وکیل تصرف عدوانی

وکیل تصرف عدوانی (9)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

 وکیل تصرف عدوانی

 وکیل تصرف عدوانی

 وکیل تصرف عدوانی به چه کسی گفته می شود و این وکیل متخصص و حرفه ای چگونه میتواند به افراد کمک کند تا بتوانند در جریان پرونده های مختلف نتایج نسبتا مثبتی را بدست آورند؟ آیا شما تاکنون به وکیل تصرف عدوانی مراجعه کرده اید تا از میزان توانایی ها و تخصص های او آگاهی پیدا کنید؟ وکیل تصرف عدوانی با دیگر وکلایی که در زمینه املاک کار می کنند دارای چه تفاوت ها و شباهت هایی است و چگونه می توان این موارد را شناسایی کرد؟

 وکیل تصرف عدوانی یکی از وکلای پایه یک دادگستری به حساب می آید که در سال های اخیر توانسته است نقش بسزایی را در جریان پرونده های مختلف ایفا کند. وکیل تصرف عدوانی با هدف کاهش تصرف به حریم شخصی اموال غیر منقول شهروندان در جامعه به فعالیت میپردازد و با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند نقش بسیار موثری را در چنین مواردی ایفا کند و به افراد کمک کند تا در مدت زمانی کوتاه نتایجج نسبتا مطلوبی را رد جریان پرونده هایی که با ان درگیر هستند بدست آورند.

 وکیل تصرف عدوانی را نمی توان به راحتی در میان دیگر وکلای پایه یک دادگستری شناسایی کرد و جریان پرونده های مختلف را به او واگذار کرد، از آنجایی که شرایط کاری و موضوع پرونده های وکیل تصرف عدوانی بسیار حساس هستند به همین دلیل به تمامی افراد توصیه می شود که برای شناسایی وکیل تصرف عدوانی در ابتدا اطلاعات  لازم را از روش های مختلف بدست آورند و سپس بدون انکه عجله کنند به سراغ انجام تحقیق در مورد وکیل تصرف عدوانی بروند و سپس اقدام به انعقاد قرارداد وکالت با وکیل تصرف عدوانی کنند.

اکنون ممکن است بسیاری از افراد  با خود فکر کنند که اصلا توانایی و وقت آن را ندارند که برای انتخاب وکیل تصرف عدوانی زمان بگذارند و از کارهای خود عقب بمانند. در چنین شرایطی بهترین راهکار ممکن آن است که این افراد با استفاده از اطلاعات قانونی و حقوقی به سراغ یک موسسه معتبر برای شناخت وکیل تصرف عدوانی بروند.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که نیاز دارید تا از خدمات مختلف و ارزشمند یک وکیل حرفه ای در زمینه تصرف عدوانی استفاده کنید و می خواهید اطلاعات و دانش حقوقی لازم در مورد وکیل تصرف عدوانی را بدست آورید به شما توصیه می کنیم که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به تمامی این موارد اشاره کنیم و در مورد آنها صحبت کنیم.

 وکیل تصرف عدوانی و نحوه شناسایی او

 وکیل تصرف عدوانی دارای ویژگی های خاصی است که بسیاری از افراد با انها اشنایی ندارند و اصلا نمی دانند که تخصص های یک وکیل تصرف عدوانی حرفه ای به چه مواردی تقسیم می شود. وکیل تصرف عدوانی را می توان از راههای مختلف و گوناگونی شناسایی کرد و تنها مسئله ا یکه وجود دارد آن است که افراد باید در هنگام انتخاب وکیل تصرف عدوانی صبر و حوصله داشته باشند و به صورت شتابزده عمل نکنید. کسانی که به صورت ناگهانی و شتابزده برای انتخاب وکیل تصرف عدوانی اقدام میکنند معمولا پس از مدتی دچار مشکلات مختلفی در جریان پرونده می شوند و از اقدام شتابزده خود پشیمان می شوند.

 وکیل تصرف عدوانی کسی است که می تواند به افراد کمک کند تا از ورود غیر قانونی و ناعادلانه افراد مختلف به حریم املاک انها جلوگیری شود و حقوق آنها  در دادگاه مورد تحقیق واقع گردد. به نظر شما اصلا یک وکیل تصرف عدوانی چگونه می تواند در دادگاه و مراجع قضایی مختلف در جهت احقاق حقوق مالکیتی شما قدم بردارد و به شما کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی نتایج نسبتا خوبی را بدست آورید؟

 وکیل تصرف عدوانی کسی است که سال های زیادی را در رشته حقوق تحصیل کرده است و از شرایط عمومی پرونده های مختلف آگاهی دارد و پروانه وکالت خود را هم دریافت کرده است اما موضوع مهمی که باعث ایجاد وجه تمایز میان وکیل تصرف عدوانی با دیگر وکلای پایه یک دادگستری  می گردد آن است که وکیل تصرف عدوانی سال های زیادی را رد زمینه پرونده های مربوط به تصرف عدوانی فعالیت کرده است و به همین دلیل هم بهتر از هر کس دیگری از مسائل مربوط به این نوع تصرف آشنایی دارد و به خوبی می داند که جریان چنین پرونده هایی را چگونه باید به نتیجه برساند.

شاید در ظاهر اینطور به نظر آید که تمامی وکلای پایه یک دادگستری دارای یک مهارت و تخصص هستند و همه آنان می توانند جریان پرونده های مختلف را به راحتی به نتیجه برسند اما شما باید این واقعیت را قبول کنید که هر وکیلی بر اساس میزان تخصص و تجربه ای که دارد در زمینه یک پرونده حقوقی دارای مهارت می باشد. بنابراین برای پیدا کردن یک وکیل متخصص و حرفه ای لازم است تا افراد به مسائل مختلفی توجه داشته باشند و شرایط را در نظر داشته باشند تا بتوانند عملکرد خوبی در هنگام انتخاب وکیل داشته باشند.

 وکیل تصرف عدوانی به وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود که علاوه بر گذراندن دوره تحصیلات حقوقی خود در رشته حقوق، تجربیات بسیار متعددی را در زمینه پرونده های مربوط به تصرف عدوانی بدست آورده است و به همین دلیل هم می داند که راه های اصلی و فرعی که میتوان در این زمینه از آنها برای به نتیجه رساندن پرونده ههای حقوقی استقاده کرد به چه مواردی تقسیم  می شوند.

 وکیل تصرف عدوانی و جریان اطاله دادرسی

 وکیل تصرف عدوانی یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین کسانی است که می تواند از جریان اطاله دادرسی در پرونده های حقوقی مختلف جلوگیری کند. اکنون ممکن است این سوال برای بسیاری از افراد پیش اید که اصلا چگونه این وکیل حرفه ای می تواند چنین کاری را انجام دهد یا انکه اصلا معنای اطاله دادرسی چیست و چگونه می توان با استفاده از آن در جریان دادرسی پرونده های مختلف به موفقیت های  نسبتا چشمگیری دست پیدا کرد؟

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم که وکیل تصرف عدوانی یکی از بهترین و متخصص ترین وکلایی است که در سال های اخیر تجربیات بسیار زیادی را در زمینه پرونده های مربوط به تصرف و تجاوز به حریم شخصی دیگران بدست آورده است و به خوبی می داند که چگونه می تواند از بوجود آمدن مشکلات مختلفی همچون اطاله دادرسی جلوگیری کند.

آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر به خوبی این موضوع را نشان میدهد که امروزه بسیاری از افراد در جامعه حضور دارند که درگیر مسائل مربوط به پرونده های تصرف عدوانی می شوند و در نتیجه نمی توانند از حقوق خود دفاع کنند؛ دلیل اصلی اینکه بسیاری از افراد از جریان دادرسی پرونده های مربوط به تصرف عدوانی واهمه دارند و نمی خواهند درگیر این پرونده را بشوند آن است که معمولا در چندین پرونده هایی شرایط دادرسی به نحوی است که افراد مدت زمان زیادی مجبورند درگیر آن شوند و هزینه نسبتا زیادی را هم در هر مرحله دادرسی بپردازند، به بیانی بهتر باید بگوییم که اطاله دادرسی به معنای همان اطناب جریان یک پرونده است و هنگامی که یک پرونده دچار اطناب می شود جریان دادرسی آن نیز طولانی می گردد و هزینه و زمان افراد از دست می رود. از طرفی دیگر هم معلوم نیست که پس از تمامی این مراحل ایا فرد ذی حق می تواند حق و حقوق خود را دریافت کند یا خیر.

 وکیل تصرف عدوانی کسی است که از تمامی این مسائل اشنایی دارد و به خوبی می داند که چگونه باید در جریان پرونده های تصرف عدوانی عمل کند و چه مدارکی را آماده کند تا جریان دادرسی دچار اطناب  شود و با سرعت نسبتا زیادی طی شود. وکیل تصرف عدوانی به دلیل انکه در جریان دادرسی پرونده های زیادی  حضور  داشته است بر اساس تجربیاتی که در سال های متمادی بدست آورده است به خوبی می تواند مراحل سخت قضایی را در مدت زمان نسبتا کوتاهی بگذراند تا جریان پرونده با موفقیت روبرو شود. وکیل تصرف عدوانی با تمامی اقدامات موفقیت آمیزی که انجام می دهد باعث موفقیت در جریان پرونده های تصرف عدوانی می شود و از بوجود آمدن مشکلات و چالش های مختلف برای موکل خود جلوگیری می کند.

 بهترین وکیل تصرف عدوانی در تهران

 وکیل تصرف عدوانی باید دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلفی باشد تا بتوانیم بگوییم که بهترین شخصی است که می توان به او اعتماد کرد و جریان دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کرد. اصلا به نظر شما بهترین وکیل تصرف عدوانی را از کجا می توانیم پیدا کنیم و وکالت پرونده های خود را به او بسپاریم؟ آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که به وکیل تصرف عدوانی نیاز داشته باشید اما ندانید که چگونه می توانید او را پیدا کنید و از او کمک بگیرید؟ بهترین وکیل تصرف عدوانی باید چگونه وکیلی باشد؟ آیا اصلا می توان بهترین وکیل تصرف عدوانی را در تهران پیدا کرد؟

از انجایی ک تهران بزرگترین استان کشور عزیزمان به حساب می آید و به عنوان پایتخت ایران در همه جای دنیا شناخته شده است، به همین دلیل هم به راحتی می توان به این موضوع پی برد که تمامی کسانی که به وکیل تصرف عدوانی نیاز دارند می توانند او را در شهر تهران پیدا کنند. بهترین وکیل تصرف عدوانی کسی است که بتواند بهترین خدمات حقوقی را به موکلان خود ارائه دههد و تجربیات بسیار زیادی هم در زمینه دادرسی پرونده های مختلف داشته باشد. اگر شما جز کسانی هستید که به دنبال وکیل تصرف عدوانی می گردید بهتر است به سراغ بهترین وکیلی بروید که بتواند شما را در این زمینه یاری کند.

 بهترین وکیل تصرف عدوانی دارای سابقه درخشانی در مدیریت پونده های مربوط به دادرسیی پرونده های تصرف عدوانی است و می تواند بهتر از هر کس دیگری در جریان این پرونده ها در کنار موکل خود حضور داشته باشد و بهترین راهکارهایی را که باعث پیشرفت پرونده به نفع موکلش می شود را مورد استفاده قرار دهد. اگر شما جز کسانی هستید که نمی دانید چگونه می توانید بهترین وکیل تصرف عدوانی را پیدا کنید به شما پیشنهاد می دهیم که از گروه وکلای عدالت نویسان در این زمینه کمک بگیرید.

گروه وکلای عدالت نویسان یکی از بهترین و متخصص ترین موسسات حقوقی است که می تواند اطلاعات دقیقی در مورد مسائل مربوط به پرونده های مربوط به تصرف عدوانی ارائه دهد و در مدت زمان کوتاهی تمامی نتقاضیان را با بهترین وکیل تصرف عدوانی در تهران آشنا کند.

این موضوع را فراموش نکنید که یک موسسه حقوقی حرفه ای و معتبر می تواند بهتر از هر شخص دیگری به افراد کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی نتایج خوبی را رد جریان دادرسی پرونده های خود بدست آورند. وکیل تصرف عدوانی که توسط گروه وکلای عدالت نویسان به افراد معرفی می شود می تواند به انسان کمک کند تا کمتر دچار آسیب و خسارت شوند و در مدت زمان کوتاهی پرونده هایشان به نتیجه برسد.

 وکیل تصرف عدوانی و راه های کمک گرفتن از راهنمایی های او

  وکیل تصرف عدوانی تنها می تواند به صورت حضوری به ارائه خدمات بپردازد؟ آیا شما میدانید که وکیل تصرف عدوانی چگونه می تواند با متقاضیان خود مشاوره کند و خدمات حقوقی به آنها ارائه دهد؟ اگر کسی نتواند مسافتی طولانی را بپیماید تا به وکیل تصرف عدوانی دسترسی پیدا کند و دارای محدودیت زمانی باشد، تکلیف چیست؟ مشاوره فوری با وکیل تصرف عدوانی به چه نحو است؟

همانطور که میدانید از راههای متداول و رایجی که می توان با استفاده از آن از وکیل تصرف عدوانی کمک گرفت و جریان پرونده ها ی خود را به او سپرد، مشاوره حضوری است. در جریان مشاوره حضوری افراد باید مسیری طولانی را بپیمایند تا به دفتر وکیل تصرف عدوانی برسند و جریان پرونده خود را با او در میان بگذارند اما امروزه راه های دیگری هم وجود دارد که می توان با استفاده از آن با وکیل تصرف عدوانی مشاوره کرد و از راهنمایی های او کمک گرفت.

امروزه با پیشرفت اینترنت و شرایط ارتباطی دیگر افراد می توانند از طریق راه های اینترنتی و مجازی نیز با یکدیگر ارتباط برقرار کننند. وکیل تصرف عدوانی نیز این شرایط را بوجود آورده است تا افراد بتوانند با استفاده از این روش های غیر حضوری با او ارتباط برقرار کنند و از مشاوره های او در جریان دادرسی پرونده های خود استفاده کنند تا کمتر دچار مشکل شوند و شرایط دادرسی  آنها به بهترین نحو ممکن پیش برود.

در دنیایی زندگی می کنیم که رد اصطلاح به این عصر تکنولوژی می گویند و همه مسائل تا حد زیادی تحت تاثیر دنیای تکنولوژی قرار گرفته است و نمیتوان آنها را انکار کرد. بنابراین باید بگوییم که برای استفاده از خدمات مشاوره با وکیل تصرف عدوانی نیز می توان از دنیای تکنولوژی استفاده کرد. شما می توانید به راحتی در منزل یا هر کجایی که هستید با وکیل تصرف عدوانی ارتباط برقرار کنید.

فرقی ندارد که شما چند سالتان باشد یا چه جنسیتی داشته باشید رد هر صورت وکیل تصرف عدوانی می تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را از جریان دادرسی پرونده های خود بدست آورید و بهترین راهکارهای ممکن را برای به نتیجه رساندن پرونده های خود پیدا کنید. اگر شما می خواهید با وکیل تصرف عدوانی ارتباط برقرار کنید و شرایط آن را ندارید به شما پیشنهاد میدیم تا با گروه وکلای عدالت ویسان تماس بگیرید تا شما را در این زمینه یاری کنند. شما می توانید با کمک عدالت نویسان، بهترین وکیل تصرف عدوانی را پیدا کنید و به راحتی و بدون آن که به صورت حضوری به او مراجعه کنید، تمامی سوالات خود را بپرسید  و راه حلی مناسب برای مشکلات متعدد حقوقی که با آنها روبرو شده اید پیدا کنید.

 وکیل تصرف عدوانی در حالت کلی چه ویژگی هایی دارد؟

در متن بالا در مور بهترین وکیل تصرف عدوانی به این موضوع اشاره کردیم که این وکیل حرفه ای و مخصص باید دارای ویژگی ها و مهارت هایی باشد تا بتوانیم از او به او عنوان بهترین وکیل تصرف عدوانی یاد کنیم. تاز زمان که افراد ویژگی ها و مهارت های وکیل تصرف عدوانی را شناسایی نکنند نمی توانند به راحتی اطلاعات لازم را در مورد او بدست اوند و در هنگام انتخاب وکیل تصرف عدوانی به صورت موفقیت آمیز عمل کنند. برای اینکه بتوانیم به افراد کمک کنیم تا با بهترین و تخصصی ترین ویژگی های بهترین وکیل تصرف عدوانی آشنا شوند به صورت خلاصه به این موارد اشاره م یکنیم تا بدانید که بهترین وکیل تصرف عدوانی باید دارای چه مهارت هایی باشد.

اولین و مهمترین مهارتی که یک وکیل تصرف عدوانی حرفه ای باید داشته باشد، تواناییی ارائه خدمات مشاوره ای ارائه است. مسئله مهمی که گاهی افراد به آن توجه نمی کنند و آن را نادیده می گیرند آن است که وکیل تصرف عدوانی باید بتواند در جلسات مشاوره ای حضور یابد تا میزان تسلط او بر مطالب حقوقی و قانونی توسط مراجع او مورد ارزیابی قرار گیرد. برخی از افرادی که به وکیل تصرف عدوانی مراجعه می کنند بدون آنکه بتوانند به این مسئله توجه کنند به سراغ انعقاد قرارداد وکالت می روند و پس از مدتی دچار شکست های پیاپی می شوند و دیگر نمی توانند شرایط مطلوبی را در جریان پرونده ای که با ان درگیر شده اند بوجود آورند. به تمامی افراد توصیه میکنیم که قبل از هرگونه اقدامی در ابتدا با وکیل تصرف عدوانی مشاوره داشته باشند تا از میزان توانایی های او اطلاع پیدا کنند و بدانند که میزان تخصص وکیلی که با آن روبرو هستند در چه حد است.

دومین و اساسی ترین ویژگی که می خواهیم در مورد وکیل تصرف عدوانی به ان اشاره کنیم، توانایی جمع آوری اسناد و مدارک است. شما باید به این موضوع دقت داشته کنید که یک وکیل خوب کسی است که بتواند به قاضی کمک کند تا حقایق یک پرونده حقوقی مشخص شود. بنابراین کاملا طبیعی است که وکیلی که بخواهد به روشن شدن حقایق یک پرونده کمک کند باید بتواند تمامی مدارک و اسناد حقوقی لازم را رد مدت زمانی کوتاه جمع اوری کنید و آنها را ضمیمه پرونده کند تا بتواند به عنوان ادله اثبات از آنها در جریان دادرسی کمک بگیرد.

از دیگر ویژگی های وکیل تصرف عدوانی آن است که باید دارای فن مذاکره باشد. شما وکیلی را در نظر بگیرید که با وجود داشتن اطلاعات کافی اما نمی تواند در جریان دادرسی . در جلسات حضوری دادگاه به خوبی صحبت کند و از حقوق موکلان خود با استفاده از فنون مذاکره دفاع کند؟ در چنین حالتی تکلیف چیست؟ آیا می توان امیدوار بود که جریان دادرسی پرونده با موفقیت روبرو شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که توانایی مذاکره یک وکیل بسیار بیشتر از میزان تخصص و دانش حقوقی او می تواند در جریان دادرسی پرونده های مختلف موثر باشد. وکیلی بتواند با موکلان خود به بهترین نحو ممکن ارتباط برقرار کند و از طرفی دیگر ادله اثبات را با  استفاده از فنون مذاکره ای در دادگاه ارائه دهد این توانایی را دارد تا از حقوق موکلان خود به بهترین نحو ممکن دفاع کند.

فراموش نکنید یکی از اصول اساسی که یک وکیل باید به آن متعهد باشد آن است که اسرار موکلان خود را حفظ کند و رد جهت حفاظت از آنها قدم بردارد. یک وکیل تصرف عدوانی متعهد و کاربلد هیچ گاه اسرار موکلان خود را به هیچ قیمتی به دیگران ارائه نخواهد داد و در صورتی که یک وکیل تصرف عدوانی این کار را انجام دهد به راحتی می توان در مراجع قانونی ذیربط از او شکایت کرد، چرا که چندی اقداماتی خلاف عرف و قانون جوامع مختلف است.

 وکیل تصرف عدوانی و مزایای کمک گرفتن از او

کمک گرفتن از وکیل تصرف عدوانی دارای مزایای متعددی است. همین مزایا باعث شده اند تا افراد زیادی به سراغ وکیل تصرف عدوانی بروند و جریان دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کنند. اگر شما جز کسانی هستید که به وکیل تصرف عدوانی نیاز دارید و از مزایای مراجعه ب این وکیل متخصص و حرفه ای اطلاعی ندارید به موارد زیر دقت کنید:

 وکیل تصرف عدوانی می تواند از راه های حقوقی مختلفی برای به نتیجه رساندن پرونده های مختلف استفاده کند و همین موضوع باعث می شود تا جریان پرونده در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسد و دیگر زمان افراد مورد اتلاف قرار نگیرد.

از دیگر مزایایی که باعث می شود افراد بسیار زیادی بع وکیل تصرف عدوانی مراجعه کنند آن است که به کمک این وکیل حرفه ای و متخصص می توان از بوجود آمدن مشکلات مختلف جلوگیری کرد و این نوع پیشگیری مانع از بوجود آمدن بسیاری از آسیب ها و خسارات می شود. از قدیم گفته شده است که همیشه پیشگیری کردن بسیار بهتر از درمان کردن یک مسئله است و این قاعده رد جریان پرونده های مربوط به تصرف عدوانی به همراه یک وکیل متخصص نیز کاملا صحیح است.

مزیت دیگری که در مورد وکیل تصرف عدوانی وجود دارد آن است که افراد می توانند از اطاله دادرسی جلوگیری کنند. در حالت عادی و بدون کمک یک وکیل حرفه ای و متخصص دیده می شود که جریان پرونده های مختلف مربوط به تصرف عدوانی بسیار زیاد مورد اطناب قرار میگیرد و باعث به هدر رفتن زمان و هزینه افراد می شود. با کمک وکیل تصرف عدوانی دیگر این موضوع بسیار کمتر دیده می شود.

 وکیل تصرف عدوانی می تواند رد جریان جلسات مشاوره ای که ارائه می دهد به تمامی سوالات افراد پاسخ دهد و از این طریق سوالات ذهنی آنها را تا حد زیادی برطرف کند. تمامی کسانی که به وکیل تصرف عدوانی نیاز دارند به راححت یمی توانند با کمک وکیل تصرف عدوانی آرامش خاطر خود را بازیابند و پاسخ تمامی سوالاتی که در ذهنشان وجود دارد را بدست آورند و دیگر از حالت سردرگمی خارج شوند.

وکیل تصرف عدوانی تمامی اسناد حقوقی لازم در جریان دادرسی را تالیف و تهیه می کند و به محضر قانون تحویل می دهد. جالب است بدانید که با حضور وکیل تصرف عدوانی دیگر نیاز نیست تا موکلان در اکثر جلسات دادرسی حضور یابند، وکیل تصرف عدوانی می تواند با وکالت نامه ای که از موکل خود دارد در این جلسات حضور یابد و جریان دادرسی را نیز به موک خود اطلاع دهد.

با کمک وکیل تصرف عدوانی می توان از تضییع حقوق خود جلوگیری کرد و مانع از منفعت بسیاری از سودجویان و کلاهبردارانی شد که رد حوزه های مختلف در حال فعالیت هستند شد. توجه داشته باشید که در سال های اخیر تعداد سودجویان و کلاهبردارانی که قصد ایجاد اختلال در حق  و حقوق افراد را داشته اند در حال افزایش است و تنها به کمک یک فرد حرفه ای ماننند وکیل تصرف عدوانی می توان از منفعت این افراد جلوگیری کرد.

آیین نامه تعیین بهره بردار اموال غیرمنقول در مورد جریان پرونده های تصرف عدوانی

 وکیل تصرف عدوانی از تمامی جریانات مربوط به ایین نامه ها و لویح تصرف عدوان یاطلاع دارد و می داند که در جریان دادرسی چنین پرونده هایی چگونه می تواند از حقوق و اهداف موکلان خود با استناد  به این آیین نامه ها دفاع کند. به چند مورد از اساسی ترین مسائلی که باید با کمک وکیل تصرف عدوانی در مورد آیین نامه بهره برداری از اموال غیر منقول بدانید را معرفی می کنیم:

وزارتخانه ها، مؤسسات و شركتهاي دولتي و ساير دستگاههاي اجرايي عهده دار اجراي طرحهاي عمراني (سرمايه گذاري ثابت) كه مبادرت به احداث بنا در اراضي فاقد سند يا سابقه ثبتي نموده اند، موظفند از طريق مقررات ثبتي مربوط به عنوان تصرف درخواست صدور سند مالكيت در مورد اراضي تحت تصرف وزارتخانه ها و مؤسسات دولتي به نام دولت جمهوري اسلامي ايران و به نمايندگي خود نموده و در مورد  اراضي تحت تصرف شركتهاي دولتي تقاضاي صدور سند مالكيت به نام شركت نمايند و نتيجه را ظرف شش ماه به كميسيون موضوع ماده (۷) اين آيين نامه گزارش دهند. در مورد طرحهاي عمراني در حال اجرا سند به نام جمهوري اسلامي ايران به نمايندگي دستگاه صاحب طرح صادر خواهد شد.

مواردي كه سند به نام دولت جمهوري اسلامي ايران به نمايندگي دستگاه صاحب طرح صادر خواهد شد. در صورتي كه ساختمان توسط دستگاههاي مندرج در آيين نامه در اراضي غير دولتي احداث شده باشد و هنوز ملك به تملك قطعي در نيامده باشد، دستگاههاي مزبور موظفند ظرف شش ماده بر اساس مقررات لايحه قانوني نحوه خريد و تملك اراضي و املاك براي اجراي اراضي غير دولتي كه ملك به تملك در نيامده است.

برنامه هاي عمومي، عمراني و نظامي دولت -مصوب ۱۳۵۸- اقدام به تملك ملك و درج مراتب انتقال در سند مالكيت، برابر آيين نامه اموال دولتي و اين آيين نامه كنند و چنانچه زمين وقفي باشد، در مورد اعیانی احداث شده با موافقت متولي اقدام نمايند.

در مورد طرحهاي عمراني در حال اجرا سند به نام دولت جمهوري اسلامي ايران به نمايندگي صاحب طرح صادر خواهد شد. چنانچه در سند نام رژيم سابق درج شده باشد، دستگاههاي مزبور بايد با اخذ گواهی از اداره كل اموال دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي در مورد آخرين بهره بردار، مراتب را با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور هماهنگ نمايند تا سازمان ياد شده نسبت به تعويض سند و درج نام جمهوري اسلامي ايران در ستون ملاحظات سند و دفتر املاك اقدام لازم به عمل آورد، جهت تحقق اين امر، لازم است دستگاهها مراتب را به واحد ثبتي مربوط منعكس كننده.

مواردي كه سند دولتي زمين با آيين‌نامه اموال دولتي تطبيق ندارد: در صورتي كه در سند مالكيت، نمايندگي آخرين دستگاه تحويل گيرنده قيد نشده باشد دستگاه در اختيار دارنده ملك مكلف است در ابتدا با تمهيدات لازم از جمله از طريق اداره اموال دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي، دستگاه استفاده كننده را مشخص نمايد و سپس با مراجعه به سازمان ثبت اسناد و املاك كشور نام آخرين دستگاه استفاده كننده به عنوان نماينده دولت در صفحه ملاحظات سند قيد گردد و چنانچه آخرين تحويل گيرنده شركتهاي دولتي موضوع قانون محاسبات عمومي كشور-مصوب ۱۳۶۶- باشند، از طريق دفاتر اسناد رسمي نسبت به تنظيم سند انتقال به نام شركت هاي مربوط اقدام شود.

در صورتي كه در سند نام وزارتخانه يا موسسه دولتي به عنوان به عنوان مالك قيد شده باشد دستگاههاي موضوع اين آيين نامه موظفند ظرف شش ماه در اجراي آيين‌نامه اموال دولتي مراتب را به اداره كل اموال دولتي وزارت اقتصادي و دارايي منعكس نمايند تا با صدور تاييديه موضوع مالكيت دولت و نمايندگي وزارتخانه يا موسسه دولتي در اختيار دارنده ملك، توسط سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در صفحه ملاحظات سند اسناد و املاك كشور در صفحه ملاحظات سند قيد گردد.

 وکیل تصرف عدوانی و قوانینی که باید بدانید.

 وکیل تصرف عدوانی وظیفه دارد تا تمامی قوانین لازم در مورد تصرف عدوانی را به موکل خود معرفی کند و تمامی اطلاعات لازم درمورد آن را به فرد مقابل توضیح دهد. به برخی از اساسی ترین و مهم ترین قوانین مربوط به تصرف مالذ غیر اشاره می کنیم:

در كليه موارد كه سند طبق اين آيين نامه بايد به نام دولت و به نمايندگي وزارتخانه يا موسسه دولتي مربوط تنظيم شود، فروش يا واگذاري ملك مذكور همانند اموال دولتي داراي سند مالكيت و با رعايت قوانين و مقررات مربوط صورت مي پذيرد.

چنانچه براي واگذاري اموال غير منقول متعلق به دولت جمهوري اسلامي ايران كه در اختيار وزارتخانه ها و مؤسسات و شركتهاي دولتي موضوع قانون محاسبات عمومي كشور است، قانون خاص وضع شده باشد، طبق آن قانون اقدام خواهد شد.

به منظور تمركز اطلاعات مربوط به اموال غير منقول دولت و در اجراي قانون محاسبات عمومي كشور و دستورالعمل مربوط، بانك اطلاعات اموال غير منقول دولتي در اداره كل اموال دولتي وزارت امور اقتصادي و دارايي تشكيل مي گردد و اصول اسناد مالكيت املاك متعلق به دولت در آن محل نگهداري مي شود و كليه وزارتخانه ها و مؤسسات دولتي مكلف به ارايه مرتب گزارش و اطلاعات مربوط به بانك اطلاعاتي مزبور و انجام اقدامات لازم در اين زمينه مي باشند. اعتبارات و تجهيزات لازم براي ايجاد و اداره اين بانك در چارچوب قوانين و مقررات تأمين و در اختيار اداره كل اموال دولتي قرار خواهد گرفت.

اسناد مالكيت موضوع اين ماده حسب نياز و درخواست در اختيار دارنده ملك، به طور موقت در اختيار دستگاه اجرايي قرار مي گيرد تا پس از رفع نياز برابر ماده مزبور عودت نمايد.

در كليه مواردي كه سند مالكيت طبق ساير مفاد اين آيين نامه بايد به نام دولت جمهوري اسلامي ايران و به نمايندگي وزارتخانه يا موسسه دولتي مربوط صادر شود، ضروري است به گونه اي تنظيم گردد كه مالكيت متعلق به دولت و حق استفاده براي وزارتخانه يا موسسه دولتي مزبور باشد.

كليه دستگاههايي كه مطابق قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت به عنوان متصرف پيشين تلقي شده اند با توجه به مقيد بودن اعمال حكم تبصره به نياز متصرفين پيشين، بايد ظرف مدت شش ماه از ابلاغ اين تصويب نامه مراتب نياز خود را همراه با اطلاعات تنظيمي مربوط به اراضي ساختمان و ساير تاسيسات ملك مورد نظر به كميسيون موضوع تبصره مذكور اعلام نمايند. چنانچه در مدت يادشده درخواست متصرف پيشين واصل نگردد، كميسيون براساس پيشنهاد متصرف فعلي تصميم گيري خواهد نمود.

كميسيون ظرف شش ماه در مواردي كه صدور سند متوقف بر تامين اعتبار مي باشد در بودجه دستگاه مربوط اعتبار لازم پيش بيني نشده است، اعتبار مورد نياز را براي تأمين از محل رديف هاي عمومي منور در قانون بودجه كشور و يا درج در لايحه بودجه كل كشور جهت تصميم گيري هيات وزيران ارائه مي نمايد.

موارد اختلاف دستگاههايي كه قبل از طرح و ارجاع به كميسيون از طريق مراجع قضايي پيگيري و منجر به صدور حكم شده است قابل بررسي در كميسيون نخواهد بود.

توجه کنید:

  تصميمات كميسيون با اكثريت آراي اعضا معتبر خواهد بود. در صورت تساوي آراء نظر معاونت حقوقي و امور مجلس رييس جمهور ملاك اتخاذ تصميم مي باشد.

در اجراي قانون تنظيم بخشي مقررات مالي دولت، وزارت مسكن و شهرسازي مكلف است حسب مورد اماكن مشمول اين تبصره را به ماخذ ارزش روز ارزيابي و به كميسيون موضوع اين تبصره اعلام نمايد.

در مواردي كه در  در اجراي تصميم كميسيون قانون يادشده جابجايي اعتبارات بايد صورت گيرد و طرف گيرنده اعتبار، دستگاه غير دولتي است، اعتبارات كسر شده در وجه دستگاه غيردولتي پرداخت و به حساب هزينه قطعي منظور مي گردد.

حق استفاده از ساختمانهاي مازاد  بر نياز دستگاههاي وابسته به وزارتخانه ها، مؤسسات و سازمانهاي دولتي در استانها به ترتيب مقرر در قسمت اخير قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت ـ مصوب ۱۳۸۰ ـ قابل واگذاري به دستگاههاي دولتي نيازمند است.

سازمانهاو شركتهايي كه شمول قانون بر آنها مستلزم تصريح يا ذكر نام مي باشد يا تابع قوانين و مقررات خاص مي باشند، براساس قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت ، تابع مقررات اين آيين نامه مي باشند.

تصميماتي كه در اجراي اين تصويب نامه و قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و تبصره هاي آن صادر مي شود چنانچه راجع به حق استفاده يا تغيير بهره بردار و يا انتقال اراضي و املاك دولتي باشد و دستگاههايي كه زمين يا ملك را در اختيار يا تصرف دارند نسبت به اصلاح يا انتقال سند اقدام ننمايند، سند براساس قانون يادشده، با اعلام وزارت امور اقتصادي و دارايي (اداره كل اموال دولتي در مركز و سازمان امور اقتصادي و دارايي در استانها) توسط سازمان ثبت و اسناد واملاك كشور اصلاح اسناد قبلي از درجه اعتبار ساقط خواهد بود، در مورد تصميمات مربوط به قانون ياد شده كه موجب نقل و انتقال اراضي و ساختمانهاي نهادهاي غير دولتي به دولت مي شود دستگاهي كه سند مالكيت را در اختيار دارد، بايد طبق راي كميسيون با مراجعه به دفاتر اسناد رسمي نسبت به اصلاح سند اقدام نمايد.

در مواردي كه انتقال اراضي و املاك دولتي طبق قانون يادشده و تبصره هاي آن به اشخاص غير دولتي بايد صورت گيرد و دستگاه متصرف يا دستگاهي كه سند مالكيت را در اختيار دارد نسبت به انتقال اقدام ننماید سند انتقال در دفاتر اسناد رسمي با معرفي نماينده توسط وزارت امور اقتصادي و  دارايي (اداره كل اموال دولتي در مركز و سازمان امور اقتصادي و دارايي در استانها) براي امضاء سند تنظيم خواهد شد.

در مواردي كه اراضي واگذاري سازمان زمين شهري سازمان ملي و مسكن) و وزارت جهاد كشاورزي به دستگاه دولتي قطعي نشده است، سازمان ملي زمين و مسكن و وزارت جهاد كشاورزي موظف مي باشند ترتيبي اتخاذ نمايند تا در مورد زمينهاي واگذاري قبلي ظرف شش ماه و در موارد آتي به هنگام واگذاري نسبت به انتقال ملك به ملك به ملك به دولت به نمايندگي وزارتخانه و موسسه دولتي مربوط، حتي الامكان با سند تفكيكي اقدام نمايند.

مقالات مرتبط:

وکیل وصول مطالبات

وکیل مالیات بر ارث

وکیل اثبات مالکیت

وکیل شرب خمر

وکیل خیانت در امانت

وکیل صدور حکم حجر

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل ثبتی

وکیل سرقت

وکیل فرهنگ و رسانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×