وکیل شکایت از کارفرما

وکیل شکایت از کارفرما (7)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل شکایت از کارفرما

 وکیل شکایت از کارفرما

وکیل شکایت از کارفرما تا چه اندازه می تواند برای ریان دادرسی پرونده های مختلف موثر باشد و جریان این پرونده ها را در دستگاه قضا پیگیری کند؟ وکیل شکایت از کارفرما چگونه می تواند به کارگران و دیگران کمک کند تا بتوانند از کارفرمایان متخلف شکایت کنند و از دادگاه کمک بخواهند تا در مقابل این ناعدالتی ها بایستد؟ وکیل شکایت از کارفرما باید دقیقا دارای چه شرایطی باشد تا بتوانیم به او اعتماد کنیم و جریان داردسی پرونده های گوناگون را به او بسپاریم؟ چه کسانی می توانند به وکیل شکایت از کارفرما مراجعه کنند و از خدمات حقوقی او استفاده کنند؟ ایا شما نیز تاکنون به وکیل شکایت از کارفرما مراجعه کرده اید و از خدمات او استفاده کرده اید؟ وکیل شکایت از کارفرما در جریان پرونده های مختلف چه اقداماتی انجام می دهد؟

وکیل شکایت از کارفرما جز ان دسته از وکلایی است که شاید امروزه بسیار نام ان را شنیده باشید. وکیل شکایت از کارفرما دارای کاربردهای بسیار زیادی است و افرادی که به این وکیل مراجعه می کنند به راحتی می توانند با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این وکیل متخصص و حرفه ای از تمامی مزایای مراجعه به او استفاده کنند و تا حد زیاد یاز اسیب ها و خسارات احتمالی و حتی خسارات وارد شده جلوگیزی کنند.

وکیل شکایت از کارفرما همانند بسیاری دیگر از وکلای دادگستری وظیفه دارد تا از حقوق موکل خود دفاع کند و در مسیر احقاق حقوق انها قدم بردارد. وکیل شکایت از کارفرما از صفر تا صد پرونده های مربوط به این حوزه می تواند در کنار موکل خود باشد و از بوجود امدن هرگونه مشکل جلوگیری کند.

وکیل شکایت از کارفرما برای عموم مردم

وکیل شکایت از کارفرما می تواند به تمامی کسانی که به او مراجعه می کنند، مشاوره حقوقی ارائه دهد. برخی از افراد با خود فکر می کنند که قانون کار تنها مختص کارگران ساختمانی و افراد یاتست که دارای سواد و دانش خاصی نیستند. شما بایداین موضوع را بدانید که تعرف قانوی کارگر با ان چیزی که رد ذهن دارید کاملا متفاوت است.

بر اساس قانون کار کشور ما فرقی ندارد که افراد دارای چه میزان از تحصیلات باشند و در چه مکانی کار کنند، در هر صورت هر کسی که در مقابل حق السععی، سود، سهم، مزد و…. تمامی دستورات کارفرمایان را اجرا کند، کارگر محسوب می شود و ممکن است این فرد مهنددس یا حتی دکتر و…. باشد. بنابراین کسانی که به سراغ وکیل شکایت از کارفرما می روند ممکن است رد هر سطح تحصیلاتی باشند و نمی توان گفت که کارگر کسی است که دارای اطلاعات و دانش کافی نیست.

اما جالب است بدانید که امار و ارقام بدست امده در سال های اخیر این موضوع را نشان می دهد که حتی ممکن است افراد تحصیل کرده و با تجربه نیز درگیر پرونده های مربوط به اداره کار شوند و به وکیل شکایت از کارفرما احتیاج داشته باشند. از انجایی که قوانین مربوط به قانون کار کاملا تخصصی هستند و بسیاری از افراد از ان اطلاع ندارند، بهتر است افراد برای اشنایی با این قوانین و جریان داردسی این پرونده ها از وکیل شکایت از کارفرما کمک بگیرند.

وکیل شکایت از کارفرما بهترین کسی است که به دلیل دانش حقوقی و تحقیق در زمینه پرونده های مربوط به شکیت از کارفرما می تواند بهترین عملکرد را از خو.ود نشان دهد و جریان این پرونده ها را به بهترین و تخصصی ترین حالت ممکن به نتیجه برساند. در سال های اخیر بسیار دیده شده است که برخی از کارگان به دلیل عدم اگاهی از قانون کار حقوقشان مورد تضییع واقع می شود و بعد از انکه دچار یک مشکل اساسی و اسیب جدی می شوند متوجه می گردند که باید به این قوانین توجه مر کردند.

همین مساعل باعث شده است که به تمامی کارگران و افرادی که دارای کارفرما هستند توصیه شود که از همان ابتدا قبل از انکه اقدام به انعقاد قرارداد کنند به سراغ وکیل شکایت از کارفرما بروند و دانش حقوقی خود را در این زمینه افزایش دهند تا از بوجود امدن بسیای از مشکلات و چالش ها جلوگیری شود.

وکیل شکایت از کارفرما و طرح شکواییه

وکیل شکایت از کارفرما وظیفه دارد تا بسیاری از شکایات و دادخواست های ا که باید در طول روند دادرسی تهیه کند به طور کامل در چهارچوب قانونی اماده کند و انها را برای دفاع از موکل خود به دادگاهو مراجع قضایی معتبر تحویل دهد. این موضوع را فراموش نکنید که تا زمانی که وکیل شکایت از کارفرما دادخواست یا طرح اولیه شکواییه را به مراجچع قضایی تحویل ندهد به هیچ عنوان نمی توان انتظار داشت که یک پرونده حقوقی را بدون ارائه درخواست قانونی اغاز کرد. تمامی پرونده ها و دعاوی که در داگاه ها مطرح می گردند در ابتدا باید توسط یک دادخواست قانونی مطرح گردند و ثبت شوند تا روند رسیدگی به انها توسط محاکم قضایی اغاز گردد.

طرح شکواییه به خصوص در زمینه حقوق کار راحتی نیست و همه افراد نمی توانند ان را انجام دهند. برای انکه افراد بتوانند این دادخواست های قانونی را طرح کنند و جریان دادرسی خود را سرعت بخشند باید از یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرند تا جریان این پرونده ها را به بهترین نحو ممکن به نتجیه برسانند. طرح هر شکواییه و دادخواستی نیاز به رعایت چهارچوئب های قانونی مختلفی است که افراد باید با در نظر داشتن این موارد به سراغ مراجع قضایی بروند.

در صورتی که این چهارچوب های قانونی رعایت نشوند، احتمال انکه مسئله ای به نام رد دادخواست بوجود اید بسیار زیاد است و رد این حالت زمان و هزینه افراد از دست می رود و مجبور می شوند تا دوباره برای طرح دادخواست قانونیاقدام کنند. جالب است بدانید که در هر مرحله از دادرسی نیز نیاز است تا یک فرد متخصص و حرفه ای همانند وکیل شکایت از کارفرما به افراد کمک کند تا لوایح و دفاعیه ها را اماده کند. در صورتی که این لوایح و دفاعیه ها به درستی تنظیم نشوند، مشکل دیگری بعه نام اطاله دادرسی پیش می اید و افراد را درگیر می کند.

اطاله دادری به معنای ان است که جریان پرونده تا حد زیادی گسترش پیدا می کند و در اصطلاح اطناب صورت می گیر. اطناب باعث طولانی شدن روند داردسی می شود و شرایط افراد را تا حد زیادی به خطر می اندازد. در چنین حالتی با طولانی شدن روند دادرسی هزینه و زمان افراد تا حد زیادی از دست می رود و به نتیجه رسیدن پرونده یکی از کارهای نسبتا سختی می شود که باعث درگیری افراد می گردد. برای جلوگیری از بوجود امدن چنین مسائلی، وکیل شکایت از کارفرما می تواند به عموم کسانی که به او نیز دارند تا حد زیادی کمک کند.

وکیل شکایت از کارفرما چه کارکردی می تواند داشته باشد؟

هر کدام از ما برای امرار معاش نیاز داریم که شغل یا کسب و کاری داشته باشیم. هر کسب و کاری خود به خود رابطه ای در جامعه ایجاد می کند. بر اساس این رابطه یک سو کارفرما و یک سو کارگر نامیده می شود. یعنی یکی از طرفین بر اساس نیاز کاری را به شما می سپارد. این فرد کارفرما نامیده می شود و شما که قرار است آن کار را انجام دهید کارگر نامیده می شود. در این رابطه درست مانند هر رابطه ای دیگر امکان ایجاد تعارض وجود دارد. یکی از مهمترین تعارضات نارضایتی کارگر از کارفرماست. اینجاست که وکیل شکایت از کارفرما کارکرد خودش را نشان می دهد.

برای درک بهتر این مسئله باید به چند مفهوم بپردازیم. اول این که باید بدانیم رابطه کسب و کار یا شغل یا همان رابطه کارگر و کارفرما از دید قانون چگونه تعریف می شود. همچنین باید بدانیم که چه تعارضاتی ممکن است در این رابطه به وجود بیاید. بر اساس همین مفاهیم می توانیم کارکرد وکیل شکایت از کارفرما را بهتر درک کنیم و لزوم آن را متوجه شویم. با ما همراه باشید.

حضور وکیل شکایت از کارفرما در جریان کسب و کارهای مختلف 

به طور کلی زمانی که شما از بعد فردی خودتان خارج می شود و در جامعه خانواده یا جوامع بزرگ تر قرار می گیرید به خودی خود شروع به برقراری روابط مختلف می کنید. این روابط عمدتا بر اساس نیاز روحی یا جسمی ایجاد می شود.

به طور مثال شما به سبب نیاز گرسنگی اقدام به خرید غذا می کنید. همین فرایند خود به خود رابطه ای را در جامعه ایجاد می کند و یا بر اساس نیاز روحی و احساسی به کسی دل می بندید. این جا نیز یک رابطه ایجاد می شود.

قانون در حالت کلی سعی می کند تمامی این روابط را تحت نظر قرار دهد و به نوعی هر کدام از آن ها را در چارچوب معینی تعریف کند. هر جامعه ای که قوانین آن بتواند کلیت این روابط را به طور دقیق و کامل تعریف کند قوانین کامل و درست تری دارد. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم هدف اصلی قانون مدیریت تمام روابط موجود در سطح اجتماع و حاکمیت است. این مدیریت یعنی ایجاد چارچوب های معین برای آن.

بنابراین تعارض قانونی زمانی ایجاد می شود که یکی از طرفین رابطه یا هر دو آن ها بخواهند از این حیطه و چارچوب تعیین شده خارج شوند. زمانی که این اتفاق رخ بدهد عملا گفته می شود که تعارض قانونی رخ داده است. با به وجود آمدن این تعارض قانونی امکان دادخواهی و شکایت برای احقاق حق ایجاد می شود.

جوامع امروز به نوعی طراحی شده است که هر فرد به عنوان عضوی از آن باید اثر خود را در جامعه نشان دهد. این اثر معمولا با عنوان شغل یا کسب و کار معرفی می شود. یعنی هر فرد در جامعه با کسب و کاری که انتخاب می کند سعی می کند بخشی از نیاز های اجتماع را برطرف کند. اما از آن جایی که خود این فرد نیازهایی دارد باید رابطه ای میان طرفین این رابطه ایجاد شود. بعد از گذشت قرن ها و سال ها سیستم معاملاتی سرمایه ای وارد کار شده است. یعنی طرفین رابطه کاری توافق می کنند بر اساس خدمات یا محصولاتی که ارائه می شود هزینه ای مشخص نیز پرداخت شود.

یعنی شما به عنوان کارگر هزینه ای در قبال کاری که انجام می دهید دریافت می کند. چرا که شما همواره کارگر نیستید و برای تامین نیازهای خود در موقعیت های زمانی و مکانی مختلف به عنوان کارفرما نیز معرفی می شوید. از این رو لازم است هزینه هایی نیز پرداخت کنید.

این مفهوم کلیتی از رابطه کسب و کار است که در تمامی جوامع جریان دارد. بنابراین اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم یک کسب و کار رابطه ای اجتماعی محسوب می شود که بر اساس آن طرفین بر سر یک محصول یا خدمات متناسب با هزینه آن توافق می کنند. حال ممکن است این توافق ضمنی، شفاهی یا کتبی باشد. چیزی که اهمیت دارد این است که کسب و کار یک رابطه در سطح اجتماع محسوب می شود.

کارگر و کارفرما از دید قانون

اما بیایید از دید قانون به این رابطه نگاه کنیم. به طور کلی بیان کردیم که قانون هدفی جز تنظیم روابط و ایجاد یک چارچوب منطقی برای آن ندارد. برای این که قانون بتواند این کار را انجام دهد به نوعی باید تعاریف مختلفی از یک رابطه ارائه دهد. همین موضوع در مورد رابطه کسب و کار یا شغل نیز وجود دارد.

اگر بخواهیم ساده بیان کنیم در یک رابطه شغلی یا کسب و کار چند مفهوم اساسی وجود دارد. اول بهتر است به طرفین این رابطه بپردازیم.

در یک رابطه کسب و کار دو گروه بیشتر وجود ندارد. گروه اول کارگر و گروه دوم کارفرما است. کارفرما کسی است که کار یا محصول مورد نظر را سفارش می دهد یا از طرف مقابل درخواست می کند. کارگر نیز فردی است که این محصول یا خدمات را در اختیار کارفرما قرار می دهد.

نکته مهم دیگری که در این بین وجود دارد ثمن یا هزینه این کسب و کار است. یعنی کارفرما باید متناسب با محصول یا خدمات خواسته شده هزینه ای را پرداخت کند و کارگر نیز بر اساس این هزینه باید محصول یا خدمات گفته شده را تحویل دهد.

نکته دیگر که در بعضی از این روابط کم اهمیت تر است، مسئله زمان است. در واقع کارفرما مشخص می کند که در چه زمانی باید این محصول یا خدمات به او ارائه شود و کارگر موظف است به این زمان پایبند باشد.

این ها سه نکته  و مفهوم اساسی است که از نظر قانون در مورد یک رابطه کسب و کار وجود دارد. حال بر اساس این مفاهیم می خواهیم کم کم بدانیم که چه نوع تعارضاتی ممکن است در یک رابطه کسب و کاری ایجاد شود که ممکن است طرفین را به مسیر قضایی بکشاند یا کاری کند که پای وکیل شکایت از کارفرما به ماجرا باز شود. در ادامه با ما همراه باشید که می خواهیم به این مسئله بپردازیم.

در قانون امده است که  کارگراز لحاظ این قانون کسی است که به هر عنوان در مقابل دریافت حق السعی اعم از مزد، حقوق، سهم سود وسایر مزایا به درخواست کارفرما کار می کند.

کارفرما شخصی است حقیقی یا حقوقی که کارگر به درخواست وبه حساب او درمقابل دریافت حق السعی کارمی کند. مدیران ومسوولان وبه طور عموم کلیه کسانی که عهده دار اداره کارگاه هستند نماینده کارفرما محسوب می شوند وکارفرما مسوول کلیه تعهداتی است که نمایندگان مذکور در قبال کارگر به عهده می گیرند درصورتی که نماینده کارفرما خارج از اختیارات خود تعهدی بنماید و کارفرما آن را نپذیرد در مقابل کارفرما ضامن است .

تعارضات قانونی در مورد مسائل مربوط به روابط کارگر و کارفرما

وکیل شکایت از کارفرما یکی از بهترین کسانی است که می تواند پاسخ تمامی افراد دذر مورد دعاوی مربوط به روابط میان کارر و کارفرما را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه دهد. تا به این جا با تعاریفی که قانون از یک رابطه کسب و کار یا شغلی دارد آشنا شدیم. کاملا مشخص است که بر اساس این تعاریف می توان چند تعارض قانونی عمده را پیش بینی کرد.

تعارض اول می تواند مربوط به هزینه و نحوه پرداخت آن باشد. یعنی با وجود این که طرفین بر اساس محصول یا خدمات هزینه را مشخص کرده اند اما به هر حال ممکن است به هر دلیل کارفرما این هزینه را پرداخت نکند یا به نحوی دیگر بخواهد آن را پرداخت کند. در این حالت کارگر می تواند بر اساس رابطه ای که دارد دادخواست خود را به دادگاه ارائه دهد و از یک وکیل شکایت از کارفرما در این مسیر کمک بگیرد.

تعارض مهم دیگر در مورد خود محصول یا خدمات است. بسیار احتمال دارد که کارفرما نسبت به کیفیت محصول یا خدمات شاکی باشد. توجه داشته باشید که کیفیت یک مفهوم کاملا کیفی است و بحث و بررسی آن در دادگاه می تواند سخت باشد. از این رو این نوع تعارضات معمولا کمی سختی و پیچیدگی های خاص خودش را دارد. از این رو غالبا کارگر سعی می کند از یک وکیل شکایت از کارفرما در این مسیر استفاده کند تا بتواند در بهترین موقعیت قانونی خودش را قرار دهد.

تعارض مهم دیگر در مورد زمان مقرر شده است. اگر کارفرما به هر دلیل در زمان توافق شده کار یا محصول خود را دریافت نکند می تواند بر اساس قرارداد یا رابطه ای که دارد نسبت به دادخواهی اقدام کند.

این ها عمده ترین تعارضات قانونی است که ممکن است در یک رابطه کاری یا شغلی ایجاد شود. بنابراین کاملا مشخص است که یک کارگر در دو تعارض عمده می تواند از وکیل شکایت از کارفرما بهره بگیرد. اولین تعارض مربوط به هزینه های دریافتی و تعارض دوم در اثبات کیفیت خدمات یا محصولات تحویل داده شده است.

مشاوره با وکیل شکایت از کارفرما پیش از بروز تعارض

در ایران و بسیاری از کشورهای جهان سوم این دید وجود دارد که وکلایی مانند وکیل شکایت از کارفرما تنها در دادگاه ها کارایی خودشان را نشان می دهند. اما واقعیت این است که بهره بردن از یک وکیل پایه یک مانند وکیل شکایت از کارفرما قبل از عقد قرارداد شغلی یا کاری می تواند شما را از تعارضات قانونی آینده مصون کند.

به نوعی شما با یک مشاوره قانونی می توانید بهترین قرارداد ممکن را امضا کنید. هر چه قدر که این قرارداد نکته سنج و ریز تدوین شده باشد همانقدر از تعارضات قانونی دور می شود. به طور مثال اگر در یک قرارداد کیفیت محصول ذکر شده باشد و طرفین بر اساس فاکتورهایی این کیفیت محصولات یا خدمات را مشخص کرده باشند اساسا دیگر نیازی به استفاده از ابزار قانونی وجود ندارد.

همچنین بیان نحوه پرداخت و تمامی موارد مربوط به آن نیز می تواند شما را تا حد زیادی از مسیر های قضایی دور کند. همچنین یادتان باشد این ها تنها شرایط عمومی یک قرارداد شغلی محسوب می شود. مسلما وکیل شکایت از کارفرما و یا سایر وکلای فعال در این حوزه به شما خواهند گفت که بر اساس شغل یا کسب و کار خودتان چه شرایط خاصی را باید در نظر بگیرید.

انواع مشاوره با وکیل شکایت از کارفرما

مشاوره با وکیل شکایت از کارفرما از راه های مختلفی انجام می شود. پس هر فردی می تواند با توجه به شرایط و وضعیتی که دارد، یکی از این راه های قانونی را برای به نتیجه رساندن پرونده ای که با ان درگیر است انتنخاب کند و به سراغ وکیل شکایت از کارفرما برود. ه طور خلاصه به روش های مختلف مشاوره با وکیل شکایت از کارفرما اشاره می کنیم تا در مورد انها اطلاع پیدا کنید و بتوانید عملکرد مناسبی در جریان دادرسی انها داشته باشید.

ولین و مهم ترین روش مشاوره با وکیل شکایت از کارفرما، مراجعه به دفتر وکالت وکیل شکایت از کارفرما است. افراد می توانند در زمان یمعین با پیمودن مسیر دفتر وکالت، خود را به وکیل برسانند و مسائل قانونی مختلف را در جریان داردسی پرونده های مختلف بیان کنند. وکیل شکایت از کارفرما در چنین حالتی می تواند به صورت حضوری جریان دادرسی پرونده را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد تا راهکارهایی قانونی مناسب برای ان پیدا کند.

از دیگر مواردی که باید در مورد وکیل شکایت از کارفرما بدانید ان است که خدمات مشاوره ای این وکیل حرفه ای و کارکشته به صورت غیر حضوری نیز ارائه می گردد. مشاوره غیر حضوری با وکیل شکایت از کارفرما به صورتی است که افراد می توانند از طریق تلفن همراه خود  و برنامه های چت اینترنتی همانند واتساپ سوالات خود را مطرح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×