وکیل نفقه

وکیل نفقه (9)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل نفقه

وکیل نفقه

وکیل نفقه جز آن دسته وکلای کارکشته و حرفه ای است که در سال های اخیر، افراد بسیار زیادی به او مراجعه می کنند و جریان پرونده خود را به این وکیل با تجربه می سپارند. وکیل نفقه معمولا در جریان پرونده های مربوط به خانواده می توانند نقش مهم و بسیار تاثیر گذاری را ایفا کند. شاید اکنون با خود فکر کنید که اصلا وکیل نفقه را چگونه می توان پیدا کرد و از او کمک گرفت؟ وکیل نفقه دارای چه توانایی ها و تخصص هایی است و می تواند چه کارهایی را در جهت حفظ منافع موکل خود انجام دهد؟ افراد چگونه می توانند از وکیل نفقه کمک بگیرند و در جلسات مشاوره حقوقی شرکت کنند؟ آیا شما کسانی را میشناسید که تاکنون به وکیل نفقه مراجعه کرده باشند؟ وکیل نفقه با دیگر وکلای دادگستری دارای چه تفاوت هایی است و چگونه می توان وجه تمایز او با دیگران را تشخیص داد؟

وکیل نفقه یکی از بهترین و متخصص ترین وکلایی است که در سال های اخیر توانسته است جریان پرونده های بسیار زیادی را رد مورد نفقه و موضوعات خانواده به نتیجه برساند و مانع از تضییع حقوق موکلان خود شود. وکیل نفقه می تواند در جریان دادرسی پرونده های مختلف از تمامی تخصص و توانایی هایی که دارد استفاده کند تا کمترین آسیب ممکن به موکل او وارد شود. امروزه افراد بسیار زیادی در جامعه ما حضور دارند که هیچ اطلاعی در مورد مباحث مربوط به نفقه ندارند و نمی دانند که چگونه می توانند جریان این پرونده ها را به بهترین نحو ممکن پیش ببرند. در چنین مواردی به جرات می توان گفت تنها کسی که می تواند بهترین راهنمایی را در جهت پیشبرد اهداف آنها انجام دهد، وکیل نفقه است.

وکیل نفقه می تواند تمامی اطلاعاتی را که موکلان به آنها نیاز  دارند در اختیار انها قرار دهد و شرایطی مناسب را برای پیشبرد اهداف آنها ایجاد کند. بسیاری از افرادی که با وکیل نفقه آشنایی ندارند معمولا نمی دانند که اصلا آنها از چنین حق قانونی برخوردار هستند و می توانند در جهت احقاق حقوق خود حرکت کنند. افراد برای اینکه بتوانند به راحتی جریان پرونده های خود را به نتیجه برسند و شرایط مناسبی را برای دسترسی به منافع خود ایجاد کنند نیاز دارند که در ابتدا اطلاعات و آگاهی  های قانونی و حقوقی لازم را جمع آوری کنند و در نهایت هم از وکیل نفقه برای پیشبرد منافع خود کمک بگیرند.

وکیل نفقه را چقدر میشناسید؟

وکیل نفقه را تا چه اندازه باید شناسایی کرد و با توجه به چه ملاک هایی او را به عنوان وکیل پرونده خود انتخاب کرد؟ وکیل نفقه باید دارای ویژگی های مختلفی باشد و این ویژگی ها را شناسایی کرد تا بتوان او را برای وکالت پرونده های خود انتخاب کرد. وکیل نفقه  در سال های اخیر دارای توانایی های مختلفی بوده است که بسیاری از افراد آنها را نمی شناسند و دقیقا نمی دانند که این توانایی ها باید چگون باشند تا بتوان به این وکیل حرفه یا و متخصص اطمینان کرد و همین موضوع باعث می شود تا با یک اشتباه ساده در انتخاب وکیل برای پرونده خود، در جریان دادرسی دچار شکست شدند و هزینه و زمان آنها از دست برود.

وکیل نفقه می تواند با پیدا کردن راهکارهایی مناسب برای جریان پرونده های موکلان خود، شرایطی را ایجاد کنید تا آنها بتوانند بهترین و تخصصی ترین خدمات ممکن را دریافت کنند و در جریان دادرسی تمامی پرونده ها از کمک های وکیل نفقه به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. اگر شما جزو کسانی هستید که به وکیل نفقه نیاز دارید و می خواهید این وکیل حرفه ای را شناسایی کنید به شما پیشنهاد می دهیم که در ابتدا توانایی ها و ویژگی های این وکیل را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین وکیل را در این زمینه پیدا کنید. وکیل نفقه در سال های اخیر توانسته است جریان دادرسی پرونده های بسیار زیادی را مورد بررسی قرار دهد و شرایط نسبتا مطلوبی را برای افراد ایجاد کند تا جریان پرونده های آنها به بهترین نحو ممکن پیش رود و احتمال شکست آنها در جریان پرونده های مختلف کاهش یابد.

وکیل نفقه دارای توانایی های متعددی است و در شرایطی که دچار مشکل می شوید می تواند در دادگاه حضور یابد و به ارائه خدمات حقوقی مختلف شرایط مناسبی را برای به نتیجه رساندن جریان دادرسی پرونده های مختلف انجام دهد. تمامی کسانی که به دنبال وکیل نفقه می گردد بهتر است در ابتدا تمامی ویژگی ها و خصوصیات این وکیل متخصص و حرفه ای را مورد بررسی قرار دهند و سپس اقدامات لازم را در زمینه انعقاد قرارداد وکالت انجام دهند. وقتی که یک قرارداد وکالت منعقد می شود داری شرایط و قوانین خاصی است که افراد باید از آن پیروی کنند تا بتوانند از زمان و هزینه خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

وکیل نفقه در سال های اخیر در جریان دادرسی پرونده های متعدد  حضور داشته است و توانسته است جریان بسیاری از این پرونده ها را بهنتیجه برساند. بنابراین کاملا طبیعی است که چنین وکیلی دارای تخصص و مهارت بسیار زیادی در جریان به نتیجه رساندن پرونده های مربوط به نفقه باشد.

گروه وکلای عدالت نویسان می تواند بهترین و متخصص ترین وکیل نفقه را به شما معرفی کند. بهترین وکیل نفقه در جریان دادرسی پرونده های مختلف می تواند از مهارت ها و دانش حقوقی که دارد در جهت بهبود شرایط پرونده استفاده کند و از تضییع حقوق موکل خود به بهترین نحو ممکن جلوگیری کند.

وکیل نفقه چه کارکردی دارد؟

وکیل نفقه دارای کارکردهای مختلفی است و می تواند کارهای  بسیار زیادی را در جهت احقاق حقوق منافع موکلان خود انجام دهد. وکیل نفقه با دیگر وکلای پایه یک دادگستری دارای تفاوت های بسیار زیادی است که افراد از آن اطلاع ندارند و نمی دانند که دقیقا این کارکرد ها به چه مواردی تقسیم می شوند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید اطلاعات جامع و کاملی را در مورد وکیل نفقه بدست آورید و از این وکیل متخصص و حرفه ای در جریان پرونده ای خود استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که به موارد زیر دقت کنید:

وکیل نفقه این توانایی را دارد تا در کوتاهترین زمان ممکن تمامی اسناد حقوقی لازم راتهی کند تا جریان پرونده به خوبی پیش رود.البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که در بسیاری از موارد وکیل نفقه دادخواست حقوقی را تهیه و تنظیم می کند تا جریان یک دعوای حقوقی آغاز شود و در مراحل مختلف دادرسی قرار گیرد. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که در مورد کارکرد های وکیل نفقه اطلاعی ندارید به شما پیشنهاد می دهیم که رد جلسات مشاوره حقوقی حضور یابید تا اطلاعات کاملی در این زمینه پیدا کنید و بتوانید به بهترین نحو ممکن جریان این پرونده ها را به نتیجه  برسانید.

از دیگر کاربردهای وکیل نفقه آن است که این وکیل متخصص حرفه ای می تواند برای دفاع از موکلان خود در جریان پرونده های مربوط به نفقه، لایحه دفاعیه ارائه دهد و در جریان دادرسی در دادگاه حضور یابد. اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به عنوان خوانده پرونده در جریان دادرسی پرونده های مربوط به نفقه حضور یافته اید به شما توصیه می کنیم که برای دفاع از خود از وکیل نفقه کمک بگیرید.

وکیل نفقه می تواند با ارائه خدمات مشاوره حقوقی، تمامی اطلاعات قانونی لازم را به موکلان خود ارائه دهد و به انان کمک کند تا از تمامی مسائل مربوط به پرونده های نفقه اطلاع پیدا کنند و تمامی این موضوعات را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دهند. معمولا در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل نفقه میتوان تمامی سوالات ذهنی افراد را پرسید و راه حلی مناسب برای حل چالش ها و مشکلات آنها پیدا کرد.

نفقه چیست؟

برای این که بدانیم وکیل نفقه کیست و چه کارکردی برای ما دارد ابتدا باید بفهمیم که نفقه چیست و از دید قانونی چه نوع مفهومی محسوب می شود.

به طور کلی نفقه حق زن بر گردن مرد به واسطه عقد دائم است. یعنی مرد بعد از جاری شدن عقد دائم موظف است هزینه جریان داشتن زندگی عادی زن خود را تامین کند. این هزینه را تفقه می گویند. بنابراین اگر زنی هزینه های لازم برای تامین زندگی خود را دریافت نمی کند می تواند با شکایت به دادگاه دادخواست دریافت نفقه خود را ارائه دهد.

نفقه از جمله حقوقی است که بعد از ازدواج ایجاد می شود و این حق زن بر گردن مرد است که بعد از عقد دائم ایجاد می شود. یعنی به صورت عمومی و کلی عقود زمان دار یا موقتی مشمول این حق نمی شوند مگر این که در عقد نامه یا صیغه نامه آن به طور کامل ذکر شده باشد که نفقه در مدت صیغه به چه میزان پرداخت می شود.

پس به نظر نفقه مفهوم کاملا ساده ای می آید. مرد باید هر ماه هزینه ای مشخص صرفا بابت گذران زندگی همسر خود پرداخت کند. به این هزینه نفقه گفته می شود. حال اگر این هزینه پرداخت شود یا کمتر پرداخت شود زن می تواند به عنوان خواهان در دادگاه شکایت کند.

اما همه چیز به این سادگی ها نیست. اولین سوالی که باید به ذهن شما برسد این است که میزان این نفقه چقدر است؟ یعنی شوهر باید به صورت نقدی چه هزینه ای را پرداخت کند؟ نظر شما چیست؟

نفقه یک مفهوم متغیر در قانون

نکته بسیار مهمی که بسیاری از افراد نمی دانند و در جریان طلاق تازه با این مفهوم آشنا می شوند این است که نفقه اساسا یک مفهوم کاملا متغیر است. به بیان ساده تر وقتی شما از یک وکیل نفقه می پرسید که نفقه چقدر است و قانون چه مبلغی برای آن در نظر گرفته انتظار نداشته باشید که این وکیل به شما عددی به عنوان مبلغ نفقه بدهد.

بله درست است. نفقه در هر زندگی و در مورد هر زن می تواند کاملا متفاوت باشد. علت این موضوع نیز همین است که تمامی انسان ها با یک دیگر در یک شرایط مشخص و کاملا برابر زندگی نکرده و نمی کنند. بنابراین نمی توان شرایط زندگی عادی برای دو انسان را به یک شکل تصور کرد.

به بیان ساده تر زنی که در خانواده پدری خود چیز زیادی دریافت می کرده و زندگی عادی او شامل تحصیلاتی عادی و رفت و آمد های معمولی بوده نمی تواند از شوهر خود از نظر قانونی این انتظار را داشته باشد که برای او خدمتکار استخدام کند! در واقع نفقه این زن از نظر دادگاه چیزی برابر با همان میزانی است که در مدت زمان زندگی در خانه پدری خود دریافت می کرده. اما در مورد زنی که در خانه پدری ده ها امکانات در اختیار داشته و زندگی نسبتا مرفهی را تجربه کرده نمی توان انتظار داشت که با یک زندگی عادی رو به رو شود. در این مورد دادگاه اساسا نفقه را بر اساس زندگی روزمره زن در زمان حضور در خانه پدری ملاک قرار می دهد.

این نکته بسیار بسیار مهمی است که در مورد نفقه باید به آن توجه بسیار داشت. در واقع یکی از کارهایی که وکیل نفقه انجام می دهد این است که نشان دهد حق نفقه باید چقدر باشد و دادگاه باید چه میزانی برای آن ببرد. مسلما وکیل زن به دنبال این است که حق نفقه بالاتری را ایجاد کند و وکیل نفقه مرد نیز به دنبال این است که نشان دهد حق نفقه میزان معقولانه تری باید داشته باشد. البته در مورد حق نفقه باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اساسا دادگاه به وضعیت شوهر نیز نگاه می کند و بدون توجه به درآمد و دارایی های او رای را صادر نمی کند. اگر ببیند مردی توانایی پرداخت نفقه مشخص شده را ندارد مسلما آن را تعدیل می کند و در شرایطی حتی آن را می تواند حذف کند! این ها همه مواردی است که در مورد نفقه وجود دارد. شرایطی که وکیل نفقه بهتر از آن ها آگاه است. به طور مثال نفقه در قانون حتی به عنوان یک ابزار نیز شناخته می شود. یعنی اگر زن به مرد خود تمکین نکند و مرد از او شکایت کند اساسا اولین اقدامی که دادگاه انجام می دهد حق نفقه را از گردن مرد بر می دارد. بنابراین مادامی که زن به مرد خود تمکین نکند نفقه ای به تعلق نمی گیرد. این ها شرایطی است که در قوانین ایران و خانواده وجود دارد و نکته ای است که وکیل نفقه به خوبی به آن آگاه است.

پیدا کردن وکیل نفقه

تا به این جا دانستیم که نفقه با وجود این که مفهوم نسبتا ساده ای محسوب می شود همچنان پیچیدگی های خاص خودش را دارد. بنابراین این موضوع به خوبی نشان می دهد که وکیل نفقه تا چه اندازه می تواند کارایی خوبی داشته باشد. توجه داشته باشید که وکیل نفقه در حوزه وکالت خانواده و وکیل طلاق قرار می گیرد. در بسیاری از موارد وکیل نفقه همان وکیل طلاق محسوب می شود اما در شرایطی خاص که طرفین از چندین وکیل استفاده می کنند وکیل نفقه می تواند در کنار وکیل طلاق قرار بگیرد.

سوال مهم دیگری که وجود دارد این است که چگونه می توان بهترین وکیل نفقه را انتخاب کرد. مسلما قطعی ترین فاکتور برای انتخاب بهترین وکیل نفقه تجربه آن فرد است. قانون همواره پیچیدگی های خاص خودش را دارد و شما نمی توانید به سادگی آن را درک کنید. این مسیرها و پیچیدگی های سخت برای خود وکلا و مردان قانون نیز گاهی نامفهوم است. اما یک وکیل با تجربه به خوبی می داند که باید از کجا شروع کند و به کجا برسد و چه مسیرهایی را باید طی کند. یک وکیل نفقه به خوبی می داند که برای کاهش یا افزایش نفقه چه ترفند هایی وجود دارد و دادگاه را چگونه می توان به این کار راضی کرد. این ها همه محصول تجربه است. بنابراین اگر دوست دارید در وقت و هزینه خودتان صرفه جویی کنید حتما سراغ یک وکیل نفقه با تجربه بروید.

وکیل نفقه و مراجعه به دفتر وکالت او

وکیل نفقه معمولا خدمات مختلفی را به موکلان خود ارائه می دهد که بسیاری از آنها را معمولا نمی توان با مراجعه به دیگر وکلای دادگستری  بدست آورد. از آنجایی که توانایی ها و تخصص های وکیل نفقه متفاوت از دیگر وکلای دادگستری است به همین دلیل کاملا طبیعی است که توانایی های این وکیل متخصص با دیگر وکلاییی که در دگیر ححوزه هها فعالیت می کننند کاملا متفاوت باشد و تفاوت نسبتا زیادی میان این وکلا وجود داشته باشد.

وکیل نفقه علاوه بر اینکه سال های زیادی را در حوزه حقوق تحصیل کرده است و پرونده های بسیار زیادی را به نتیجه رسانده است اما باید بدانید که تخصص این وکیل در حوزه های تکمیلی معمولا بیشتر در زمینه خانواده و پرونده های مربوط به نفقه بوده ایت و این چیزی است که دیگر وکلا در این زمینه متفاوت هستند.  شما باید این موضوع را بدانید ه رشته حقوق دارای شاخه های متعددی است و همه افراد و دانشجویانی که با قصد وکالت در این رشته وارد می شوند قرار نیست دارای تخصص های یکسانی باشند و این امکان برای همه آنها وجود دارد که تخصص های متفاوتی داشته باشند.

 وکیل نفقه پس از آنکه دوره تحصیلی کارشناسی خود  را در رشته حقوق می گذراند، دوره های تکمیلی رشته خود را در زمینه حقوق خانواده گذرانده و تجربیات کاری خود را بیشتر در زمینه پرونده های مربوط به حوزه ی نفقه می گذرانند. همین موضوع باعث می شود تا اگر به سوابق کاری این وکیل حرفه ای و تخصصی نگاه کنید متوجه تعداد زیادی پرونده موفقیت آمیز در این حوزه شوید. وکیل نفقه بهترین کسی است که با قوانین و جریان دادرسی مربوط به نفقه آشنایی دارد و میتواند خدمات حقوقی مختلفی را در این حوزه به موکلان خود ارائه دهد.

وکیل نفقه و راحتترین راه های مشورت کردن با او

وکیل نفقه از طریق راه های مختلفی سعی می کند تا به موکلان خود کمک کند مشکلات قانونی و چالش های حقوقی خود را برطرف کنند. یکی از مهم ترین و اساسی ترین راه هایی که در سال های اخیر باعث شده ایت تا افراد  بتوانند  به راحتی با وکیل نفقه   ارتباط برقرار کنند، مشاوره غیر حضوری است. به نظر شما مشاوره غیر حضوری  با وکیل نفقه چگونه است و چگونه می تواند باعث پیشبرد اهداف افراد رد جریان پرونده های مختلف شود؟ اصلا آیا تاکنون برای شما پیش امده است که از خدمات غیر حضوری وکلای پایه یک دادگستر استفاده کرده باشید و نتایج مثبتی را از آنها بدست آورده باشید؟

 اگر شما جز  کسانی هستید  که به وکیل نفقه  نیاز دارید و نمی دانید که چگونه باید  با این وکیل حرفه ای و متخصص صحبت کنید و از خدمات حقوقی مختلف او استفاده کنید به شما توصیه میکنیم که رد کوتاه ترین زمان ممکن به دفتر وکالت او مراجعه کنید. شاید اکنون با خود فکر کنید که دفتر وکالت وکیل نفقه کجاست و چگونه می توان آن را پیدا کرد و در آنجا ز مشورت های وکیل نفقه  استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که گروه وکلای عدالت نویسان یکی از بهترین و متخصص ترین گروه های حقوقی است که میتواند شما را در این زمینه یاری کند و این امکان را برای شما فراهم کند که جریان پرونده های خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید.

شما با کمک گروه وکلای عدالت نویسان علاوه بر آنکه می توانید با بهترین وکیل نفقه آشنا  شوید  و جریان پرونده های خود را به او بسپارید به راحتی می توانید در هر زمان و مکانی که قرار دارید با وکیل نفقه  ارتباط برقرار کنید و از طریق مشاوره تلفنی  و اینترنتی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. امروزه وکیل نفقه در جهت کاهش ناعدالتی  ها و مشکلات قانونی قدم بر میدارد و از این طریق می تواند چالش های مردم را به بهترین نحو ممکن  مورد حل و فصل قرار دهد  و شرایطی مطلوب را برای آنها ایجاد کند.

وکیل نفقه به چه کسانی کمک می کند؟

وکیل نفقه این توانایی را دارد تا ب عموم مردم کمک کند و خدمات حقوقی لازم را به آنها ارائه دهد. آن دسته از کسانی که با وکیل نفقه و خدمات حقوقی و آشنایی دارند معمولا نمی توانند به دفتر وکالت او مراجعه کنند و جریان پرونده خود  را به او بسپارند. این دسته از افراد معمولا از هزینه های مربوط به پرونده های نفقه واهمه دارند و همین موضوع باعث می شود تا دچار آسیب ها و خسارات بسیار زیادی شوند و نتوانند  در مسیر احقاق حق خود قدم بدارند و حقوق مادی خود را اخذ کنند.

وکیل نفقه از جمله کسانی است که می تواند در جریان دادرسی پرونده های نفقه هم به خواهان پرونده کمک کند و هم به خوانده پرونده کمک کند تا بتوانند در محاکم قضایی حضور یابند و شرایط پرونده خود را به خوبی پی ببرند. وکیل نفقه می تواند بهتر از هرکس دیگری در جریان این پرونده ها حضور یابد و بهترین و تخصصی ترین خدمات را به عموم مردم ارائه دهد. اگر شما جز آن دسته از کسانی هستید کخ به وکیل نفقه نیاز دارید بهتر  است بدون آنکه به فکر این باشید که آیا صلاحیت مراجعه به این وکیل را دارید یا خیر به دفتر وکالت او مراجعه کنید در غیر اینصورت دچار شرایط نسبتا نامساعدی خواهید شد و شرایط پرونده شما با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد.

توجه داشته باشید که خسارت های ناشی از جریان پرونده های نفقه به راحتی قابل جبران نیستند و برای رفع این خسارت ها باید شرایط قانونی ویژه ای وجود داشته باشد تا افراد بتوانند به راحتی در مسیر حقوق خود حرکت کنند.

وکیل نفقه  باید دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی باشد؟

وکیل نفقه باید دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلفی باشد تا بتوان به او اعتماد کرد و جریان پرونده خود را به او واگذار کرد. وکیل نفقه یکی از بهترین و متخصص ترین افرادی است که باید قبل از انعقاد قرارداد وکالت ویژگی های او را مورد بررسی قرار داد تا بتوان اطلاعات نسبی کافی را در مورد او بدست آورد.

وکیل نفقه باید دارای ویژگی های مختلفی همچون صداقت و راستگویی باشد. وکیل نفقه باید بتواند با تکیه بر توانایی هایی که دارد جریان پرونده های مختلف را به دستی حل کند و از همان ابتدا حقیقت را در مورد پرونده هایی که با ان درگیر است به موکل خود اطلاع دهد. وکیل نفقه می تواند در جریان دادرسی پرونده های مختلف جریان و موضوع پرونده ها را به نحوی حل کند که افراد بسیار زیادی از آن اطلاع ندارند و نمی دانند  که اصلا این پرونده ها را باید از چه طریقی مورد حل و فصل قرارداد. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید به شما توصیه می کنیم که از همان ابتدای جریان پرونده ها به ابن وکیل حرفهای مراجعه کنید و مسائل مختلفی را که برایتان رد جریان این موضوع بوجود آمده است را با وکیل در میان بگذارید تا وکیل نفقه بتواند راه حلی مناسب را برای حل مشکل به شما نشان دهد.

وکیل نفقه باید دارای تعهد کاری باشد و نسبت به مسائل مختلف کاری که با آن روبرو است برای موکل خود از هیچ چیزی دریغ نکند. وکیل نفقه در سال های اخیر توانسته است بهترین و تخصصی ترین خدمات را به موکلان خود ارائه دهد و به آنها کمک کند تا در جریان داردسی پرونده ها یخود با شرایط نسبتا خوبی مواجه شوند و بتوانند از بهترین خدمات موجود استفاده کنند. وکیل نفقه می تواند امروزه برای حل مشکلات و چالش های قانونی که برای موکلانش پیش می آید از شیوه های مختلفی برای رفع مشکل استفاده کند. اگر شما فکر می کنید که به وکیل نفقه احتیاج دارید و نمی دانید که چگونه می توانید این وکیل را پیدا کنید به شما توصیه می کنیم که از گروه وکلای عدالت نویسان کمک بگیرید.

وکیل نفقه دارای توانایی های گسترده ای است و گاهی این توانایی ها تا حدی زیاد هستند که نمیتوان آنها را نادیده گرفت و از آنها عبور کرد.  وکیل نفقه باید بتواند با استفاده از تخصص ها و مهارتهایی که دارد جریان پرونده های ختلف را به نتیجه برساند و راه حلی برای حل مشکلات این پرونده ها پیدا کند.

وکیل نفقه باید دارای فن مذاکره باشد و با استفاده از این توانایی خود در جلسات دادگاه حاضر شود و از حقوق موکل خود دفاع کند. وکیل نفقه از جمله کسانی است که در سال های اخیر توانسته است جریان مختلف پرونده های نسبتا پیچیده و سخت را با استفاده از توانایی های خود به خصوص فن مذاکره ای که دارد در دادگاه ها به چالش بکشید و آنها را در کوتاه ترین زمان ممکن مورد حل و فصل قرار دهد.

 وکیل نفقه امروزه می تواند با استفاده از مدارک و اسناد مختلف جریان دادرسی پرونده های مختلف را در محضر دادگاه مورد بررسی قرار دهد تا در مدت زمانی کوتاه به نتیجه برسند و افراد بتوانند با استفاده از آنها در جریان دادرسی پرونده های خود با موفقیت روبرو شوند.

نمونه ای از متن دادخواست تنظیم شده توسط وکیل نفقه در مورد مطالبه نفقه معوقه

درتاریخ 94/5/25 خواهان دادخواستی به شرح ذیل تسلیم دادگاه نموده که به شعبه دو جهت رسیدگی ارجاع گردید:

ریاست محترم دادگستری ،احتراماً به استحضار مقام مبارک میرساند اینجانب اعظم…..  که طی مدت چهار سال است با خوانده ازدواج رسمی و شرعی نموده ام و خوانده فوق الذکر از بدو ازدواج من را درصدد ایجاد مزاحمت و اذیت و آزار قرار داده و وای طلاجات اینجانبه را در معرض فروش قرار داده است حال اینجانبه مدت دوماه در منزل برادرم هستم که خود دارای چندین عائله و با درآمد کم زندگی می نماید. و بنده در منزل وی هستم. حال با تقدیم این دادخواست تقاضای خرجی و نفقه به مدت 2 ماه به ازای هر ماه 5/000/000 ریال تا زمان صدور حکم را تقاضا دارم.»

به دستور ریاست محترم دادگاههای عمومی دادخواست پس از ثبت جهت رسیدگی به شعبه 8 دادگاه عمومی ارجاع می گردد و دفتر دادگاه پس از ثبت دادخواست وقت رسیدگی را برای 94/7/15 تعیین میکند که برگ احضاریه وقت رسیدگی برای خواهان طبق ماده 70 قانون آئین دادرسی مدنی و همچنین اخطاریه وقت رسیدگی برای خوانده همراه نسخه دوم دادخواست و ضمائم طبق ماده 68 قانون آیین دادرسی مدنی ارسال و ابلاغ می گردد.

صورتجلسه دادگاه نفقه معوقه با حضور وکیل نفقه

به تاریخ 94/7/15 پرونده کلاسه 526 دادگاه دروقت مقرر به تصدی امضاء کننده ذیل تشکیل است. ملاحظه می گردد خواهان حضور دارد خوانده با وصف ابلاغ حضور ندارد خواهان اظهار میدارد که از تاریخ خرداد ماه سال 81 همراه خود مرا به مهمانی خانه برادرم آورد و دیگر به سراغ من نیامد و نفقه هم پرداخت نموده است لذا تقاضای محکومیت ایشان را به پرداخت نفقه از قرار ماهی چهل هزار تومان را دارم. خوانده پس از پایان جلسه دادرسی در دادگاه حضور یافته و دفاع مؤثری در خصوص دادخواست خواهان از خود ارائه ننمود.

رای دادگاه مطالبه نفقه معوقه

درخصوص دعوی خانم اعظم…  به طرفیت آقای حمید…  به خواسته نفقه از تاریخ 91/3/1 از قرار ماهی پانصد هزار تومان نظر به اینکه خوانده با وصف ابلاغ واقعی دعوتنامه پس از پایان جلسه دادرسی در دادگاه حضور یافته و دلیل ومدرک موثری در دفاع از خود ارائه نداده است لذا خواسته خواهان محرز و موجه تشخیص داده شده ومستنداً به ماده 198 قانون آیین دادرسی مدنی ماده 1106 قانون مدنی خوانده محکوم است به اینکه نفقه معوقه خواهان از تاریخ 91/3/1 لغایت تاریخ صدور حکم از قرار ماهی پانصد هزار تومان در حق خواهان پرداخت نماید نسبت به نفقه تاریخ صدور حکم تا تاریخ اجرای دایره اجرای احکام از خواننده وصول به خواهان پرداخت نماید.حکم صادره حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر استان خواهد بود.

نظر نهایی در خصوص مطالبه نفقه معوقه

در دعوای حقوقی نفقه به استناد ماده 1206 قانون مدنی زوجه می تواند برای نفقه معوقه خود دادخواست دهد وبرخلاف نفقه اقارب که فقط برای آتیه می باشد طبق ماده 1106 قانون مدنی پرداخت نفقه زوجه در عقد دائم بر عهده شوهر است و بر طبق ماده 111 قانون مدنی در صورت عدم پرداخت استنکاف شوهر از پرداخت آن محکمه میزان آن را تعیین زوج را ملزم به پرداخت آن میکند که در صورت عدم امکان اجرای حکم می تواند موضوع از موارد مراجعه زوجه به دادگاه برای صدور گواهی عدم امکان سازش باشد که البته زوجه حق شکایت کیفری را نیز دارد.

شرط مهم استحقاق زوجه برای دریافت نفقه عدم احراز نشوز زوجه می باشد وزن ناشزه مستحق نفقه نمی باشد. درصورتیکه زوج بتواند نشوز زوجه (خواهان) را اثبات نماید دعوی زوجه رد خواهد شد.

همچنین میزان نفقه با توجه به مستندات قانونی بایستی بنا به تناسب وضعیت زن تعیین نشود ولی عملاً میزان آن بنا به نظر دادگاه مشخص میگردد.

لایحه تجدیدنظرخواهی – الزام به تمکین زوجه با حضور وکیل نفقه

در خصوص دادنامه شماره ‎….‏ با موضوع مطالبه نفقه از سوي زوجه و دادنامه شماره …. با موضوع تمکین به وکالت از آقاي نادر ….. به استحضار عالی میرساند:

1- قضات محترم دادگاه تجدیدنظر، مگرنه اين است که “هرگاه زن بدون مانع مشروع از ادای وظایف زوجیت امتناع کند مستحق نفقه نخواهد بود”(اشاره به ماده ۰۸ ۱قانون مدني) و مگر نه این است که ((با اعلام زوج مبني بر عدم تمکین از باب قاعده نافي را نفي كافي است.زوجه باید انجام وظایف زوجیت را که شرط تحقق نفقه است.ثابت نماید))»(اشاره به نظریه شماره …. مورخ 78/10/13 اداره حقوقی قوه قضائیه).

2- زوجه دلیل موجهي جهت ترك منزل نداشته و اکنون نیز دليلي جهت ادامه این وضعیت ندارد.از جمله خود ایشان در دادخواست طلاقی که در سال ۸۴ تقدیم دادگاه نموده اند و به شعبه ۱ ارجاع شده، اقرار نموده اند که دلایل ظاهري مقبول دادگاه ندارند و به تعبیر خود دلایل معنوي دارند.(پیوست شماره ۱)

3-  زوجه طبق اقرار خویش از سال ۱۳۸۳ منزل را ترک کرده و شرایط ماده ۱۱۱۵و ۱۱۱۶ قانون مدني که به زوجه حق مي دهد در صورت وجود خوف ضرربدني یا مالي یا شرافتي»مسکن علي‌حده اختیار کند نیز مستحق نیست و زن اجازه دادگاه را تحت عنوان اختیار مسکن علي‌حده و ترك منزل نداشته و به این دلیل هم مستحق دریافت نفقه نیست.

4-  موکل در طي مدتي که زوجه منزل مشترک را ترک کرده؛به کارت از طریق فرستادن واسطه و نیز لوایح تقدیمی به وسیله اظهارنامه از ایشان براي بازگشت دعوت کرده است که به چند مورد آنها اشاره مي شود:

الف : لایحه تقديمي به شعبه ۲۴ دادگاه تجدیدند صفحه2 .بند۵).(پیوست شماره۲)

ب : لایحه تقدیمی به دیوان عالی کشور»(صفحه ۲.بند۲).(پیوست شماره 3)

ج : لایحه تقدیمی به دادگاه تجدیدنظر پس از نقض حکم توسط دیوان(صفحه ۲ لایحه»بند ۵).(پیوست شماره۴)

د : اظهارنامه موکل در تاریخ 88/02/20 جهت تمکین و بازگشت به منزل مشترك (پیوست شماره ۵)

و : پاسخ زوجه به اظهارنامه موکل در تاریخ 83/06/11 (پیوست شماره ۷)

ز : لایحه تقديمي به دادگاه تجدیدنظر در طي جریان دعواي طلاق (پیوست شماره ۸)

5- مراقب فوق يعني شرط بودن تمکین جهت تعلق نفقه به زوجه در راي صادره از شعبه ۷ دیوان عالی کشور در خصوص پرونده کلاسه … مورد تصریح قرار گرفته است ,در این راي نفقه فرع بر تمکین دانسته شده است و زوجه را در صورتي مستحق نفقه دانسته که انجام تمکین احراز شود چه رسد به فرض پرونده حاضر که موکل هم تقاضاي تمکین نموده و زوجه نیز اقرار به زندگی جدا از شوهر نموده است.علاوه بر اين نظر شما را به راي ديگري که در خصوص پرونده کلاسه … از شعبه ۷ دیوان عالی کشور صادر شده است جلب می نمایم که حتي عدم تحقیق در مورد نشوز خواهان نفقه را از موجبات نقض راي دانسته است چه رسد به اقرار صریح زوجه به نشوز و زندگي جدا از شوهر بدون دلیل موجه دادنامه شماره … مورخ ۷ صادره از شعبه دوم دادگاه عالي انتظامي قضات نیز در این خصوص قابل توجه است که اقدام رییس دادگاه را در مورد صدور حکم به پرداخت نفقه بدون تحقیق در مورد نشوز زوجه»تخلف دانسته است.

6-  قضات محترم و شریف دادگاه تجدیدنظر» پذیرش ادعاي زوجه در اين دو پرونده در واقع چيزي جز پذیرش این نیست که زن تا هر وقت بخواهد از شوهرش جدا زندگی کند و به هیچ وجه تمکین(عام یا خاص) ننماید و نفقه هم دریافت کند و نشوز او مستند به دلیل موجه هم نباشد و از دادگاه اجازه ترك منزل مشترك را نداشته باشد .گناه موکل چیست که همسری اختیار کرده است که التزامي به زندگي مشترك ندارد و نفقه هم می خواهد و دادخواست طلاق هم میدهد و تمکین هم نمي کند و متاسفانه دادگاه بدوي به خواسته وي عنایت ویژه دارد(اشاره به دوبار طرح دعواي طلاق,دوبار مطالبه نفقه و یکبار اجرت المثل که جملگي با راي موافق شعبه ۲۷۱داگاه عمومي مواجه شده است).

مطالب مرتبط:

وکیل وصول مطالبات

وکیل سرقت

وکیل مشارکت در ساخت

وکیل فرهنگ و رسانه

وکیل شرب خمر

وکیل تقسیم ترکه

وکیل شهرداری

وکیل تصرف عدوانی

وکیل ثبتی

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل فروش مال غیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×