارکرد وکیل صدور حکم حجر صحبت کنیم باید در ابتدا با معنای حقوقی و تخصصی اصطلاح حقوقی حجر آشنا شویم تا بتوانیم اطلاعات کامل و دقیقی را بدست آوریم. کلمه حجر در حالت کلی به معنای بازداشتن یک فرد از انجام کارهای خاص است. حجر در معنای حقوقی بیان از ناتوانی افراد از انجام کارهای خاص قانونی دارد.

کلمه حجر در مفهوم قانونی در مقابل کلمه اهلیت قرار دارد. داشتن اهلیت به معنای توانایی انجام امور قانونی است و کسی که دارای اهلیت باشد می تواند به طور کاملا مستقل امور مربوط به حقوق زندگی خود را انجام دهد و هیچ کس نمی تواند این حقف قانونی را از اشخاص منع کند. این در حالی است که افراد دارای حجر که رد اصطلاح به آن ها محجور می گوییم توانایی انجام امور خود به صورت مستقل را ندارند و توانایی تشخیص صلاحیت حقوقی خود را ندارند.

مسئله ای که کاملا واضح است آن است که در هر جامعه ای افراد محجوری حضور دارند که باید مدیریت مباحث حقوقی آنها را به افرادی دیگر که دارای صلاحیت تصمیم گیری در مورد امور خوب و بد حقوقی دارند، واگذار کرد. وکیل صدور حکم حجر می تواند تمامی مباحث قانونی مربوط به افراد محجور را به طور کامل برای شما موشکافی کند و مصادیق آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

وکیل صدور حکم حجر را جدی بگیریم!

 وکیل صدور حکم حجر باید دارای خصوصیات مختلفی باشد تا بتوان جریان پرونده های مقتل را به او واگذار کرد. شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید که هر وکیل متخصص و متعهد می تواند وکالت پرونده های شما را بر عهده گیرد و جریان دادرسی آنها در دادگاه را پیش ببرد. به همین خاطر نیز در حالت کلی افراد بعد از انتخاب وکیل دچار مشکل می شوند و احساس پشیمانی به آنها دست میدهد. شما باید این موضوع را بدانید که در جریان هر پرونده و دعوایی لازم است تا یک وکیل متخصص همان موضوع به شما کمک کند تا جریان پرونده شما به بهترین نحو ممکن پیش برود و با مشکلات و چالش های احتمالی کمتری روبرو شوید.

 وکیل صدور حکم حجر سال های زیادی را در جریان دادرسی پرونده های مربوط به حجر گذرانده است و به همین خاطر نیز می تواند با تکیه بر علم و  دانشی که دارد جریان پرونده ها را به نفع موکل خود پیش ببرد. وکیل صدور حکم حجر در مقایسه با دیگر وکلای پایه یک دادگستری می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و جریان پرونده ها ی مربوط به حجر را در مدت زمان نسبتا کوتاه تری پیشبرد و این موضوع باعث می شود تا زمان و هزینه این وکیل حرفه ای و متخصص از دست نرود.

 گروه وکلای عدالت نویسان یکی از بهترین و متخصص ترین موسسات حقوقی است که می تواند جریان پرونده های مربوط به حجر را به صورت تخصصی و کاملا حرفه ای مدیریت کند. این موسسه حقوقی حرفه ای و با تجربه دارای کادری مجرب و متخصص است که از بهترین انواع وکیل صدور حکم حجر تشکیل شده است و شرایط مساعدی را برای ارتباط مردم با وکیل صدور حکم حجر بوجود آورده است. شما در هر زمانی که بخواهید می توانید با وکیل صدور حکم حجر ارتباط برقرار کنید و از خدمات حقوقی او استفاده کنید.

ویژگی های وکیل صدور حکم حجر

 تا زمانی که ویژگی های وکیل صدور حکم حجر را نشناسید به هیچ عنوان نمی توانید انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشید. بنابراین اگر شما جز ان دسته از افراد یهستید که می خواهید بهترین وکیل صدور حکم حجر را انتخاب کنید به شما توصیه می کنیم که در ابتدا ویژگی ها و خصوصیات این وکیل متعهد و متخصص را بشناسید تا بتوانید در زمینه انتخاب وکیل صدور حکم حجر، انتخاب موفقی داشته باشید. به طور کلی به چند مورد از ویژگی ها و خصوصیات وکیل صدور حکم حجر اشاره می کنیم تا با آنها آشنا شوید و اطلاعات لازم را برای انعقاد قرارداد وکالت با وکیل صدور حکم حجر داشته باشید.

 وکیل صدور حکم حجر باید دارای مهارت و تخصص باشد. هنگامی که در مورد مهارت و تخصص وکیل صدور حکم حجر صحبت می کنیم منظورمان ان است که این وکیل در زمینه پرونده های وکیل صدور حکم حجر دارای تجربه باشد و تسلط کافی بر قوانین و اطلاعات حقوقی مربوط به پرونده های مربوط به این حوزه داشته باشد. وکیل صدور حکم حجر متخصص می تواند از اتلاف هزینه و زمان افراد جلوگیری کند.

 وکیل صدور حکم حجر باید دارای صبر و حوصله فراوان باشد و به صورت عجولانه عمل نکند. وکیل صدور حکم حجر باید با صبر و حوصله کافی جریان پرونده را مورد مطالعه قرار دهد و تمامی جوانب آن را بررسی کند تا بتواند نتیجه ای مناسب را از جریان این پرونده بدست آورد.

یکی دیگر از خصوصیات وکیل صدور حکم حجر که افراد باید به آن توجه داشته باشند، ارائه مشاوره حقوقی است. وکیل صدور حکم حجر معمولا در جلسات مشاوره حقوقی به تمامی سوالات موکلان خود پاسخ می دهد و به آنها کمک می کند تا ابهامات ذهنی خود را برطرف کنند و با اشراف کامل بر قوانین حقوقی جریان دادرسی را پیگیری کنند.

 وکیل صدور حکم حجر می تواند تمامی اسناد حقوقی و مدارکی را که برای به نتیجه رسیدن جریان پرونده لازم است در طول مدت زمان نسبتا معینی تا تشکیل جلسه دادگاه آماده کند و آنها را به مراجع قضایی تحویل دهد. وکلایی که توانایی جمع آوری اسناد و مدارک را ندارند نمی توانند عملکرد خوبی در جریان صدور حکم حجر داشته باشند و هم این موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای موکلان وکیل صدور حکم حجر می شود.

 وکیل صدور حکم حجر باید رازدار باشد و اسرار موکل خود را به هیچ عنوان فاش کند. شما باید این موضوع را بدانید که یکمی از حقوق اساسی که باید توسط وکیل صدور حکم حجر رعایت شود، حفظ اسرار موکلان است. وکلایی که نتوانند حقوق موکلان خود را به هر دلیلی رعایت کنند و باعث ایجاد آسیب و خسارت به آنها شوند در واقع قانون شکنی کرده اند و حقوق موکلان خود را نادیه گرفته اند و همین موضوع باعث می شود تا جریان این قانون شکنی و جرمی که توسط وکیل صدور حکم حجر انجام شده است از طریق قانون قابلیت پیگیری داشته باشد.

وکیل صدور حکم حجر و روش های مشاوره با او

 وکیل صدور حکم حجر به تمامی افراد یکه به او مراجعه می کنند، مشاوره حقوقی ارائه می دهد. برخی از افراد به اشتباه با خود فکر می کنند که تنها در شرایطی می توان به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کرد که این وکیل متخصص را به عنوان وکیل خود در جریان پرونده ای که با ان درگیر هستند، انتخاب کرده باشند و قرارداد وکالت منعقد کرده باشند. اما شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که برای استفاده از مشاوره حقوقی با وکیل صدور حکم حجر نیازی به قرارداد وکالت نیست. شما می توانید در هر زمان که می خواهید به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنید و از خدمات مختلف او برای پیشبرد جریان پرونده خود کمک بگیرید. اکنون نوبت آن است که در مورد روش های مشاوره با وکیل صدور حکم حجر صحبت کنیم تا بتوانیم روشی را انتخاب کنیم که بیشتر با شرایط ما تطابق دارد. به طور خلاصه روش های مشاوره با وکیل صدور حکم حجر را معرفی می کنیم:

مشاوره حضوری:

شما می توانید به راحتی به دفتر حقوقی وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنید و در جلسات حضوری با او شرکت کنید. معمولا در جلسات حضوری با وکیل صدور حکم حجر می توان به طور کامل و دقیق شرایط یک پرونده را مورد بررسی قرار داد و در مورد مسائل حقوقی مربوط به آن صحبت کرد تا وکیل صدور حکم حجر روشی مناسب برای به نتیجه رساندن پرونده را پیدا کند.

 وکیل صدور حکم حجر وظیفه دارد تا در جلسات مشاوره حضوری به تمامی سوالات مراجعان پاسخ دهد. یکی از دلایل اصلی تشکیل جلسه مشاوره حضوری با وکیل صدور حکم حجر آن است که سوالا ذهنی افراد به طور کامل برطرف شود و ابهامات ذهنی آنها به طور کامل مورد حل و فصل قرار گیرد. اما در شرایطی که افراد نتوانند به صورت حضوری به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنند تکلیف چیست و چگونه می توان از مزایای خدمات مشاوره ای با این وکیل حرفه ای استفاده کرد؟

 مشاوره غیر حضوری:

 یکی از خدمات حقوقی پرطرفدار وکیل صدور حکم حجر، مشاوره غیر حضوری است. همه ما به خوبی می دانیم  که امروزه شبکه های مجازی و فضای اینترنتی یکی از راه های ارتباطی میاتن مردم است که اکثر افراد جامعه می توانند از آن استفاده کنند. وکیل صدور حکم حجر با توجه به این موضوع، خدمات مشاوره ای غیر حضوری اینترنتی را به تمامی افراد یکه به ان نیاز دارند، ارائه می دهد تا مشکلات و چالش های حقوقی آنها در کوتاهترین زمان ممکن حل شود.

مسئله دیگری وجود دارد آن است که تمامی افرادی که از نظر بعد مسافت دچار مشکل هستند و نمی توانند به وکیل صدور حکم حجر به صورت حضوری مراجعه کنند به راحتی می توانند از طریق اینترنت و تلفن با وکیل صدور حکم حجر ارتباط برقرار کنند. حقیقت آن است که هزینه جلسات حقوقی غیر حضوری در حالت کلی کمتر از جلسات حضوری است. البته شما باید به این مسئله هم توجه داشته باشید که افراد با وجود درگیری های روزانه ای که دارند نمی توانند به طور روزانه و در هر لحظه که سوال در ذهن آنها ایجاد می شود به دفتر وکالت او مراجعه کنند، در چنین شرایطی جلسات مشاوره غیر حضوری می تواند جز یکی از راه های پرسش و پاسخ فوری به حساب اید که افراد چالش های قانونی خود را از طریق اینترنت و تلفن به وکیل صدور حکم حجر حل کنند.

در صورتی که دچار شک و تردید هستید که کدام یک از روش های مشاوره با وکیل صدور حکم حجر برای شما مناسب تر است بهتر است از خود وکیل صدور حکم حجر کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کند. وکیل صدور حکم حجر با توجه به جریان پرونده شما و میزان حساسیت موضوع می تواند بهترین راهکار را ارائه دهد.

 وکیل صدور حکم حجر و ابطال قرارداد

 وکیل صدور حکم حجر می تواند جریان قراردادهایی را که دچار خلا قانونی هستند و توسط فرد محجور تنظیم شده است را باطل کند. اما چگونه و چرا؟ اغز انجایی که فرد محجور توانیی ان را ندارد که به صورت مستقل جریان حقوقی مسائل را بر عهده گیرد و به تنهایی شرایط قانونی قرارداد ها را مدیریت کند و در مورد مضر یا مفید بودن یک قرارداد تصمیم گیری کند، ممکن است اقدام به تنظیم قراردادهایی کند که زیان آور هستند و دارای خسارات و آسیب های فراوانی هستند. در چنین شرایطی وکیل صدور حکم حجر می تواند با جمع آوری اسناد و مدارک معتبر مبنی بر وجود حجر د رفرد منعقد کننده قرالر داد برای ابطال قانونی قرارداد اقدام کند. وکیل صدور حکم حجر تنها کسی است که می تواند در محضر دادگاه با استفاده از ادله اثبات مناسب این کار را انجام دهد.

وجود حجر در افراد دقیقا چگونه می تواند باعث ابطال یک قرارداد شود؟ در چنین شرایطی چه کسی وظیفه و مسئولیت پیگیری دارد؟ شما باید این موضوع را بدانید که در صورت اثبات حجر در افراد مختلف، قانون برای آنان قیم تعیین می کند. قیم قانونی افراد محجور می تواند به عنوان سرپرست حقوقی آنها از جانب فرد محجور در محضر قانون حاضر شود و جریان پرونده را به صورت دقیق مورد پیگری قرار دهد . در چنین شرایطی دیگر نیازی به مراجعه حضوری فرد محجور در مراجع قضایی نیست و وکیل صدور حکم حجر می تواند از جانب موکل خود برای پیگیری موضوع حضور یابد.

 وکیل صدور حکم حجر و مصادیق محجورین

محجور به کسی می گویند که از لحاظ قانونی نمی تواند بدون دخالت شخص دیگری که دارای صلاحیت است، امور حقوقی انجام دهد. به همین دلیل نیز می توان گفت یکی از مصادیق اشخاص مجور، کودکان و کودکان زیر سن بلوغ می باشند که صغیر نامیده می شوند. صغیر نیز در حالت کلی خود به دو دسته صغیر ممیز و غیر ممیز تقسیم می شود که توانایی اداره امور خود را دارند. تفاوت اصلی کمه میان صغیر ممیز و غیر ممیز وجود دارد آن است که هر دو مورد محجور شناخته می شوند و نیاز دارند  تا شخصی قیمومت آنها را برای امور حقوقی بر عهده گیرد. وکیل صدور حکم حجر در جریان پرونده های مربوط به دعاوی مختلف صغیر می تواند برای انکه حکم دادگاه را به نفع شخص محجور تغییر داد برای کسب حکم حجر از دادگاه اقدام نماید.

سفیه نیز جز دسته دیگری از افراد دارای حجر است. سفیه به کسانی گفته می شود که دارای صلاحیت عقلانی و تصمیم گیری هستند اما این افراد نمی توانند اوضاع مالی خود را کنترل کنند و مدیریت آن را بر عهده گیرند. معمولا در صورت صدور حکم حجر این افراد، معاملات آنها باطل نامیده می شود و نباید انتظار داشت که آنها بتوانند قراردادهای صحیحی را منعقد کنند که دارای شرایط قانونی معتبر و رضایت عقلانی باشد. در مواردی که چنین قراردادهایی که توسط فرد سفیه منعقد می شود باعث بوجود آمدن مشکلات و چالش های فراوانی شود، وکیل صدور حکم حجر می تواند جریان را به خوبی مدیریت کند و  در جریان دادرسی پرونده، مدارک و اسناد معتبر مربوط به آن را ارائه دهد.

یکی دیگر از مصادیق بارز حکم حجر نیز افراد مجنون هستند. افراد مجنون همانطور که از نامش پیداست به افرادی گفته می شود که دارای جنون هستند و همین موضوع باعث می شود تا سلامت عقل و روح و روان آنها در حالت عادی نباشد. امروزه در قانون کشور ما محجورین به دو دسته تقسیم شده اند، اولین دسته کسانی هستند که همیشه در تمامی حالت ها دارای حالت جنون هستند و دومین دسته کسانی هستند که در اصطلاح آنها را مجنون ادواری می نامند. مجنون ادواری یعنی کسانی که در حالات خاص و تحت برخی از شرایط دچار جنون می شوند و شرایط عقلانی آنها دچار مشکل می شود. معمولا برای اینکه شخص دچار جنون ادواری شده است نیاز به مدارک و ادله محکمی است و تشخیص آن تا حدودی سخت است. به همین دلیل هم در چنین شرایطی معمولا باید به سراغ یک فرد متخصص در این زمینه رفت تا بتوان از او کمک گرفت. وکیل صدور حکم حجر بهترین کسی است که می تواند شرایط جنون ادواری افراد را تا حد زیادی در دادگاه اثبات کند.

هنگامی که از افراد مجنون و حالت جنون ادواری صحبت می کنیم، ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش اید که چرا باید برای صدور حکم حجر اقدام کرد؟ در مواردی که معمولا دعوای حقوقی پیش می اید در صورتی که فرد متهم همان فرد محجور باشد یا انکه فر مهجورد اقدام به انجام کاری کرده باشد بر خلاف منافع خود و اطرافیان باشد می توان به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کرد و با کمک این وکیل متخصص برای اخذ این حکم قانونی اقدام کرد.

 بهترین وکیل صدور حکم حجر را از کجا پیدا کنیم؟

همه افراد ترجیح می دهند که برای حجلوگیری از بوجود آمدن مشکلات متعدد حقوقی و عدم ایجاد اختلال در جریان دادرسی پرونده آنها به بهترین وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنند. مراجعه به وکیل صدور حکم حجر دارای مزایای متعددی است که از مهم ترین آنها می توان به عدم اتلاف هزینه و زمان موکلان اشاره کرد. اما یکی از مهم ترین مسائلی که معمولا افراد با ان روبرو هستند آن است که اصلا بهترین وکیل صدور حکم حجر را چگونه باید پیدا کنیم؟ بهترین وکیل صدور حکم حجر در کجا حضور دارد؟

برای آنکه بتوانید بهترین وکیل صدور حکم حجر پیدا کنید بهتر است در ابتدا به این مسئله دقت داشته باشید که این وکیل حرفه ای و متخصص باید دارای تجربه کاری باشد و پرونده های مختلفی را به نتیجه رسانده باشد تا بتوان به او اعتماد کرد و جریان پرونده را به او واگذار کرد. معمولا در چنین مواقعی بهترین راه آن است که از افراد معرف که با یان وکیل آشنایی دارند، مشورت بخواهید.

یکی از بهترین گزینه های مخوجود در این زمینه موسسات حقوقی متخصص و با سابقه هستند. یکی از موسسات حرفه ای که دارای کادری مجرب است، گروه وکلای عدالت نویسان است. گروه وکلای عدالت نویسان از بهترین وکلای متبحری تشکیل شده است که می توانند با کیفیت ترین خدمات حقوقی را در اختیار موکلانت خود ارائه دهند. اگر شما می خواهید با بهترین وکیل صدور حکم حجر آشنا شوید به شما توصیه می کنیم که از گروه وکلای عدالت نویسان در این زمینه کمک بگیرید.

 وکیل صدور حکم حجر و مزایای مراجعه به او

به نظر شما چرا بیشتر افراد توصیه می کنند که جریان پرونده خود را به یک وکیل صدور حکم حجر حرفه ای بسپارید؟ مزایای مراجعه به وکیل صدور حکم حجر به چه مواردی تقسیم می شوند؟ در پاسخ به این سوال به چند مورد از اساسی ترین و بهترین مزایای مراجعه به وکیل صدور حکم حجر شاره می کنیم تا با انها اشنا شوید و اطلاعات لازم را رد مورد وکیل صدور حکم حجر داشته باشید:

افزایش احتمال موفقیت پرونده: از آنجایی که وکیل صدور حکم حجر با تمامی مراحل دادرسی آشنایی دارد و راه های موفقیت آن را هم می داند، سعی می کند تا با اقدامات حقوقی تخصصی خود در جهت احقاق حقوق موکلان خود قدم بردارد.

جلوگیری از اتلاف وقت: از آنجایی که پرونده های مربوط به صدور حکم حجر معمولا دارای روند دارسی طولانی هستند، این احتمال وجود دارد که جریان قانونی دعوی دچار اطناب شود و در مقابل هزینه های دادرسی مربوط به آن هم افزایش پیدا کند. وکیل صدور حکم حجر این توانایی را دارد تا با اقدامات قانونی خود از اطاله دادرسی جلوگیری کند و جریان پرونده را در کوتاه ترین زمان ممکنم به نتیجه برساند تا از اتلاف وقت افراد جلوگیری شود.

جلوگیری از اتلاف هزینه: از دیگر مزایای مراجعه به وکیل صدور حکم حجر آن است که دیگر امکان به هدر رفتن هزینه و پول افراد بسیار کمتر میشود. از آنجایی که هر مرحله دادرسی در جریان دعاوی مربوط به حجر بسیار پرهزینه است با کمک وکیل صدور حکم حجر می توان در حداقل زمان ممکن این پرونده ها را به نتیجه برسند و روند آنها را بسیار کوتاه کرد تا از به هدر رفتن پول افراد جلوگیری کرد.

پشتیبانی حقوقی و روحی: هنگامی که دعاوی مربوط به حجر پیش می آید افراد دچار سرگردانی و احساس منفی می گردند. دلیلی عمده چنین احساساتی عدم اگاهی وو عدم اطلاع افراد از جریان دادرسی و قوانین مربوط به حجر است. از آنجایی که وکیل صدور حکم حجر از تمامی این مسائل اگاهی دارد، معمولا در جلسات مشاوره ای تمامی آنها را به موکلان خود نیز ارائه می دهد تا احساس سردرگمی آنها تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

هزینه وکیل صدور حکم حجر چقدر است؟

بسیاری از افراد ممکن است از مراجعه به وکیل صدور حکم حجر خودداری کنند و به دلایل مختلف سعی کنند تا جریان پرونده خود را به وکیل صدور حکم حجر ارجاع ندهند، دلیل اصلی این مسئله مربوط به آن است که آنان از هزینه وکیل صدور حکم حجر واهمه دارند. این تصور اشتباه در میان بسیاری از مردم جا افتاده است که وکیل صدور حکم حجر دستمزد نسبتا زیادی دریافت می کند اما این جریان حقیقت ندارد.

همانطور که درمتن بالا اشاره کردیم، وکیل صدور حکم حجر با اقدامات اساسی که انجام می دهد مانع از اطاله دادرسی پرونده ها می شود و همین موضع خود به تنهایی تا حد زیادی از هزینه های جانبی مربوط به دادرسی می کاهد. از طرفی دیگر نیز با کمک وکیل صدور حکم حجر می توان بهترین اسناد حقوقی و مدارک را تهیه و به دادگاه تحویل داد. افراد می توانند بدون آنکه خودشان به صورت حضوری به دادگاه مراجعه کنند از جریان پرونده اطلاع یابند.

در نتیجه می توان گفت که دستمزد وکیل صدور حکم حجر با توجه به خدماتی که ارائه می دهد کاملا به صرفه و اقتصادی است. برخی از معامله هایی که توسط اشخاص محجور منعقد می شوند دارای ضرر و زیان و آسیب های بسیار زیادی هستند که با کمک ر میتوان از آنها جلوگیری کرد.

 وکیل صدور حکم حجر و یک نمونه پرونده صدور حکم حجر

به یک نمونه جریان پرونده مربوط به صدور حکم حجر اشاره می کنیم تا با جریان دادرسی ان اشنایی پیدا کنید. حضور وکیل صدور حکم حجر در جریان این پرونده بسیار موثر بوده است و شرایط قانونی صدور رای عادلانه را بهبود بخشیده است. اگر شما جز کسانی هستیدذ که می خواهید به وکیل صدور حکم حجر مراجعه کنید و درگیر چنین پرونده هایی شده اید به شما توصیه می کنیم این نمونه دعوی را مطالعه کنید.

خلاصه جریان پرونده با حضور وکیل صدور حکم حجر

خانم … دادخواستی به طرفیت آقای … و خانم … به خواسته صدور حکم حجر … (مورث طرفین) تقدیم و در متن دادخواست وکیل او توضیح داده است که پدر موکل مطابق اسناد و مدارک پزشکی از سال ۱۳۹۲ تاکنون دچار زوال عقلی شده و پزشک معالج ایشان تشخیص به این امر داده که مغز نامبرده کوچک شده و به هیچ وجه قادر به تمییز و تشخیص امور اعم از مالی و غیره نبوده نامبرده چندین بار در بیمارستان تحت معالجه بوده موکل در پرونده دادسرای امور سرپرستی و محجورین پرونده تشکیل داده و مسجل گردیده نامبرده در دوران زوال عقلی معاملاتی را انجام داده و زوال عقلانی تأیید گردیده ماه گذشته به دلیل عارضه حادث شده دار فانی را وداع گفته فرزند ایشان … با علم به این موضوع که پدرش قادر به تشخیص امور مالی خود نیست در سال ۱۳۹۴ قراردادی در ارتباط با منزل مسکونی تنظیم و مرحوم آقای … آن را امضاء نموده است در صورتی که تمامی مدارک پزشکی ایشان گواه این امر می باشد که در آن تاریخ نامبرده دچار زوال عقلانی بوده است پرونده جهت رسیدگی به شعبه ۲۴۷ دادگاه خانواده تهران ارجاع شده است و جلسه رسیدگی در مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ با حضور خواهان تشکیل شده است و خوانندگان حضور یافته اند و دادگاه پس از استماع اظهارات وکیل خواهان قرار ارجاع امر به کمیسیون پزشکی قانونی را صادر نموده است کمیسیون پزشکی قانونی پاسخ داده است که حسب مدارک بالینی وی در زمان حیات سوابق ابتلاء به درجاتی از افت قوای مغزی و اختلالات شناختی توأم با بیماری های متعدد جسمی داشته که منجر به بستری های متعدد شده و بر اساس مدارک موجود حداقل از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ توانایی امور مالی خود را نداشته است دادگاه پس از وصول نظریه کمیسیون پزشکی و رسیدگی به دلایل خواهان ختم رسیدگی را اعلام و به شرح دادنامه شماره ۱۱۲۵-۹۹ نظر به اینکه خواندگان که در تمام مراحل دادرسی به طور قانونی اخطار شده اند، با وصف انتظار کافی در فرآیند دادرسی حضور نیافته و لایحه ای ارسال نکرده اند و دعوی وکیل خواهان مصون از تعرض ایشان باقی مانده است. دادگاه پس از استماع اظهارات وکیل خواهان و در جهت روشن شدن واقعیت، اقدام به صدور قرار ارجاع امر به کمیسیون سه نفره و پنج نفره پزشکی قانونی نموده است. با وصول نظریه کمیسیون پزشکی اخیر که همسو و یکسان با نظریه کمیسیون قبلی بوده، عدم توانائی مرحوم … فرزند … در اداره امور مالی خود به سبب ابتلا به درجاتی از افت قوای مغزی، علائم اختلال شناختی و بیماری های جسمی از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ تا زمان فوت مورد گواهی قرار گرفته است. با ابلاغ نظریات کمیسیون های پزشکی قانونی اعتراضی از ناحیه اصحاب دعوی تقدیم نشده و نظریه کمیسیون اخیر از نظر دادگاه من به الکفایه می باشد. با عنایت به مطالب فوق الذکر و امعان نظر به اظهار نظر پزشکان کمیسیون پزشکی قانونی، دعوی وکیل خواهان را وارد دانسته و حکم بر اعلام حجر ناشی از سفاهت مرحوم … فرزند … از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ تا زمان فوت وی صادر نموده است. دو نفر از ورثه به نام های … و خانم … نسبت به این رای واخواهی نموده اند و دادگاه موضوع را به کمیسیون هفت نفره ارجاع داده است و کمیسیون هفت نفره در نظریه خود اعلام داشته متوفی از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ (تاریخ بستری در بیمارستان) توانایی امور مالی خود را نداشته است دادگاه پس از وصول نظریه کمیسیون هفت نفره ختم رسیدگی را اعلام و به شرح دادنامه شماره ۱۶۱۷-۹۹ با توجه به نظریه کمیسیون موصوف که با دقت در سوابق بیمارستانی و استعلام از پزشک معالج ابراز شده، به توانائی متوفی در اداره امور مالی از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ به سبب افت قوای مغزی و اختلالات شناختی تصریح نموده است هر چند این نظریه مورد اعتراض وکیل دوم واخواه ها قرار گرفته است لیکن ادله ای فنی در مقام اعتراض تقدیم نشده و صرف اعلام اعتراض بدون دلیل، مبنای قانونی برای ارجاع به کمیسیون بعدی پزشکی قانونی ندارد و آنچه می باید مورد بررسی قرار گیرد، قبلا در کمیسیون های سه نفره، پنج نفره و هفت نفره مورد دقت و اظهارنظر واقع شده و اطاله بیشتر فرآیند دادرسی موجه نمی باشد، لذا دادگاه با لحاظ جهات مذکور، از آنجا که دلیلی بر فسخ رای معترض عنه ارائه گردیده و از سوی دیگر وکیل واخوانده در فرآیند دادرسی مرحله واخواهی، تأیید رأی مذکور را درخواست نموده است لذا دادگاه اعتراض واخواهی واصله را غیر مؤثر دانسته و با ابتناء بر سه نظریه کمیسیون های پزشکی قانونی و با اعلام حجر ناشی از سفاهت مرحوم … فرزند … از تاریخ ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ تا زمان فوت وی رای معترض عنه را تایید نموده است. این رای مورد اعتراض دو نفر از ورثه قرار گرفته و پرونده جهت رسیدگی به اعتراض آنها به شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شده است و دادگاه تجدیدنظر در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ به اعتراض رسیدگی و به شرح دادنامه شماره ۴۹۰۳۰۷-۴۰۰ نظر به اینکه رای بر اساس مقررات و موازین قانونی صادر شده است و ایراد موثری از حیث ماهوی با شکلی به آن وارد نیست و استدلال محکمه محترم بدوی و نیز مستندات آن صحیح می باشد و تجدیدنظر خواه دلیل یا دلایلی که موجبات نقض و یا بی اعتباری دادنامه را فراهم نماید ارائه نکرده است. لذا ضمن رد اعتراض معترضین، دادنامه معترض عنه را نتیجتاً تایید نموده است. این رای در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ به طرفین ابلاغ و وکیل دو نفر از ورثه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ نسبت به آن فرجام خواهی نموده است و پرونده جهت رسیدگی به اعتراض او به دیوان عالی کشور ارسال و به این شعبه ارجاع شده است لایحه فرجام خواهی او هنگام شور قرائت می گردد.

هیات شعبه در تاریخ بالا تشکیل گردید. پس از قرائت گزارش آقای جعفر بدری عضو ممیز و ملاحظه اوراق پرونده در خصوص دادنامه شماره ۴۹۰۳۰۷-۴۰۰ صادره از شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان تهران فرجام خواسته مشاوره نموده چنین رای می دهد:

رای شعبه

ورثه متوفی درخواست صدور حکم حجر مورث خود را نموده اند و دادگاه حکم حجر متوفی را در برهه ای از زمان حیات به علت سفاهت صادر نموده و تاریخ شروع حجر را اردیبهشت ۱۳۹۴ اعلام نموده است سفیه در اصطلاح قانون کسی است که تصرفات او در امور مالی خود عقلانی نباشد این وصف در محجور با استقراء و بررسی اعمال حقوقی او قابل احراز است و تعیین تاریخ شروع برای سفاهت و تسری دادن آن به قبل بر اساس نظریات پزشکی قانونی امکان احراز ندارد و مدعی سفاهت باید دلائل و مدارکی ارائه نماید که محجور سفیه در اموال و دارائی خود تصرفات سفیهانه انجام داده است چنین دلیلی در پرونده مشاهده نمی گردد رای فرجام خواسته در شرایط فعلی قابلیت ابرام ندارد هیأت شعبه با اختیار حاصله از بند ۵ ماده ۳۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی رای فرجام خواسته (دادنامه شماره ۴۹۰۳۰۷-۴۰۰ صادره از شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان تهران) را به علت نقص در تحقیقات نقض و در اجرای بند الف ماده ۴۰۱ همان قانون پرونده را حسب رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر صادر کننده رای اعاده می نماید تا اسناد و مدارک معاملات و اعمال حقوقی محجور را مطالبه چنانچه در سابق عمل حقوقی سفیهانه انجام داده عنداللزوم با ارجاع به کارشناس درباره سفهی بودن تصرفات مالی او بررسی های لازم انجام و تصمیم مقتضی اتخاذ نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×