وکیل حقوقی تهران

وکیل حقوقی تهران (1)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل حقوقی تهران

وکیل حقوقی در تهران

 وکیل حقوقی تهران را می شناسید؟ آیا تاکنون با وکیل حقوقی تهران آشنا شده اید و از خدمات او استفاده کرده اید؟ به نظر شما چرا باید از وکیل حقوقی تهران استفاده کنیم؟ معیار های انتخاب یک وکیل حقوقی حرفه ای چیست؟

وکیل حقوقی تهران یکی از مهم ترین افرادی است که می تواند به عموم مردم کمک کند تا در پرونده های حقوقی مختلف، موفقیت های لازم را کسب کنند. اگر به پرونده های حقوقی مختلف نگاه کنید و به جریان دادرسیی انان دقت کنید، متوجه این نکته خواهید شد که بسیاری از افراد با وجود آنکه دارای وکیل حقوقی تهران هستند، نمی توانند در جهت احقاق حقوق خود اقدامات لازم را انجام دهند و امکان تضییع حقوق آنان وجود دارد. به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟

حقیقت آن است که امروزه تعداد وکلای حقوقی در سطح کشور بسیار زیاد است اما برای موفقیت در پرونده های مختلف و انتخاب یک وکیل حقوقی تهران خوب باید به معیارهای مختلفی دقت کرد. برخی از افراد بدون در نظر گرفتن معیارهای انتخاب یک وکیل حقوقی خوب اقدام به انعقاد قرارداد وکالت می کنند و همین موضوع باعث می شود تا نتوانند از تضییع حقوق خود جلوگیری کنند.

بهترین وکیل حقوقی تهران کسی است که در زمینه پرونده شما دارای تخصص و مهارت باشد، از طرفی دیگر معمولا تجربه وکلا در زمینه پرونده های مختلف متفاوت است؛ همین موضوع نیز باعث شده است تا به تمامی افراد توصیه شود که قبل از مراجعه به وکیل حقوقی، اطلاعات لازم را رد مورد میزان تخصص و تجربه او بدست آورند. با استفاده از این روش، میزان آسیب ها و خسارات احتمالی تا حد زیادی کاهش می یابد.

وکیل متخصص حقوقی با تجربه معمولا از راه های میانبر روند دادرسی پرونده آگاهی دارند و همین موضوع باعث می شود تا جریان پرونده با سرعت بیشتری طی شود و میزان اتلاف وقت تا حد زیادی کاهش یاید. هر چقدر جریان دادرسی یک پرونده طولانی تر شود، میزان خسارات نیز افزایش پیدا می کند؛ چرا که طرفین پرونده باید هزینه هر مرحله از دادرسی را بپردازند و از طرفی دیگر نیز زمان انها نیز از دست می رود.

مزایای مراجعه به وکیل حقوقی تهران

مسلما هنگامی که در مورد وکیل حقوقی تهران صحبت می کنیم، این سوال اساسی و بسیار مهم برای افراد پیش میاید که اصلا چرا باید به وکیل حقوقی تهران مراجعه نماییم و از خدمات او استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مراجعه به وکیل حقوقی تهران دارای مزایای بسیار زیادی است که به طور خلاصه به چند مورد از انها اشاره می کنیم تا در مورد آنها اطلاع پیدا کنید.

اولین و مهمترین مزیت مراجعه به وکیل حقوقی تهران آن است که افراد می توانند بدون نگرانی و استرس، جریان دادرسی را به یک فرد متخصص و حرفه ای بسپارند. از آنجایی که بسیاری از مردم عادی دارای اطلاعات حقوقی نیستند و از جریان دادرسی پرونده های مختلف آگاهی ندارند و احکام قانونی را در موقعیت های مختلف نمی شناسند در هنگام مواجه با پرونده های مختلف دچار استرس و نگرانی می شوند و دقیقا نمی دانند که باید چه کنند.

 معمولا این احساس نگرانی و استر در بسیاری از موارد باعث ایجاد آسیب های روحی شدیدی به آنها می گردد. بنابراین بهترین راه حل آن است که از بهترین وکیل حقوقی تهران در جریان پرونده کمک گرفت تا احساس نگرانی و استرس افراد برطرف گردد. با کمک وکیل حقوقی متعهد می توان از این موضوع اطمینان حاصل پیدا کرد که حقوق طبیعی افراد مورد تضییع قرار نخواهد گرفت. حمایت روحی و روانی که با استفاده از وکیل حقوقی تهران حاصل می گردد برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است.

دومین مزیت مراجعه به وکیل حقوقی تهران آن می باشد که از اطاله دادرسی جلوگیری می گردد. اطاله دادرسی یکی از آفت های اساسی و بسیار مهمی است که در جریان بسیاری از دعاوی و پرونده های قانونی، افراد با ان مواجه می شوند. شاید اکنون با خود فکر کنید که اصلا معنای دقیق کلمه اطاله دادرسی چه می باشد و چرا جز آفت های پرونده های قانونی به حساب می آید؟

اطاله دادرسی در واقع همان اطناب جریان رسیدگی به پرونده های حقوقی است. هنگامی که تحقیقات یک پرونده به طور کامل انجام نمی شود و مسائل مختلفی در جریان پرونده دارای ابهام می گردد، جریان دادرسی بیش از حد عادی ادامه پیدا می کند تا زمانی که تمامی حقایق مشخص گردد. در چنین مواردی وکیل حقوقی حرفه ای با تکیه بر دانش حقوقی که دارد، برای روشن شدن تمامی حقایق و ابهامات پرونده، تحقیقات را اغاز می کند و با استناد به مفاد قانونی و ادله اثبات آنها را در جریان پرونده به کار میگیرد و این موضوع باعث تسریع روند دادرسی می شود و از اطناب آن جلوگیری می شود.

از دیگر مزایای مراجعه به وکیل حقوقی تهران

البته یکی دیگر از مواردی که باعث می شود جریان قانونی یک پرونده ادامه پیدا کند آن است که قانونگذار کشور با صلاحدید خود برای ایجاد صلح و سازش میان طرفین دعاوی از از اطاله دادرسی استفاده می کند. برای مثال در جریان پرونده های طلاق معمولا موضوع اطاله دادرسی بسیار دیده می شود و این در حالی است که بسیاری از زوجین در شرایط نامساعدی با یکدیگر به سر می برند و اطناب روند دادرسی نیز باعث ایجاد آسیب های شدیدی به آنها می گردد. وکیل حقوقی خانواده به تسریع روند قضایی چنین پرونده هایی کمک می کند و همین موضوع باعث می شود تا از شدت میزان آسیبی که به زوجین در جریان جدایی وارد می شود، کاسته شود.

توجه داشته باشید که هزینه وکیل حقوقی تهران با توجه به خدماتی که به متقاضیان خود ارائه میدهد، بسیار مقرون به صرفه است و باعث احقاق حقوق آنها می گردد. تسریع دادرسی جریان یک پرونده، مسئله ای است که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود؛ چرا که هرچقدر مراحل دادرسی بیشتر و طولانی تر شود، هزینه های مربوط به دادرسی نیز افزایش پیدا می کند.

شما باید بدانید که تنظیم دادخواست و انواع لوایح توسط وکیل حقوقی تهران در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین نحو انجام می شود. وکیل حقوقی تهران از تمامی چارچوب ها قانونی و نحوه تنظیم اسناد قانونی آگاهی دارد و همین موضوع باعث می شود تا بتواند بدون کوچکترین مشکلی مدارک قابل استناد در مراجع قانونی را تهیه و تنظیم کند.

انواع مشاوره با وکیل حقوقی تهران

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که از اینترنت و فضای مجازی استفاده نکند. معمولا اکثر مردم جهان از روش های مجازی و اینترنتی برای رفع نیازهای خود استفاده می کنند. از آنجایی که ارتباطات از طریق اینترنت تا حد زیادی گسترش یافته است، جای هیچگونه نگرانی برای افراد وجود ندارد و برای رفع نیاز های حقوقی نیز می توان از مشاوره حقوقی اینترنتی استفاده کرد.

 مشاوره با وکیل حقوقی تهران از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است که به طور خلاصه به موارد زیر تقسیم می شوند:

مشاوره حقوقی حضوری: معمولا برای استفاده از مزایای مشاوره حضوری با وکیل حقوقی تهران باید به دفتر کار او مراجعه کرد. در بسیاری از موارد که جریان دادرسی پرونده دارای پیچیدگی های قانونی است و باید جزییات آن به صورت دقیق مورد بررسی وکیل قرار گیرد تا بتواند وکالت ان را بر عهده گیرد از روش مشاوره حقوقی حضوری استفاده می شود. از مزایای مشاوره با وکیل حقوقی تهران آن است که مراجعان می تواننند به صورت حضوری از راهنمایی های یک فرد حرفه ای استفاده کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی: امروزه دیگر اکثر مردم جامعه به خط تلفن ثابت یا همراه دسترسی دارند. بنابراین آنان می توانند به راحتی از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنند. برای استفاده کردن از مزایای مشاوره تلفنی با وکیل حقوقی تهران فرقی ندارد که از خط ثابت یا همراه استفاده کنید و هیچ محدودیتی در رابطه با این موضوع وجود ندارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به طور ناگهانی در شرایط حقوقی مختلفی قرار گیرید و دقیقا ندانید که در آن لحظه باید چه عکس العملی از خود نشان دهید و به هیچ وکیلی نیز دسترسی نداشته باشید، در چنین شرایطی شما می توانید با کمک خط تلفن ثابت یا همراه با وکیل حقوقی تهران ارتباط برقرار کنید و مشکل حقوقی خود را بیان کنید تا راه حل مناسبی برای آن پیدا کنید.

مشاوره حقوقی اینترنتی: یکی دیگر از روش هایی که میتوان از ان برای مشاوره با وکیل حقوقی تهران استفاده کرد، روش مجازی یا ههمان اینترنتی است. همانطور که اشاره کردیم، اینترنت یکی از بهترین و جدیدترین روش های ارتباطی است که امروزه از آن استفاده می شود، بنابراین کاملا طبیعی است که بسیاری از افراد ترجیح دهند که از روش مشاوره حقوقی اینترنتی برای کسب اطلاعات حقوقی استفاده کنند.

یکی از ویژگی های مشاوره با وکیل حقوقی اینترنتی تهران است که فرقی ندارد افراد ساکن کدام استان یا شهر باشند، عموم مردم می توانند از مزایای این روش نوین استفاده کنند و تمامی ابهامات قانونی و حقوقی را که دارند از چنین فرد حرفه ای بپرسند. مشاوره حقوقی با وکیل اینترنتی نیاز به تجهیزات خاصی ندارد با کمک رایانه یا یک گوشی هوشمند که به اینترنت متصل است، می توان با وکیل حقوقی تهران ارتباط برقرار کرد.

چرا وکیل حقوقی تهران؟

همانطور که می دانید، تهران پایتخت کشور ما به حساب می آید. بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که بر جمعیت ترین کلان شهر کشور ما نیز استان تهران است. معمولا در پر جمعیت ترین استان ها و شهرها، بهترین و پیشرفته ترین امکانات وجود دارد و آمار پرونده های حقوقی نیز با توجه به زیاد بودن جمعیت، بسیار بالا است. وکیل حقوقی تهران بیشتر از وکلای سایر مناطق کشور با پرونده های حقوقی برخورد می کند و آنان را مورد بررسی قرار می دهد، پس کاملا طبیعی است که وکیل حقوقی تهران دارای تخصص و مهارت بیشتری در زمینه وکالت پرونده های حقوقی باشد.

وکیل حقوقی تهران روزانه تعداد زیادی پرونده حقوقی را مورد بررسی قرار می دهد و آنها را از طریق مراجع قانونی پیگیری می کند، به همین خاطر نیز از تمامی مراحل دادرسی دعاوی مختلف آگاهی دارد و می توان به بهترین نحو آنها را پیگیری کند.

اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید که قصد دارید وکالت پرونده خود را به بهترین وکیل تهران بسپارید و دقیقا چگونه آن را انتخاب کنید، به شما توصیه می کنیم که از گروه حقوقی وکلای عدالت نویسان کمک بگیرید. این گروه حقوقی و فوق متخصص از تعداد وکلای با تجربه ای تشکیل شده است که خدمات حقوقی مختلفی را به مراجعان خود ارائه می دهند.

وکیل حقوقی تهران دارای انواع مختلفی است. انواع مختلف وکیل حقوقی تهران را می توان در دسته بندی زیر گنجاند:

وکیل تسخیری

وکیل اتفاقی

وکیل ملکی

وکیل شرکت ها

وکیل سفته و چک

وکیل امور قراردادها

وکیل معاضدتی

وکیل بین الملل

وکیل خانواده

وکیل مهاجرت

وکیل اتفاقی

وکیل اداری

نیاز اساسی ما به وکیل حقوقی تهران

به طور کلی هر زمانی که صحبت از وکیل حقوقی تهران می شود، تصورات به سمت دادگاه و زندان و … می رود. از این رو بسیاری خودشان را بی نیاز به وکیل حقوقی می دانند و عملا تصور می کنند که هیچ رابطه بین زندگی آن ها با یک وکیل حقوقی وجود ندارد.

متاسفانه این نوع تصورات در جامعه بسیار زیاد است و هر روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می شود. علت اصلی این مسئله را شاید بتوان در نبود آموزش های درست و القای تصویر ذهنی غلط از وکیل حقوقی حقوقی در فیلم ها و کتاب ها دانست.

در فیلم های غربی وکیل شخصیتی مثبت و کمک کننده به جامعه دارد و اصولا کمتر در این فیلم ها وکیل را درگیر با دادگاه و قضات نشان می دهند. اما در فیلم های ایرانی یک وکیل تنها زمانی معنی پیدا می کند که چند ده بار به دادگاه قضایی مراجعه کرده باشد و چندین پرونده به دست از یک شعبه دادگاه به شعبه دیگر دادگاه مراجعه کند. همچنین در این فیلم ها عموما وکیل حقوقی را با دادگاه های خانواده به جامعه نشان می دهند.

بنابراین کاملا طبیعی است که در نبود یک آموزش دست و القای یک سری مطالب نه چندان درست توسط فیلم و سریال و کتاب و … یک فرد در جامعه امروز اینگونه تصور کند که مشکلاتش با مشکلات تحت حوزه یک وکیل حقوقی متفاوت است و نمی تواند به او مراجعه کند!

همین مسئله باعث شده است که در جامعه تعداد پرونده های حقوقی و حتی کیفری افزایش پیدا کند. نکته جالب اینجاست که بسیاری از این معضلات حقوقی به خاطر یک اشتباه کوچک رخ داده اند. در حالی که یک مشاوره حقوقی و یا حتی یک آموزش درست می توانست مانع از ایجاد بسیاری از این پرونده ها شود. یادتان باشد یک کار عمده وکیل حقوقی این است که نگذارد کار به دادگاه و قانون و … برسد.

بنابراین به طور کلی و خلاصه بگوییم، ما از وکیل حقوقی این انتظار را داریم که بتواند قبل از ورود به مراحل دادگاه و مسیر قانونی مسئله را حل کند. حال اگر مسئله ای نیاز به ورود دادگاه و مراجع قضایی باشد، وکیل حقوقی باید بتواند بهترین راه حل را پیدا و اجرا کند تا بهترین نتیجه در کمترین زمان به دست بیاید.

انعقاد قرارداد وکالت با وکیل حقوقی تهران

مسلما همه ما به خوبی معنای قرارداد وکالت در عرف جامعه را می دانیم اما آیا از لحاظ قانونی نیز در مورد جزییات قرارداد وکالت چیزی می دانید؟ به نظر شما نتایج قانونی انعقاد قرارداد وکالت با وکیل حقوقی تهران چیست؟ برای پاسخ به چنین سوالات اساسی و بسیار مهم در مورد وکیل حقوقی تهران می توان به مواد 656 الی 665 قانون مدنی اشاره کرد. بر اساس این مفاد قانونی:

وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید.

تحقق وکالت منوط به قبول وکیل است.

وکالت ایجاباً و قبولاً به هر لفظ یا فعلی که دلالت بر آن کند واقع می‌شود.

وکالت ممکن است مجانی باشد یا با اجرت.

وکالت ممکن است به طور مطلق و برای تمام امور موکل باشد یا مقید و برای امر یا امور خاصی.

در صورتی که وکالت مطلق باشد فقط مربوط به اداره کردن اموال موکل خواهد بود.

وکالت باید در امری داده شود که خود موکل بتواند آن را بجا آورد وکیل هم باید کسی باشد که برای انجام آن امر اهلیت داشته باشد.

وکیل نمی‌تواند عملی را که از حدود وکالت او خارج است انجام دهد.

وکیل در محاکمه وکیل در قبض حق نیست مگر این که قرائن دلالت بر آن نماید و همچنین وکیل در اخذ حق وکیل در مرافعه نخواهد‌بود.

وکالت در بیع وکالت در قبض ثمن نیست مگر این که قرینه قطعی دلالت بر آن کند.

تعهدات وکیل حقوقی تهران

بعد از انعقاد قرارداد وکالت با وکیل حقوقی تهران، موکل و وکیل دارای تعهداتی در مقابل یکدیگر می گردند. تعهدات وکیل حقوقی تهران بر اساس مفاد قانونی به موارد زیر تقسیم می گردد:

هر گاه از تقصیر وکیل خسارتی به موکل متوجه شود که عرفاً وکیل مسبب آن محسوب می‌گردد مسئول خواهد بود.

وکیل باید در تصرفات و اقدامات خود مصلحت موکل را مراعات نماید و از آن چه که موکل بالصراحهْْ به او اختیار داده یا بر حسب‌قرائن و عرف و عادت داخل اختیار او است تجاوز نکند.

وکیل باید حساب مدت وکالت خود را به موکل بدهد و آن چه را که به جای او دریافت کرده است به او رد کند.

هر گاه برای انجام امر دو یا چند نفر وکیل معین شده باشد هیچ یک از آنها نمی‌تواند بدون دیگری یا دیگران دخالت در آن امر بنماید مگر‌این که هر یک مستقلاً وکالت داشته باشد در این صورت هر کدام می‌تواند به تنهایی آن امر را به جا آورد.

در صورتی که دو نفر به نحو اجتماع وکیل باشند به موت یکی از آنها وکالت دیگری باطل می‌شود.

وکالت در هر امر مستلزم وکالت در لوازم و مقدمات آن نیز هست مگر این که تصریح به عدم وکالت باشد.

وکیل در امری نمی‌تواند برای آن امر به دیگری وکالت دهد مگر این که صریحاً یا به دلالت قرائن وکیل در توکیل باشد.

اگر وکیل که وکالت در توکیل نداشته انجام امری را که در آن وکالت دارد به شخص ثالثی واگذار کند هر یک از وکیل و شخص ثالث در‌مقابل موکل نسبت به خساراتی که مسبب محسوب می‌شود مسئول خواهد بود.

تعهدات موکل در مقابل وکیل حقوقی تهران تعهدات موکل در مقابل وکیل حقوقی تهران بر اساس مفاد 674 قانون مدنی الی 677 به موارد زیر تقسیم می گردد:

موکل باید تمام تعهداتی را که وکیل در حدود وکالت خود کرده است انجام دهد. در مورد آن چه که در خارج از حدود وکالت انجام داده‌شده است موکل هیچگونه تعهد نخواهد داشت مگر این که اعمال فضولی وکیل را صراحتاً یا ضمناً اجازه کند.

موکل باید تمام مخارجی را که وکیل برای انجام وکالت خود نموده است و همچنین اجرت وکیل را بدهد مگر این که در عقد وکالت طور‌دیگر مقرر شده باشد.

حق‌الوکاله وکیل تابع قرارداد بین طرفین خواهد بود و اگر نسبت به حق‌الوکاله یا مقدار آن قرارداد نباشد تابع عرف و عادت است اگر‌عادت مسلمی نباشد وکیل مستحق اجرت‌المثل است.

اگر در وکالت مجانی یا با اجرت بودن آن تصریح نشده باشد محمول بر این است که با اجرت باشد.

انقضاء وکالت وکیل حقوقی تهران

جالب است بدانید که وکالت وکیل حقوقی تهران به طریق ذیل مرتفع می‌شود:

 به عزل موکل.

 به استعفای وکیل.

به موت یا به جنون وکیل یا موکل.

موکل می‌تواند هر وقت بخواهد وکیل را عزل کند مگر این که وکالت وکیل با عدم عزل در ضمن عقد لازمی شرط شده باشد.

تمام اموری که وکیل قبل از رسیدن خبر عزل به او در حدود وکالت خود بنماید نسبت به موکل نافذ است.

بعد از این که وکیل استعفا داد مادامی که معلوم است موکل به اذن خود باقی است می‌تواند در آن چه وکالت داشته اقدام کند.

محجوریت موکل موجب بطلان وکالت می‌شود مگر در اموری که حجر مانع از توکیل در آنها نمی‌باشد و همچنین است محجوریت‌وکیل مگر در اموری که حجر مانع از اقدام در آن نباشد.

هر گاه متعلق وکالت از بین برود یا موکل عملی را که مورد وکالت است خود انجام دهد یا به طور کلی عملی که منافی با وکالت وکیل‌باشد به جا آورده مثل این که مالی را که برای فروش آن وکالت داده بود خود بفروشد وکالت منفسخ می‌شود.

 قانون آیین دادرسی مدنی در مورد وکالت در دعاوی

مسلما جایگاه وکیل حقوقی تهران در دعاوی مختلف دارای ارزش بسیار زیادی است و قانونگذار کشور ما نیز به آن اهمیت بسیار زیادی داده است، به طوری که ماده 58 الی 68 را به طور کامل به این موضوع اختصاص داده است. بر اساس این مفاد قانونی در مورد جایگاه وکیل حقوقی در وکالت دعاوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در دادگاه‌های بخش و شهرستان متداعیین می‌توانند شخصاً یا به توسط وکیل دادرسی کنند ولی در دادگاه‌های استان و دیوان کشور برای‌تقدیم دادخواست و دادرسی باید وکیل داشته باشند.

وکلای دادگستری در حدود پایه وکالت و مامورین قضایی و استادان دانشکده حقوق می‌توانند نسبت به دعاوی راجع به خودشان شخصاً در دادگاه‌استان و دیوان کشور دادخواست داده و دادرسی نمایند.

وکالت باید به موجب سند رسمی یا به گواهی امین دادگاه بخش یا بخشدار یا شهربانی یا کلانتری یا کدخدای محل و یا یکی از ادارات‌رسمی که موکل در آنجا خدمتگزار است و یا یک یا چند نفر از معتمدین محلی باشد مگر آنکه امضاء موکل معروف نزد دادگاه بوده و صدور آن از موکل‌محل شبهه نباشد.

در صورتی که وکالت در خارج از ایران داده شده باشد باید به گواهی یکی از مامورین سیاسی یا کنسولی ایران رسیده باشد مرجع گواهی وکالت‌نامه‌اشخاص مقیم در کشورهای فاقد مأمور سیاسی یا کنسولی ایران در آیین‌نامه وزارت دادگستری معین خواهد شد.

اگر وکالت در جلسه دادرسی داده شود باید مراتب در صورتجلسه قید و به امضاء موکل برسد.

اختیارات وکیل حقوقی تهران

وکالت در دادگاه‌ها شامل تمام اختیارات راجع به امر دادرسی است جز آنچه را که موکل استثناء کرده لیکن در امور زیر اختیار وکیل حقوقی تهران بای د‌در وکالتنامه تصریح شود:

وکالت راجع به پژوهش.

 وکالت راجع فرجام.

 وکالت در مصالحه و تعیین وکیل سازش.

 وکالت در ادعای جعل نسبت به سند طرف و استرداد سند.

 وکالت در تعیین جاعل.

 وکالت در ارجاع دعوی به داوری و تعیین داور.

 وکالت در توکیل.

 وکالت در تعیین مصدق و کارشناس.

 وکالت در اقرار

وکالت در دعوی خسارت.

 وکالت در استرداد دعوی.

 وکالت در جلب شخص ثالث و دفاع از دعوی ثالث.

 وکالت در دعوی متقابل و دفاع از دعوی نامبرده.

توجه:

 وکیل در دادرسی حق درخواست صدور برگ اجرایی و تعقیب عملیات اجرایی و اخذ محکوم‌به را در صورتی خواهد داشت که در‌وکالت تصریح شده باشد.

اگر موکل وکیل خود را معزول کند باید هم به وکیل و هم به دادگاه اطلاع دهد عزل وکیل مانع از جریان دادرسی نخواهد بود اظهار شفاهی‌در عزل وکیل باید در صورتجلسه قید و به امضاء موکل برسد.

مادام که عزل وکیل به اطلاع او نرسیده است اقدامات او در حدود وکالت و همچنین ابلاغاتی که از طرف دادگاه به وکیل می‌شود مؤثر در‌حق موکل خواهد بود ولی همین که اطلاع عزل وکیل به دادگاه رسید دادگاه دیگر او را در امور راجع به دادرسی وکیل نخواهد شناخت.

در صورتی که وکیل استعفای خود را کتباً به دادگاه اطلاع دهد دادگاه به موکل اخطار می‌کند که شخصاً یا به توسط وکیل جدید دادرسی را‌تعقیب نماید.

وکیلی که در وکالت‌نامه حق دادرسی در دادگاه بالاتر هم به او داده شده و مجاز برای دادرسی در دادگاه بالاتر باشد و یا حق تعیین وکیل‌مجاز برای دادرسی در دادگاه بالاتر داشته باشد هرگاه پس از صدور رأی و یا در موقع ابلاغ استعفا کند و از رؤیت امتناع نماید مؤثر در امر ابلاغ نیست و‌ابتداء مدت پژوهش یا فرجام از روز ابلاغ به وکیل محسوب است و هر گاه از این حیث زیانی به موکل وارد شود وکیل مسئول خواهد بود.

ابلاغ دادنامه به وکیلی که حق دادرسی در دادگاه بالاتر ندارد و یا مجاز برای وکالت در مرحله بالاتر نباشد و وکالت در تعیین وکیل مجاز‌هم نداشته باشد معتبر نخواهد بود.

در صورت فوت و یا در صورتی که وکیل به جهتی ممنوع‌الوکاله شود رسیدگی به دعوی توقیف می‌شود تا وقتی که موکل وکیل جدید‌معین کند یا طرف مقابل احضار او را از دادگاه بخواهد و هر گاه بعد از احضار طرف غائب در موعد مقرر حاضر نشود و وکیل جدیدی معین نکند دادگاه‌به خواهش طرف رسیدگی را مداومت می‌دهد اگر وکیل بعد از ابلاغ حکم و قبل از انقضاء مدت پژوهش یا فرجام فوت کند و یا ممنوع از وکالت شود‌ابتداء مدت اعتراض یا پژوهش یا فرجام از تاریخ ابلاغ به موکل محسوب خواهد شد.

چه زمانی به وکیل حقوقی تهران مراجعه کنیم؟

برای آنکه بتوانید از میزان خسارات و آسیب های احتمالی در پرونده های حقوقی و انواع دعاوی قانونی بکاهید و احتمال موفقیت خود را در جریان دادرسی افزایش دهید به شما پیشنهاد میکنیم که از همان آغاز پرونده به وکیل حقوقی تهران مراجعه کنید. وکیل حقوقی تهران تنها کسی است که می تواند تخصصی ترین خدمات را در جهت احقاق حقوق شما ارائه دهد.

وکیل حقوقی تهران را جدی بگیرید!

هنگامی که افراد با مشکل حقوقی مواجه می شوند معمولا دچار نگرانی و استرس می گردند، این احساس نگرانی معمولا ناشی از ناآگاهی است. در مواردی که افراد بتوانند اطلاعات لازم را در مورد قوانین پیدا کردن، میزان استرس آنها تا حد زیادی کاهش می یابد. وکیل حقوقی تهران با در نظر گرفتن چنین موضوعی، در جهت رفع نیاز حقوقی افراد قدم بر می دارد و خدمات حقوقی مختلفی را به آنان ارائه می دهد.

عموم مردم می توانند به راحتی از خدمات حقوقی وکیل حقوقی تهران استفاده کنند و مشکلات قانونی خود را با او در میان بگذارند. فرقی ندارد که شما در چه سن و سالی باشید یا دارای چه جنسیتی باشید، در هر صورت شما می توانید  از مزایای خدمات وکیل حقوقی تهران استفاده کنید.

 وکیل حقوقی تهران علاوه بر آنکه دارای مهارت بسیار زیادی در جهت حل مسائل قانونی مختلف می باشد، دارای تجربه بسیار زیادی است و همین موضوع باعث می شود تا روند قضایی پرونده های مختلف حقوقی تسریع پیدا کند.

همانطور که اشاره کردیم، وکیل حقوقی تهران و موکلان او بر اساس قراردادی که منعقد می کنند دارای تعهداتی در مقابل یکدیگر می شوند که باید آنها را به نحو احسن اجرا کنند. نقض هر یک از تعهدات ذکر شده در قرارداد وکالت، این اختیار قانونی را برای طرف مقابل ایجاد می کند که برای فسخ قرارداد اقدام نماید.

امروزه گروه وکلای عدالت نویسان از تعداد زیادی وکیل حقوقی تهران تشکیل شده است که دارای تعهد کاری می باشند و جلسات مشاوره حقوقی را برای تمامی متقاضیان ارائه می دهند.

مقالات مرتبط:

وکیل کیفری در تهران

وکیل مهریه

وکیل طلاق توافقی

وکیل خانواده

وکیل ملکی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×