وکیل شهرداری

وکیل شهرداری (7)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل شهرداری

  وکیل شهرداری

وکیل شهرداری را تا چه اندازه می شناسید و با او آشنایی دارید؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که به وکیل شهرداری احتیاج داشته باشید اما ندانید که چگونه باید از این وکیل متخصص و حرفه ای کمک بگیرید؟ وکیل شهرداری در سال های اخیر چگونه جریان پرونده های مربوط به دعاوی شهرداری را مورد پیگیری قرار داده است؟ وکیل شهرداری دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی است که نشان دهنده وجه تمایز او با دیگر وکلای پایه یک دادگستری باشد؟ آیا شما میدانید که چگونه می توان بهترین وکیل شهرداری را انتخاب کرد و وکالت پرونده های خود را به او واگذار کرد؟

 وکیل شهرداری یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین کسانی است که در سال های گذشته توانسته است جریان پرونده های مربوط به شهرداری را به خوبی مورد بررسی قرار دهد و برای مسائل و چالش های حقوقی راه حل هایی نسبتا مناسب را پیدا کند. وکیل شهرداری دارای ویژگی ها و توانایی هایی است که شاید در ظاهر بسیار مهم جلوه نکند اما باید این موضوع را در نظر داشت که همین ویژگی ها و تخصص های وکیل شهرداری باعث ایجاد وجه تمایز میان وکیل شهرداری با دیگر وکلا شده است.

برای انکه با تعریف وکیل شهرداری اشنا شویم و این وکیل حرفه ای را بشناسیم بهترین راه ممکن آن است که اطلاعات لازم در مورد این وکیل را بدست آورد تا بتوان اقدامات نسبتا خوبی در این زمینه انجام داد. وکیل شهرداری می تواند جریان پرونده هایی را که در شهرداری مطرح می گردند را به بهترین نحو ممکن مورد حل و فصل قرار دهد. در جریان پرونده هایی که وکیل شهرداری وکالت آنها را برعهده می گیرد معمولا یک طرف از طرفین دعوا شهرداری است. شهرداری می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم رعایت قانون از جانب شهروندان برای اقامه دعوی اقدام کند و موضوع پرونده را به محاکم قضایی ارجاع دهد.

 وکیل شهرداری با تمامی قوانین آشنایی دارد و می تواند به راحتی با استفاده از این مفاد قانونی جریان پرونده های مختلف حقوقی را تا حد ممکن به خوبی مدیریت کند تا نتیجه نسبتا خوبی بدست آید و میزان آسیب ها و خسارات در آنها تا حد ممکن کاهش پیدا کند و این کاهش خسارات به نحوی باشد که موکل وکیل شهرداری متحمل کمترین اسیب شود.

 وکیل شهرداری و نقش اساسی او در جامعه

 وکیل شهرداری می تواند به افراد کمک کند تا بهترین و حرفه ای ترین اقدامات را در جهت بهبود جریان پرونده تجربه کنند. وکیل شهرداری در سال های گذشته توانسته است تعداد زیادی از پرونده های مربوط به دعاوی شهرداری را به نتیججه برساند و شرایطی مناسب برای به نتیجه رساندن این پرونده ها را ایجاد کند. وکیل شهرداری دارای مهارت هایی است که به تمامی افراد توصیه می شود که در ابتدا این مهارت ها را بشناسند تا بتوانند بهترین وکیل شهرداری را در این زمینه انتخاب کنند.

 وکیل شهرداری در جریان دادرسی پرونده های مربوط به شهرداری از ابتدا تا انتهای جریان دادرسی پرونده در کنار موکل خود است. وکیل شهرداری دارای نقش اساسی و بسیاری مهمی در جامعه امروز است و می تواند به بهترین نحو ممکن افراد را راهنمایی کند. کسانی که به وکیل شهرداری مراجعه نمی کنند معمولا پس از مدتی متوجه این نکته می شوند که پرونده آنها دچار مشکلات متعددی شده است و دیگر نمی توانند کاری برایشان انجام دهند چرا که حکم نهایی صادر شده است و انسان مجبور هستند آسیب ها و خسارات مادی بسیاری زیادی را پرداخت کنند.

آمار و ارقام بدست آمدن در سال های اخیر به خوبی نشان دهنده این موضوع است که که بسیاری از افراد یکه درگیر پرونده های شهرداری هستند معمولا به دلیل ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی با این پرونده ها مواجه شده اند و هیچ راهی را نمی شناسند تا جریان پرونده های خود را با موفقیت روبرو کنند و از بوجود آمدن آسیب ها و خسارات بیشتر جلوگیری کنند. در چنین مواردی مشورت با یک فرد متخصص و حرفه ای می تواند از بوجود آمدن مشکلات و چالش های بسیار زیادی جلوگیری کند. همین موضوع باعث شده است که بیشتر متخصصان و افراد حرفه ای توصیه کنند که مردم قبل از بوجود آمدن هرگونه مشکلی باید به وکیل شهرداری مراجعه کنند تا بتوانند از بوجود آمدن آسیب و خسارات جلوگیری کنند و راه حلی مناسب پیدا کنند.

 وکیل شهرداری با هدف کاهش مصائب و مشکلات مربوط به مردم در رابطه با نهادی به نام شهرداری می تواند بهترین راه حل را برای رفع مشکلات مراجعان خود پیدا کند. وکیل شهرداری در جامعه امروز نقش اساسی و مهمی را می تواند در جامعه ایفا کند. اکنون مسئله اساسی و بسیار مهم که باید در مورد آن صحبت کنیم آن است که افراد چگونه باید با وکیل شهرداری ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را بپرسند.

 وکیل شهرداری و راه های مشاوره با او

 وکیل شهرداری برای رفع مشکلات مردم جامعه راه های مختلفی را برای ارائه خدمات مشاوره ای ایجاد کرده است که نمیتوان آنها را نادیده گرفت. یکی از مهم ترین و اساسی ترین راه های مشاوره با وکیل شهرداری مراجعه حضوری به دفتر وکالت است. دفتر وکالت وکیل شهرداری جاییست که افراد می توانند به صورت حضوری به انجا مراجعه کنند و سوالات خود را به طور کامل از او بپرسند تا راه حل مناسبی برای رفع مشکلات آنان توسط وکیل شهرداری ارائه شود.

 وکیل شهرداری در جلسات مشاوره ای حضوری جریان پرونده ها را با دقت کامل مورد بررسی قرار می دهد و از طریق راه های مختلفی به دنبال راه های قانونی می گردد تا مشکلات موکل خود را مورد حل و فصل قرار دهد. از طرفی دیگر نیز ممکن است وکیل شهرداری در جلسات مشاوره حضوری به تمامی سوالات افراد پاسخ دهد تا راه حلی مناسب را برای رفع مشکلات آنان پیدا کند. وکیل شهرداری در سال های اخیر از طریق مشاوره های حضوری با اف باراد بسیار زیادی صحبت کرده است و راه حل های قانونی بسیار زیادی را به آنها معرفی کرده است اما موضوع قابل اهمیتی که افراد باید به آن دقت داشته باشند آن است که مشاوره حضوری تنها راهی نیست که میتوان با استفاده از آن مشکلات و مصائب مختلف را پشت سر گذاشت.

جالب است بدانید که یکی از اساسی ترین مزایای مشاوره با وکیل شهرداری آن است که قبل از انعقاد قرارداد وکالت لازم است که با وکیل شهرداری مراوه کرد تا از میزان آگاهی ها و توانایی های او اطلاع پیدا کرد. هنگامی که افراد به دنبال بهترین وکیل شهرداری می گردند باید به این موضوع دقت داشته باشند که بدون مراجعه به وکیل شهرداری و بررسی میزان توانایی های او به هیچ عنوان نمی توان یک راه مناسب برای حل مسائل و مشکلات را پیدا کرد و با استفاده از آن یکی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری را شناسایی کرد.

 وکیل شهرداری در جلسات مختلف قضایی می تواند برای ارائه دفاعیه از موکل خود از بهترین و تخصصی ترین راه های حقوقی استفاده کند.و از آنجایی که وکیل شهرداری از تمامی راه های مربوط به دفاع از موکلان خود اگاهی دارد به راحت یمی تواند رد جلسات مشاوره ای نیز این موضوعات را با موکل خود بیان کند و راه هایی مناسب را برای پیشبرد اهداف آنان ارائه دهد.

دومین راهی که می توان از طریق ان با وکیل شهرداری مشاوره کرد، مشاوره غیر حضوری است. برای آنکه بتوانید اطلاعات دلازمن در مورد مشاوره غیر حضوری با وکیل شهرداری را بدست آورید به شما پیشنهاد می دهیم که ادامه مقاله را مطالعه کنید تا مشکل شما به طور کامل در رابطه با این موضوع مورد حل و فصل قرار گیرد.

 وکیل شهرداری و مشاوره غیر حضوری با او

 همانطور که اشاره کردیم وکیل شهرداری به جز راه های حضوری از طریق راه های غیر حضوری نیز به ارائه خدمات حقوقی می پردازد اما بسیاری از افراد از آنها اطلاع دارند و نمی دانند که چگونه باید از این خدمات حقوقی استفاده کنند تا مشکلات آنها رد  مدت زمان کوتاهی مورد حل و فصل قرار گیرد. مشاوره غیر حضوری با وکیل شهرداری یکی از ساده ترین و راحتترین راه هایی است که می توان با استفاده از آن برای رفع مشکلات و مسائل قانونی توسط یک فرد متخصص اقدامات مربوطه را انجام داد.

 وکیل شهرداری از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت میتواند در مورد موضوعات مختلف صحبت کند و افراد سوالات خود را از او بپرسند تا وکیل شهرداری یک راه حل مناسب را برای رفع مشکلات مشخص کند و سوالات آن ها را با دقت پاسخ دهد. وکیل شهرداری به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه هایی همچون واتساپ و جلسات اینترنتی موضوع را مورد بررسی قرار داد. وکیل شهرداری از طریق مشاوره حقوقی فوری که به آن مشاوره حقوقی غیر حضوری هم می گویند می تواند در اکثر موارد شرایط نسبتا خوب و موقعیت های مناسبی را برای موکلان خود ایجاد کند تا انسان دچار آسیب و خسارت نشوند.

مسئله اساسی و بسیار مهم که باید در مورد آن صحبت کنیم آن است که وکیل شهرداری به هیچ عنوان به صورت تضمینی و صددرصد رد جریان پرونده های مربوط به دعاوی شهرداری نمی تواند آسیب و مشکل را حل کند. گاه یممکن است شرایط پرونده تا حدی سخت و پیچیده باشد که حل کردن مشکل آن از عهده وکیل شهرداری خارجح باشد و این وکیل متخصص نتواند به تنهایی مشکل را حل کند، بنابراین  انتظارات خود را در مورد وکیل شهرداری تا حد زیادی پایین بیاورید و تا رد جریان کار او باعث اختلال نشوید.

عدم شکست در جریان پرونده های شهرداری به مسائل مختلفی بستگی دارد و نمی توان گفت که شرایط تمامی این پرونده ها یکسان است و دارای  شرایط کاملا منطبق هستند. از طرفی دیگر نومع وکیل شهرداری با دیگر وکلا متفاوت است. بنابراین باید بگوییم که بهترین و حرفه ای ترین کسی که می تواند در مورد مسائل شهرداری موضوع را توضیح دهد، وکیل شهرداری است.

 وکیل شهرداری در سال های اخیر در جریان پرونده های بسیار زیادی توانسته است شرکت کند و موضوع آنها را مورد حل و فصل قرار دهد اما در صورتی که موکل پرونده از ابتدای جریان دادرسی به وکیل شهرداری مراجعه نکرده باشد به هیچ عنوان نمی توان شرایط خوبی را برای آنها رد نظر گرفت. بهترین زمان برای مراجعه به وکیل شهرداری از همان ابتدای پرونده است. هر چقدر سریعتر به وکیل شهرداری مراجعه کنید احتمال شکست و ایجاد مشکلات متعدد تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

 وکیل شهرداری و مزایای مراجعه به او

مراجعه به وکیل شهرداری دارای مزایای متعددی است. به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین مزایای مراجعه به وکیل شهرداری اشاره می کنیم تا با انها اشنایی پیدا کنید:

با مراجعه به ر تا حد زیادی میزان استرس و مشکلات مربوط به فشار روانی افراد کاهش می یابد. از آنجایی که افراد معمولی در جامعه زا جریان قوانین مربوط به شهرداری آگاهی ندارند و دقیقا نمی دانند که چگونه می توانند مشکلات و مسائل قانونی مختلف را مورد بررسی قرار دهند و آنها را به تنهایی حل کنند، دچار مشکلات روحی و فشار روانی می شوند. در نهایتا در چنین شرایطی لازم است تا به وکیل شهرداری مراجعه کرد و از او کمک گرفت. کسانی که از وکیل شهرداری کمک بگیرند  به راحتی با یک فرد متخصص همگام میشوند و میتوانند احساس آرامش را پیدا کنند.

 وکیل شهرداری می تواند بهتر از هرکس دیگری در جریان پرونده های مختلف راه های قانونی را مورد بررسی قرار دهید تا کوتاه ترین راه برای حل مشکل پیدا کند. راه های فرعی که در جریان دادرسی پرونده های شهرداری دیده می شو.ند تنها توسط وکیل شهرداری شناسایی می شوند و مورد استفاده قرار میگیرند پس کاملا طبیعی است که افراد در مواجه با این مسائل و مشکلات کمتر دچار اسیبب شوند.

یکی دیگر از مزایای مراجعه به وکیل شهرداری آن است که دیگر نیازی نیست تا افراد به صورت حضوری در جلسات دادگاه حضور یابند آنها میتوانند با اعطای وکالت نامه پرونده خود به وکیل شهرداری دیگر از جریان دادرسی اطلاع پیدا کنند و این در حالی است که خود در جلسات دادگاه حضور ندارند و هیچ حقی از انمها ضایع نمی گردد.

همانطور که اشاره کردیم این حقیقت را باید قبول کرد که وکیل شهرداری نمی تواند جریان تمامی پرونده های مربوط به شهرداری را مورد حل و فصل قرار دهد اما مسئله ای که نباید آن را نادیده گرفت آن است که در هر صورت این وکیل حرفه ای می تواند کاری کند که افراد کمتر دچار آسیب و مشکل شوند و میزان خسارت های آنان به حداقل ترین حالت ممکن تقلیل پیدا کند.

 وکیل شهرداری در مقایسه با دیگر وکلای دادگستری نسبتا خبره تر است و توانایی های بیشتری دارد. از آنجایی که پرونده های شهرداری دارای شرایط نسبتا حساسی هستند و گستردگی بسیار زیادی دارند، تنها کسی که می تواند آنها را مورد حل و فصل قرار دهد و راه حلی کوتوله را در مدت زمانی بسیار کوتاه تر پیدا کند، وکیل شهرداری است.

هنگامی که وکیل شهرداری بهترین و کوتاه ترین راه های حقوقی را برای حل مشکل پرونده پیدا می کند دیگر جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و موضوع پرونده به بهترین نحو ممکن و رد کوتاه ترین زمان رفع شده و از اطاله دادرسی نیز جلوگیری می شود. اطاله دادرسی مسئله مهمی است که این روزها افراد بسیار زیادی را درگیر کرده است . اطاله یا اطناب یک پرونده علاوه بر آنکه باعث از دست رفتن زمان او می شود آسیب ها و خسارات او را تمیز تا حد زیادی افزایش می دهد. با کمک وکیل شهرداری می توان رد زمان و خسارات احتمالی جلوگیری کرد.

ویژگی های وکیل شهرداری

 وکیل شهرداری باید دارای اطلاعات حقوقی کافی باشد و توانایی حل و فصل مشکلات را داشته باشد تا بتواند موضوع را به طور کامل در جریان دادرسی پیگیری کند. وکیل شهرداری باید تخصص و مهارت های لازم در جهت رفع مشکلات قانونی و حقوقی را داشته باشد و بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن این مسائل را مورد بررسی قرار دهد.

 وکیل شهرداری باید از اسرار و رازهای موکل خود دفاع کند و آنها را حفاظت کند و به هیچ عنوان شرایط موکل خود را به خطر نیندازد. در هر صورت توجه داشته باشید که اگر وکیل شهرداری نتواند تعهد خود را نسبت به موکل خود نشان دهد موکل آیین اختیار قانونی را دارد تا از طریق مراجع قضایی شکایت خود را به مراجع قضایی تحویل دهد.

 وکیل شهرداری یکی از بهترین و حرفه ای ترین کسانی است که می تواند با صبر و حوصله موضوعات پرونده های مختلف را بررسی کند و راهی مناسب را برای موکلان خود پیدا کمند. با مشاوره حقوقی وکیل شهرداری می توان از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

قانون شهرداری چه می گوید؟

 وکیل شهرداری از قانون شهرداری به طور کامل آگاهی دارد و میتواند ان را به موکلان خود نیز ارائه دهد. با توجه به قانون شهرداری می توان گفت:

در هر محل كه جمعيت آن حداقل پنج هزار نفر بالغ باشد شهرداري تاسيس مي گيرد. در هر نقطه كه از نظر موقعيت و اهميت تشكيل شهرداري ضرورت داشته باشد ولو جمعيت آن پنج هزار نفر بالغ نشود وزارت كشور ميتواند در آن محل دستور تشكيل انجمن و شهرداري بدهد و چنانچه پس از تشكيل شهرداري در نقاط مزبور ضمن عمل معلوم شود عوارض وصولي تكافوي هزينه شهرداري را مي نمايد و با در نظر گرفتن وضع اقتصادي و مالي محل براي اداره امور شهرداري درآمد جديدي مي توان تهيه نمود وزارت كشور مجاز است شهرداري اين قبيل نقاط را منحل نمايد.

در نقاطي كه فقط در بعضی از فصول برقراري شهرداري لازم باشد براي فصل مزبور و همچنين براي چند محل كه به يكديگر نزديك و جمعاً اقتضاي تشكيل شهرداري داشته باشد ميتوان يك شهرداري تاسيس كرد. ) حدود حوزه هر شهرداري و حومه آن بطور جداگانه بوسيله شهرداري با تصويب انجمن شهر تعيين ميشود. و پس از موافقت شوراي شهرستان و تصويب وزارت كشور قابل اجرا است . هرگونه اقدامات عمراني و خانه سازي و ايجاد مؤسسات عمومي تأسس [تأسيس] برق و آب و شبكه وسايل نقليه و نظاير آن در حومه شهر از طرف مالكين و ساكنين و اشخاص منوط به موافقت قبلي وزارت كشور و نظارت آن وزارت ميباشد. شهرداري داراي شخصيت حقوقي است.

تقسيم بندي شهر حوزه هاي انتخابيه و تعداد اعضاء انجمن هر حوزه شهرداري انجمني خواهد داشت بنام انجمن شهر كه اعضاء آن از طرف اهالي مستقيماً و با راي مخفي اكثريت نسبي براي ‌مدت چهار سال انتخاب ميشوند.

حوزه هر شهرداري براي انتخاب نمايندگان انجمن نسبت تقريبي جمعيت بحوزه‌ها تقسيم مي شود و ساكنين هر حوزه سه نفر نماينده‌ براي تشكيل انجمن شهر انتخاب مي كنند.

تقسيم‌ بندي شهر بحوزه‌ هاي انتخابيه در كميسيوني مركب از فرماندار يا بخشدار، شهردار، رئيس شهرباني، رئيس آمار و رئيس ثبت اسناد‌ كه بدعوت فرماندار يا بخشدار تشكيل ميشود بعمل آمده و پس از تهيه نقشه و تصويب كميسيون به موقع اجرا گذاشته ميشود. هر گاه يكي از ادارات مذكور در فوق در محل تشكيل نشده باشد و يا يك يا چند نفر از رؤساي ادارات در محل نباشند حضور ساير‌ روساي دواير دولتي تشخيص و دعوت فرماندار يا بخشدار براي تهيه نقشه تقريبي حوزه‌هاي انتخابيه شهر كافي خواهد بود.

جمعيتي كه ملاك تعيين عده نمايندگان هر شهر است تا سه دوره مأخذ عمل خواهد بود و پس از آن اگر اضافه يا نقصاني حاصل كند آن‌ اضافه يا نقصان در انتخابات دوره چهارم رعايت خواهد شد.

‌داوطلبان عضويت انجمن شهر بايد داوطلبي خود را براي يكي از حوزه‌ها شخصاً يا به وسيله اشخاص ديگر به فرمانداري يا بخشداري كتباً اطلاع‌دهند و براي اينكه داوطلب نمايندگي حوزه شناخته شوند بايد پنجاه نفر در شهرهائي كه متجاوز از يكصد و پنجاه هزار نفر جمعيت دارد و بيست و پنج‌نفر در شهرهائي كه متجاوز از يكصد هزار نفر جمعيت دارد و پانزده نفر در نقاطي كه متجاوز از پنجاه هزار نفر جمعيت دارد و ده نفر در نقاطي كه از پنجاه هزار نفر كمتر جمعيت دارد آنها را معرفي نمايند.

معرفي بايد كتبي بوده و معرفي‌كنندگان واجد شرايط انتخاب‌كننده باشند و با ذكر شماره شناسنامه و محل صدور آن معرفي نامه را امضاء نمايند. فرماندار يا‌بخشدار بوسيله كميسيون پنج نفري مقرر در ماده 15 بوضع داوطلبان نمايندگي رسيدگي و پس از آن اسامي آنها را در حوزه انتخابيه اعلان ميكند و‌رأي‌دهندگان در موقع راي دادن فقط مي توانند به آنها رای بدهند.

در مورد وکیل شهرداری و قانون دقت کنید:

  چنانچه قبل از تشكيل انجمن نظارت يك يا چند نفر از داوطلبان نمايندگي استعفا بدهند مراتب از طرف فرماندار و بخشدار براي اطلاع‌ رأي‌ دهندگان اعلام ميشود داوطلب مستعفي حق استرداد استعفاء خود را ندارد.

  پس از انتشار آگهي مزبور در ماده 14 به منظور احراز شرايط قانوني در مورد داوطلبان عضويت در انجمن حداقل دو ماه قبل از روز اخذ رأي‌ به دستور وزارت كشور در مركز شهر فرمانداري يا بخشداري كميسيوني برياست فرماندار يا بخشدار و بعضويت رئيس دادگاه شهرستان در شهرستان و‌رئيس دادگاه بخش در بخش و رئيس اداره آموزش و پرورش و رئيس اداره ثبت احوال و يك نفر معتمد محل به انتخاب فرماندار يا بخشدار تشكيل‌ ميگردد. در بخشها رئيس آموزش و پرورش بخش، نماينده ثبت احوال عضويت كميسيون را دارا خواهند بود. در غياب هر يك از افراد مذكور در بالا از‌ جانشين آنان دعوت بعمل خواهد آمد. در صورتي كه تكميل تعداد اعضاي كميسيون با افراد مذكور ميسر نباشد فرماندار يا بخشدار ميتواند از دبيران‌ يا آموزگاران يا سردفتران و يا روساي شوراهاي داوري و يا روساي خانه‌هاي انصاف يا روساي انجمن ده براي تشكيل و تكميل عده اعضاي كميسيون‌ دعوت نمايد. داوطلبان عضويت در انجمن‌ ها نمي توانند عضو كميسيون مذكور باشند و هرگاه اعضاء اين كميسيون داوطلب عضويت در انجمن شهر‌گردند مستعفي تلقي شده و طبق مقررات اين ماده بجاي آنان از افراد ديگر دعوت بعمل خواهد آمد. كميسيون پس از رسيدگي اسامي افراد واجد‌ شرايط قانوني را بمرجع حزبي مربوط در محل اعلان ميكند تا طبق ضوابط حزبي و با توجه بتعداد داوطلبان و جمعیت هر حوزه انتخابيه حداكثر تا‌چهار برابر تعداد اعضاي انجمن نامزدهاي انتخاباتي از طرف حزب اعلام شود و رأي‌ دهندگان می توانند فقط افراد اعلام شده راي دهند.

‌بعد از انتشار اعلام اسامي داوطلبان واجد شرايط كميسيون نسبت بتعيين اسامي 24 نفر از معتمدين محلي با سواد از بين گروههاي مختلف كه داراي‌ شرايط راي دهنده باشند اقدام می نماید و فرماندار يا بخشدار از 24 نفر مذكور براي تشكيل انجمن نظارت در محل بخشداري يا فرمانداري دعوت‌ خواهد نمود.

‌دعوت‌ شدگان در همان جلسه با راي مخفي و اكثريت نسبي از بين خود هفت نفر را به عنوان عضو اصلي و هفت نفر را بعنوان عضو علي‌البدل‌انتخاب ميكنند. براي تشكيل جلسه مذكور حضور حداقل دو سوم دعوت‌ شدگان ضروري است. در بخشهايي كه چند انتخابات براي تشكيل چند‌انجمن شهر در جريان باشد نماينده بخشدار در تشكيل انجمن وظايف بخشدار را به عهده خواهد داشت.

در بخشهايي كه انتخابات براي تشكيل چند انجمن شهر در جريان است تكاليف مربوط به احراز شرايط قانوني داوطلبان و تعيين 24 نفر‌معتمدان و رسيدگي به شكايات موضوع ماده 30 و ساير وظايف مربوط توسط كميسيون مذكور در اين ماده انجام خواهد شد.

  انجمنهاي نظارت بر انتخابات با نظارت فرماندار و بخشدار محل مسئول صحت انتخابات خواهند بود.  هرگاه قبل از تشكيل انجمن نظارت يك يا چند نفر از داوطلبان نمايندگي استعفا دهند مراتب از طرف فرماندار يا بخشدار براي اطلاع رأي‌ دهندگان اعلام ميشود و داوطلب مستعفي حق استرداد استعفاي خود را ندارد.

در نقاطي كه دادگستري يا دارائي يا فرهنگ نباشد بجاي رئيس دادگاه يا رئيس دارائي يا رئيس فرهنگ از معتمدين و معاریف محل‌ براي تشكيل كميسيون پنج‌ نفري دعوت میشود تا وظايف مقرره را انجام دهند.

وکیل شهرداری و مرجع رسیدگی به دعاوی شهرداری

 وزارت کشور مکلف است نسبت به تشكيل انجمن شهر در كليه نقاطي كه شهرداري تاسيس شده يا بشود اقدام نمايد. حضور هر پنج نفر اعضاء در كميسيون مذكور در اين ماده ضروري است و اخذ تصميمات بدون حضور يكي از اعضاء قانوني نخواهد بود ولي هر گاه در دو جلسه متوالي تشكيل كميسيون با حضور پنج نفر صورت گرفت در جلسه بعدي رأي اكثريت قاطع مي باشد.

از داوطلبان عضويت در انجمن شهر نبايد براي عضويت انجمن نظارت و شعب اخذ رأي و شعب ثبت نام دعوت بعمل آيد ولي هر‌ داوطلب ميتواند براي نظارت در اخذ و قرائت آراء نماينده‌اي به انجمن نظارت و شعب اخذ رأي معرفي كند.

 كسانيكه براي عضويت انجمن نظارت انتخاب ميشوند بلافاصله تحت رياست مسن ترين اعضاء تشكيل جلسه داده يك رئيس و يك نايب رئيس و لااقل سه منشي از بين خود با راي مخفي و اكثريت انتخاب مي نمايند نظم جلسات انجمن با رئيس و در غياب رئيس با نايب رئيس خواهد بود و نوشتن صورت جلسات به عهده منشي هاست.

انتخاب رئيس و نايب رئيس فردي است و اكثريت تام خواهد بود و در صورت عدم حصول اكثريت تام دفعه دوم انتخاب اكثريت نسبي صورت ميگيرد انتخاب سه نفر منشي جمعي و اكثريت نسبي است.

به منظور اخذ رأي و استخراج آراء انجمنهاي نظارت مكلفند با تصويب كميسيون موضوع مادة 15 بتعداد لازم شعب أخذ رأي مركب از پنج‌ نفر از اهالي همان محل تشكيل دهند.

 ورود در محوطه انتخابات با هر نوع اسلحه سرد گرم جز براي مامورين انتظامي ممنوع است و كساني كه بر خلاف نظم و مقررات رفتار نمايند بامر رئيس بوسيله مامورين انتظامي از انجمن خارج و در صورت لزوم بمراجع قانوني تسليم خواهند شد.

انجمن نظارت و شعب آن غير قابل انحلال است مگر آنكه اسباب تعطيل و تعويق انتخابات را فراهم كنند و يا بر خلاف وظائفي كه طبق اين‌ قانون برعهده انجمن گذاشته شده عمل نمايند در اينصورت اگر موجبات تعطيل و تعليق و اخلال از طرف شعبه باشد بنا به نظر اكثريت انجمن‌ نظارت با موافقت فرماندار يا بخشدار شعبه مزبور منحل ميشود و اگر از طرف انجمن نظارت باشد فرماندار يا بخشدار با موافقت كميسيون پنج نفره (‌ با‌ اكثريت آراء) با ذكر دلايل اعضاء علي‌ البدل را براي ادامه امر انتخابات دعوت مي‌ نمايد و ضمناً مراتب و دلايل تعطيل و تعليق و اخلال را ضمن‌ صورتجلسه‌ اي براي تعقيب متخلفين از طريق وزارت كشور شوراي دائمي انتخابات اعلام مي دارد.

در صورتي كه از اين اقدامات نيز نتيجه‌ اي حاصل‌ نشود از طرف فرماندار يا بخشدار درخواست انحلال انجمن نظارت با نفر كميسيون پنج نظري از طريق وزارت كشور شوراي دائمي انتخابات موضوع‌ مادة 114 اين قانون براي اتخاذ تصميم فوري احاله خواهد شد.

هرگاه در اثناء جريان انتخابات يك يا چند نفر از اعضاء انجمن در آمدن به جلسات تعلل و يا از حضور استنكاف نمايند تا زماني كه اكثريت‌ باقي است جريان امر تعقيب و بعضو يا اعضاء مذكور اخطار مى شود كه حضور يابند چنانچه عضوي تا دو جلسه پس از اخطار در استنكاف و تعلل‌ خود باقي باشد فرماندار يا بخشدار يك يا چند نفر از اعضاء علي‌ البدل را بحكم قرعه براي عضويت انجمن دعوت مي‌ نمايند و اگر اكثريت اعضاء‌ انجمن نظارت از حضور در انجمن استنكاف نمايند و يا پس از ختم انتخابات از دادن اعتبارنامه خودداري كنند فرماندار يا بخشدار علل و موجبات آنرا‌ تحقيق و در رفع محظور اهتمام مي‌ نمايند و در صورتيكه اهتمام فرماندار يا بخشدار مؤثر نشود و اكثريت اعضاء انجمن يا تمام اعضاء انجمن اعم از‌اصلي و علي‌البدل همچنان استنكاف و يا استعفا نمايند يا به واسطه فقدان اكثريت انجمن نتواند ب وظايف قانوني خود عمل كند كميسيون مقرر در ماده 15 در تجديد اعضاء انجمن نظارت بر تعداد كسري اقدام مي‌ نمايد و انتخابات را خاتمه میدهد اشخاصي كه موجبات تعطيل و تعليق و انحلال انجمن‌ را فراهم كرده باشند طبق ماده 87 اين قانون مورد تعقيب قرار خواهند گرفت.

انجمنهاي نظارت در شهرداری

 وکیل شهرداری در مورد انجمنهاي نظارت در شهرداری  اطلاعات کافی دارد. بر اساس قانون کشور ما همينكه انجمنهاي نظارت انتخاب و تشكيل شد و در صورت لزوم شعب خود را تعيين نمودند هر يك از انجمن ها اعلاني تنظيم نموده و‌ نسبت اهميت محل از سه تا پنج روز قبل از شروع اخذ رأي در تمام حوزه مربوط به خود منتشر مي سازند اعلان مزبور حاوي مطالب ذيل خواهد‌ بود:

محل انعقاد انجمن و شعب آن و ساعات اخذ رأي كه بايد در تمام شعب در يك روز جمعه بعمل آيد و كمتر از 6 ساعت و بيش از هشت‌ ساعت نباشد.

ساعات اخذ آراء از ساعت هشت صبح الي 12 و از ساعت 14 تا خاتمه مدت خواهد بود. شرايط انتخاب‌ كنندگان.

 عده نمايندگاني كه بايد در آن حوزه انتخاب شوند. اسامي داوطلبان آن حوزه كه طبق ماده (15) از طرف حزب اعلام شده است.

رأي بايد مخفي باشد و همينكه رأي دهنده به اطاق انجمن يا شعبه وارد و وجود شرائط رأي دادن در او تشخيص داده شد بايد راي خود را‌ شخصاً در حضور انجمن در صندوق انداخته خارج شود. برگ انتخاباتي راي دهنده پس از ثبت در دفتر انجمن طبق آئين‌ نامه مربوط ابطال خواهد شد.

در پايان آخرين ساعتي كه براي اخذ رأي معين گرديده است در ورودي انجمن يا شعبه بسته ميشود و اگر عده اي از آنان كه حق راي دادن دارند در داخل محل حاضر باشند رأي خود را بترتيب مذكور در صندوق انداخته و انجمن يا شعبه برأي گرفتن خاتمه ميدهد و بعد از آن ديگر از كسي راي قبول نمي شود.

اگر از انتخاب كنندگان و انتخاب شوندگان كسي در حين جريان انتخابات شكايت داشته باشد اين امر مانع انجام انتخابات نخواهد شد ولي شرح آن بايد در صورتمجلس نوشته شود.

انجمن مكلف است پس از ختم آراء بلافاصله آراء را شماره و قرائت كند و مادام كه نتيجه استخراج آراء معلوم نشود حق تعطيل ندارد منشي مكلف است صورت مجلسي از نتيجه آراء قرائت شده تنظيم كند و پس از آنكه صورتجلسه امضاء رئيس و اعضاء انجمن رسيد نتيجه بلافاصله بايد بوسيله فرماندار يا بخشدار اعلام شود.

اوراق راي را بايد يكي از اعضاء يك يك به صورت بلند خوانده به يك نفر ديگر از اعضاء بدهد كه علامت قرائت گذاشته شود و سه نفر ديگر از اعضاء اسامي با ترتيبي كه خوانده ميشود در دفتري كه براي اين كار تخصيص داده شده ثبت مينمايند از اوراق رأي آنچه سفيد و يا داراي اسامي غير خوانا باشد يا اينكه انتخاب شده در آن درست معرفي نشده باشد يا اسم كسي كه معرفي شده در آن نوشته شده باشد و يا نام انتخاب كننده را داشته باشد باطل و عيناً ضميمه صورتمجلس مي شود.

در حوزه‌هائيكه بر طبق ماده 19 براي تسريع اخذ رأي شعب انجمن در آن حوزه‌ها تشكيل مي گردد صورتمجلس استخراج آراء هر شعبه‌در ورقه مخصوص با ذكر اسامي و عده آراء هر يك از اشخاصي كه راي دادند نوشته شده و اعضاء شعبه آن را امضاء مي نمايند و بانضمام اوراق لازمه‌در پاكتي كه لاك شده و مهر شعبه رسيده باشد انجمن نظارت فرستاده ميشود اسامي مندرج در صورتمجلس شعب با آرائي كه انجمن نظارت‌استخراج كرده در ورقه جداگانه جمع و كسيكه از مجموع آراء حائز أكثرية باشد معلوم ميگردد أوراق رأي هر حوزه تا گذشتن مدت اعتراض و خاتمه‌رسيدگي در صندوق انجمن كه لاك مي شود و به اعضاء ميرسد باقي مي ماند و پس از گذشتن مدت اعتراض با حضور عده‌اي از رأي‌دهندگان اوراق‌مزبور را معدوم مي سازند (‌باستثناء آنچه در مواد قبل ذكر شده و بايد ضميمه صورتمجلس باشد) انجمن نظارت حق معدوم كردن و سوزاندن آراء‌قبل از گذشتن مدت اعتراض و پايان رسيدگي در انجمن شهر ندارد.

توجه:

ضمن انتشار اسامي دارندگان رأي انجمن نظارت تاريخ قبول شكايات را كه بايد از فردای همان روز شروع شود تعيين مي كند و اگر از انتخاب‌ كنندگان يا انتخاب‌ شوندگان كسي از جريان انتخابات شكايت داشته باشد ظرف يك هفته به اطلاع انجمن نظارت مي رساند و انجمن نظارت بعد از‌ انقضاء يك هفته شكايتي نمي‌ پذيرد و منتهي ظرف يك هفته به شكايات واصله با حضور كميسيون پنج نفره رسيدگي مي كند در صورتي كه شكايت بنظر انجمن وارد باشد و ثابت شود كه منتخب داراي شرايط مقرر در ماده 9 و 10 اين قانون نيست مراتب را در صورتمجلس ذكر مي كند و اعتبارنامه را‌براي نفر بعدي كه داراي راي بيشتري مي باشد صادر مي‌ نمايد و هرگاه تشخيص دهد كه در انتخابات اعمالي بر خلاف قانون صورت گرفته موضوع را با‌ تنظيم صورتمجلس براي اتخاذ تصميم از طريق وزارت كشور شوراي موضوع ماده 114 اين قانون احاله مي‌ نمايد و طبق نظر شورا عمل ميكند.

كسانيكه بعضويت انجمن شهر انتخاب ميشوند بايد اعتبارنامه امضاء انجمن نظار و اعضاء كميسيون پنج نفري در دست داشته باشند و آن را به دفتر شهرداري و در صورت نبودن شهرداري بدفتر فرمانداري يا بخشداري بدهند و رونوشت آن را بگيرند كميسيون مزبور و همچنين اعضاء انجمن نظارت نبايد بدون عذر موجه در صدور اعتبارنامه تاخير كننده و الا با آنها بر طبق ماده 22 رفتار خواهد شد.

منشي انجمن نظارت صورت مجلس انتخابات را در سه نسخه حاضر كرده بامضاء فرماندار يا بخشدار و اعضاء انجمن نظارت ميرساند. يك نسخه در فرمانداري يا بخشداري ضبط و يك نسخه بوسيله فرماندار يا بخشدار بوزارت كشور ارسال ميشود نسخه سوم با كتابچه ثبت اسامي در انجمن ولايتي و در صورت نبودن انجمن ولايتي در انجمن شهر ضبط ميگردد.

مطالب مرتبط:

وکیل سرقت

وکیل شرب خمر

وکیل ثبتی

وکیل صدور حکم حجر

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل وصول مطالبات

وکیل تصرف عدوانی

وکیل اثبات مالکیت

وکیل مالیات بر ارث

وکیل خیانت در امانت

وکیل فرهنگ و رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×