وکیل متخصص ملک

وکیل متخصص ملک تهران (7)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل متخصص ملک

وکیل متخصص ملک تهران

وکیل متخصص ملک تهران

مالکیت یکی از حقوقی است که در جامعه برای افراد در نظر گرفته می شود. یعنی افراد با به دست آوردن یک ملک یا زمین و … مالک آن محسوب می شود و این حق قانونی است که توسط حاکمیت و قانون به رسمیت شناخته می شود. بر اساس این حق است که موارد قانونی مختلفی وجود دارد و ممکن است تعارضاتی نیز در این بین اتفاق بیفتد. از آن جهتی که مالکیت و داشتن زمین و خانه و … جزئی از امورات روزمره و کاملا نزدیک به سطح جامعه محسوب می شود بهتر است با یکی از مهمترین انواع وکلا یعنی وکیل متخصص ملک تهران یا شهرستان آشنا شویم. نظر شما چیست؟

نکته ای که وجود دارد این است که مالکیت از همان ابتدای تاریخ وجود داشته و در هر دوره ای به شکلی بیان شده است. مالکیت مفهومی است که بر اساس آن فردی این قدرت و اختیار را دارد تا هر رفتاری که در چارچوب قانون باشد با مال و اموال خود انجام دهد. او می تواند زمین خود را بفروشد و یا آن را به اجاره دهد و یا این که در آن خانه ای بنا کند و شاید هم دوست داشته باشد هیچ کاری با آن نداشته باشد. مالکیت مفهومی است که به صورت مستقیم به مفهوم سرمایه مربوط است. یعنی ملک به عنوان یک سرمایه برای فرد شناخته می شود. از این رو از اهمیت بالایی برخوردار است. همین درجه اهمیت می تواند در ادامه کار وکیل متخصص ملک تهران را کمی سخت تر کند.

اما بیایید برای این که بتوانیم بیشتر با کارکرد وکیل متخصص ملک تهران آشنا شویم، کمی قانون های مربوط به مالکیت و ملک را مورد بررسی قرار دهیم. این دسته از قوانین بسیار گسترده هستند. چرا که باید همه جنبه های امور ملکی را تحت پوشش خود قرار دهند. از این رو می توان گفت که وکیل متخصص ملک تهران گروهی از وکلا هستند که هر کدام از آن ها به صورت تخصصی در بخشی از این مجموعه بزرگ قانونی تخصص و تجربه دارند.

بنابراین ما برای این که بتوانیم با انواع گروه وکیل متخصص ملک تهران باید قوانین مربوط به این ملک را به چند دسته تقسیم کنیم. این دسته بندی می تواند شامل مواردی مانند سند و مالکیت و معاملات، مستاجر و موجر، ارث و میراث، قوانین آپارتمانی و … باشد. در ادامه با ما همراه باشید که قصد داریم وکیل متخصص ملک تهران را در قالب تک تک این موارد مورد بررسی قرار دهیم.

وکیل متخصص ملک تهران و مسئله ای به نام سند

بخش مهمی از قوانین ملکی و به طور کلی قوانین در هر جامعه به اسناد بر می گردد. در واقع سند یک نوع مدرک و ابزار مهم قانونی محسوب می شود که بر اساس آن قانون می تواند نسبت به یک اتفاق یا ادعا تصمیم بگیرد.

در واقع اسناد از زمان های گذشته تا به امروز به شکل های مختلفی در جریان بوده است. وکیل متخصص ملک تهران به خوبی می داند که امروز قانون از دو نوع سند بهره می برد. اسناد رسمی و اسناد غیر رسمی همان دو نوعی است که هر کدام از آن ها در برابر قانون ارزش و اعتبار خاصی دارند و قانون می تواند در موقعیت های مختلف آن ها را به عنوان شاخص در یک پرونده در نظر بگیرد.

وکیل متخصص ملک تهران به درستی بیان می کند که اسناد رسمی اسنادی هستند که در حضور نمایندگان رسمی و مشخص شده توسط قانون تدوین و ثبت و صادر شده باشد. یک سند رسمی تک برگ منزل از جمله این اسناد رسمی محسوب می شود. اسناد رسمی از اعتبار بسیار بالایی در برابر قانون برخوردار هستند و همواره و در هر زمانی قابل استناد است.

اما اسناد غیر رسمی همان اسنادی است که شرایط سند رسمی را ندارند. به طور مثال یک قولنامه یا مبایعه نامه به سبب این که توسط نهاد قانونی مشخص شده صادر نمی شود و یا نماینده ای از قانون در تدوین و ثبت و صدور این سند نقشی ندارد به عنوان سند غیر رسمی شناخته می شود. از این رو می توان حدس زد با وجود این که این نوع اسناد در قانون از اعتبار برخوردار هستند اما اعتبار و وجاهت قانونی آن ها بسیار کمتر از یک سند رسمی است.

وقتی صحبت از مالکیت می شود در کنار آن باید سند یا اسنادی وجود داشته باشد که وکیل متخصص ملک تهران و یک دادگاه یا مرجع قانونی نسبت به ادعای مالکیت فرد اطمینان حاصل کنند. این سند نشان می دهد که مالک واقعی چه کسی یا کسانی است.

اگر برای مشاوره پیش وکیل متخصص ملک تهران رفته باشید به خوبی به شما گفته است که در خصوص مالکیت این اسناد رسمی است که حرف اول را می زند.

بارها و بارها دیده ایم که زمینی یا ملکی خریداری شده و مالک بدون این که اقدام به انتقال سند رسمی کرده باشد قرارداد اولیه را نادیده می گیرد و اقدام به فروش مجدد ملک به سایر افراد می کند. در اینجا با توجه به این که سند رسمی همچنان در اختیار خود فرد است اساسا پیش بردن کار برای وکیل متخصص ملک تهران کار سختی می تواند باشد. اما این تمام ماجرا در این حوزه نیست.

قرارداد و وکیل متخصص ملک تهران

بخشی مهم دیگری از کارکرد وکیل متخصص ملک تهران در حوزه خرید و فروش و اسناد مالکیت، قراردادهای معاملاتی و تعارضات ناشی از آن می تواند باشد.

در واقع مهمترین نکته ای که یک وکیل متخصص ملک تهران همیشه به آن اشاره می کند این است که قراردادها در هر نوع و موردی که باشد تعهد آور است و در صورتی که قرارداد موارد قانونی را رعایت کرده باشد غیر قابل ابطال محسوب می شود و طرفین مکلف به اجرای آن هستند.

بنابراین در تنظیم و امضای قرارداد باید این نکته را در نظر داشته باشیم که اساسا با امضای این قرارداد تعهداتی برای ما ایجاد می شود که از نظر قانونی اجرای این تعهدات لازم الاجرا است.

نکته ای که وجود دارد این است که قرارداد اساسا یک مفهوم قانونی در تجارت است. بنابراین بیش از آن که با زبان تجارت آشنا باشد به زبان قانون صحبت می کند. بنابراین عدم فهم و دانش کافی نسبت به قوانین مربوطه و زبان نوشتاری در قرارداد می تواند تبعات عجیب و غریبی برای حداقل یکی از طرفین به همراه داشته باشد. وکیل متخصص ملک تهران همواره گوشزد می کند که گاهی یک کلمه در قرارداد می تواند بی آن که خودتان بخواهید مفهومی برعکس آن چیزی که تصور می کنید برای شما رقم بزند. اینجاست که حتی قانون هم نمی تواند از شما دفاع کند. زیرا این خود شما بودید که این قرارداد را با تمام تعهدات و مفاد آن قبول کرده اید.

این موضوع در خصوص معاملات ملکی نیز بسیار رواج دارد. در واقع اگر در قرارداد فروش به درستی دقت نشود و موارد مختلف با جزئیات درستی بیان نشود می تواند عملا تعارضی را ایجاد کند که فرد سال ها باید با وکیل متخصص ملک تهران خود بدود تا بتواند حقوق خود را زنده کند. اما در این بین مدت زمانی که طی این سال ها از دسته رفته چه می شود؟

بنابراین منطقی ترین راه این است که در همان ابتدای کار از یک وکیل متخصص ملک تهران یا شهرستان کمک بگیرید و به عنوان مشاور از او بخواهید در کنار شما حضور داشته باشد. بدین ترتیب احتمال بروز تعارض و خطا کمتر می شود. در واقع استفاده از کارکرد وکیل متخصص ملک تهران در این موقعیت چیزی شبیه به سرمایه گذاری با ریسک بسیار کم است. این کاری است که می تواند شما را از آینده ای خسته کننده در مسیرهای قانونی نجات دهد. باور کنید.

بخش دیگر قانون، مسئله اجاره

یکی دیگر از بخش های مهم مربوط به قوانین ملک و کارکرد وکیل متخصص ملک تهران را می توان به قانون اجاره اختصاص داد. در واقع رابطه میان مستاجر و موجر چیزی است که قانون سعی کرده است به آن به درستی بپردازد و از آن جایی که این رابطه بر اساس ملک صورت گرفته این قوانین را می توان در حوزه ملکی و در حوزه کارکرد وکیل متخصص ملک تهران دانست.

به طور کلی اجاره بدین معنی است که فردی ملک یا مال خود را برای استفاده دیگران به ازای دریافت هزینه ای متناسب در اختیار آن ها قرار می دهد. طی سال ها و دهه های گذشته شایع ترین مسئله مورد اجاره، ملک یا زمین بوده است. در واقع بسیاری به سبب این که توان مالی کافی برای خرید ملک یا زمین نداشته اند، برای بهره مندی از امکانات این اموال به سمت اجاره آن ها رفته اند. یعنی با اجاره این اموال و املاک از فواید آن بهره مند می شوند.

در این بین نکته اصلی که می تواند باعث بروز تعارضات مختلف شود این است که اساسا ملک برای فردی دیگر است و اجاره بهره برداری از آن در اختیار فرد ثانی. از این رو این مسئله می تواند خود به تعارضات مختلفی ایجاد کند.

 به طور مثال هزینه تعمیرات ملک بر عهده چه کسی است؟ ملک برای فردی است که آن را اجاره داده است و مستاجر فردی است که از این ملک بهره می برد. حال هزینه های مربوط به این ملک با چه کسی است؟ یک وکیل متخصص ملک تهران به خوبی می داند که این هزینه ها بر عهده مالک است. اما اگر مالک نسبت به پرداخت این هزینه کوتاهی کند چه اتفاقی رخ می دهد؟ و یا اگر مستاجر بر خلاف تعهد خود تعمیرات و تغییرات اساسی در منزل انجام دهد مالک آیا حق شکایت دارد یا خیر؟

این ها بخشی از این تعارضاتی است که میان مالک و مستاجر ایجاد می شود. از این رو می توان به درستی گفت که بخش مهمی از کارکرد وکیل متخصص ملک تهران را روابط میان مالک و مستاجر تشکیل می دهد. تعارضاتی که ممکن است تا چند ماه یا سال طول بکشد. از این رو می توان حین تنظیم قرارداد اجاره از یک وکیل متخصص ملک تهران به عنوان مشاوره بهره بگیریم. این مشاوره نیز درست مانند مشاوره پیش از خرید می تواند ما را از شر مسیرهای عجیب و غریب و پر پیچ و خم قانونی راحت کند. نر شما چیست؟

وکیل متخصص ملک تهران و داستان ارث

ارث و هر آن چیزی که از فرد متوفی به جا می ماند حق بازماندگان آن فرد محسوب می شود و این قانونی است که در شرع و اسلام نیز به آن اشاره شده است. یکی از مهمترین نوع اموالی که برجای می ماند ملک است. در واقع ملک مالی است که به صورت 6 دانگ تقسیم بندی می شود از این رو ملکی از متوفی باقی می ماند می تواند به صورت مشخص بین وراث تقسیم بندی شود. به بیان ساده تر لزوما تمام ملک قرار نیست به یک فرد برسد و ممکن است در آن چندین نفر سهم داشته باشند. همین موضوع باعث می شود یکی از مهمترین تعارضات قانونی در ایران ایجاد شود و وکیل متخصص ملک تهران به میان بیاید.

در واقع بعد از انحصار وراثت و مشخص شدن وراث و سهم هر کدام از آن ها، ممکن است ده نفر به عنوان سهامدار یک ملک شناخته شوند. حال سوال اینجاست که سهام آن ها چگونه تقسیم بندی می شود.

در اینجا با توجه به این که اساسا ملک به عنوان یک مال غیر قابل افراز محسوب می شود چاره ای جز فروش برای دادگاه وجود ندارد. بگذارید کمی ساده تر توضیح دهیم.

فرض کنیم که 5 نفر سهامدار یک خانه شده اند. حال از بین این 5 نفر 1 نفر سهم خود را می خواهد. بر اساس قانون وکیل متخصص ملک تهران می داند که در این جا دو حالت بیشتر وجود ندارد. اگر مال قابل افراز – تقسیم پذیری – باشد قانون و کارشناس معتمد او این کار را انجام می دهد و با مشخص شدن قسمت هر کدام از افراد مالکیت جداگانه برای آن ها صادر می شود. اما در مواردی مانند خانه که اساسا غیر قابل افراز می باشد چه باید کرد؟ یعنی نمی توان خانه را به بخش های مختلفی تقسیم کرد و برای هر کدام از آن ها مالکیت جداگانه صادر کرد. به بیان ساده تر سهامداران در این حالت در تمام بخش های خانه یا ملک سهم دارند. اینجاست که دادگاه بعد از گرفتن گزارش کارشناس مبنی بر عدم افراز ملک دستور فروش ملک را صادر می کند. بر اساس این دستور سهامداران باید نسبت به فروش ملک اقدام کنند و بعد از فروش سهم هر کس بر اساس آن چیزی که مشخص شده باید پرداخت شود.

این نکته ای است که یک وکیل متخصص ملک تهران می تواند آن را پیگیری کند و به موکل خود در این حوزه کمک کند. البته می توان مثال های دیگری در این حوزه زد تا کارکرد وکیل متخصص ملک تهران بیشتر مشخص شود اما اساسا می توان گفت که مهمترین مفهوم این بخش قانونی همان دستور فروش ملک است.

آپارتمان یک جامعه کوچک

آپارتمان نشینی در روزگار امروز تبدیل به یک امر بسیار واجب شده است و به نوعی می توان این اتفاق را فرهنگی دانست که طی چند سال گذشته در تمام جامعه جا افتاده است. در واقع می توان گفت که آپارتمان نشینی طی سال های گذشته تبدیل به یک اصل در جامعه شده است.

اما آپارتمان نشینی از بعد دیگر بدین معنی است که اساسا چند گروه انسان یا خانواده با عقاید و رفتارهای مختلف باید سعی کنند در یک مجموعه کنار یکدیگر قرار بگیرند. در واقع دیگر نمی توان به سادگی از ضرب المثل قدیمی ” چاردیواری، اختیاری ” استفاده کرد. زیرا حتی چاردیواری مربوط به شما هم در زندگی همسایگان آپارتمانی شما تاثیر گذار است. از این روست که هر کدام از افرادی که در اجتماع کوچک آپارتمانی قرار می گیرند باید سعی کنند قوانین مربوط به این اجتماع را رعایت کنند. این مسئله به اندازه ای مهم است که اساسا در قانون نیز بخشی به آن اختصاص داده شده است.

نکته ای که وجود دارد این است که با توجه با نزدیکی انسان ها به یک دیگر تعارضات نیز افزایش پیدا می کند. از این رو بسیار شاهد این مسئله هستیم که میان همسایگان یک آپارتمان تعارضات مختلفی ایجاد می شود. این تعارضات گاهی به حدی افزایش پیدا می کند که قانون به میان می آید. اینجاست که می توان از وکیل متخصص ملک تهران کمک گرفت. در واقع قوانین مربوط به آپارتمان نشینی و تعارضات ایجاد شده از قبل آن چیز زیاد قدیمی نیست. این قوانین طی چند سال گذشته تدوین شده است و طبیعی است که هنوز گسترش زیادی نداشته باشد. از این رو می توان از وکلای نزدیک به این گروه مانند وکیل متخصص ملک تهران بهره برد.

نکته دیگری که در این بین باید به آن اشاره کنیم این است که اساسا موارد مختلف از جمله حقوق مشخص شده برای هر کدام از همسایه ها، میزان مالکیت آن ها، مشاعات و … از جمله مواردی است که در این نوع قوانین گنجانده شده است. اگر احساس می کنید نیازی به مشاوره در این حوزه دارید بهتر است از یک وکیل متخصص ملک تهران یا شهرستان در این موضوع کمک و مشاوره بگیرید. مسلما این فرد می تواند کمک بسزایی به شما در این حوزه داشته باشد. نظر شما چیست؟

یک نکته اقتصادی و وکیل متخصص ملک تهران

تا به این جا تقریبا تمام بخش های مهم قانونی مربوط به حوزه وکیل متخصص ملک تهران مورد بررسی قرار دادیم. اما یک نکته  و یک بخش کوچک هنوز باقی مانده است. بخشی که طی سال های گذشته بسیار مطرح شده است و به عنوان یک مفهوم قانونی مجزا خودش را نشان داده است.

در واقع طی سال های گذشته دولت و حاکمیت تصمیم گرفته است سیستم اقتصادی خود را از مدل تورمی به مدل مالیاتی تغییر دهد. از این رو دولت به بنگاه های اقتصادی و … دستور داده است که نسبت به پرداخت مالیات ها جدیت بیشتری به خرج دهند. یکی از موارد که به عنوان یک بنگاه اقتصادی – بر اساس سیستم اقتصادی کشور – شناخته شده، مسکن یا ملک است.

در واقع دولت ایران – مانند دولت کشورهای غربی – به این نتیجه رسیده است که اساسا بهترین گزینه برای کنترل ملک و خارج کردن آن از دست دلالی و سوداگری استفاده از اهرم مالیاتی است. از این رو دولت در خرید و فروش ملک مالیات مشخصی در نظر گرفته است. این مالیات قرار است به نقطه ای برسد که عملا ملک را از حالت سرمایه خارج کند و این اجازه را ندهد که ملک به عنوان یک عامل سرمایه گذاری شناخته شود.

بنابراین طی این سال ها مسئله ای به نام مالیات بر ملک به عنوان یک قانون مهم در ایران شناخته شده است. از این رو این حوزه نیز به سایر حوزه های کاری وکیل متخصص ملک تهران اضافه شده است و انتظار می رود این دسته از وکلا بتوانند بر اساس قوانین مربوط به ملک و قوانین مربوط به مالیات این مسائل را مورد بررسی قرار دهند. بنابراین اگر در این حوزه نیز دچار تعارض یا مشکل قانونی شده اید و یا این که می خواهید بیشتر در اینباره بدانید بهتر است سراغ یک متخصص یا وکیل در حوزه ملک و مالیات بروید.

نیاز خودتان را بشناسید

همانطور که در این مقاله بیان کردیم و مشخص شد قانون مربوط به ملک یک قانون کلی و چند جانبه است. از این رو نمی توان انتظار داشت یک وکیل متخصص ملک تهران یا شهرستان بتواند تمامی این موارد را به صورت همزمان بداند و یا در تمامی این موارد تجربه کافی داشته باشد. از این رو اگر شما می خواهید پرونده و دعوی شما و یا نیاز شما به درستی پاسخ داده شود بهترین کار این است که در گام اول نیاز خودتان را شناسایی کنید.

در واقع روی بهتر این مفهوم این است که شما باید در اولین گام بدانید که دنبال چه مورد قانونی هستید و چه نیاز قانونی دارید. سپس بر اساس این نیاز قانونی سراغ بهترین وکیل متخصص ملک تهران یا شهرستان بروید. از این رو معمولا پیشنهاد می شود برای کشف این نیاز از یک مشاوره حقوقی کمک بگیرید. نیاز خودتان را بیان کنید و او به شما بگوید که دقیقا کدام بخش از قانون مربوط به این نیاز است و شما باید به دنبال چه کسی در این حوزه باشید. این گونه شما یک حرکت هدفمند به سوی برطرف کردن نیاز را تجربه خواهید کرد و نتیجه بهترین نیز خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×