وکیل تلفنی

وکیل تلفنی (6)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل تلفنی

وکیل تلفنی

وکیل تلفنی برای عموم کسانی که در مورد جریان دادرسی پرونده های مختلف اطلاعات زیادی دارند و نمی دانند که برای آغاز چنین  پرونده هایی باید چه کنند دارای اهمیت بسیار زیادی است و می تواند تا حد زیادی مشکلات و چالش های قانونی آنها را حل کند. آیا شما تاکنون به وکیل تلفنی مراجعه کرده اید و می دانید  که این وکیل حرفه ای و متخصص چگونه می تواند اطلاعات لازم را به موکلان خود ارائه دهد؟ وکیل تلفنی دارای چه تفاوت ها و شباهت هایی با دیگر وکلای پایه یک دادگستری است؟ آیا می توان به وکیل تلفنی اعتماد کرد و جریان دادرسی پرونده های خود را  به او واگذار کرد تا آنها را مورد بررسی قرار دهد؟ وکیل تلفنی را از کجا باید پیدا کنیم واز او کمک بگیریم؟ وکیل تلفنی می تواند به عموم مردم کمک کند یا تنها افرادی که در آن منطقه زندگی می کنند این امکان را دارند که از خدمات وکیل تلفنی استفاده کنند؟ وکیل تلفنی باید دارای چه ویژگی ها و تخصص هایی باشد تا بتوان به او اطمینان کرد و از خدمات حقوقی او استفاده کرد؟

وکیل تلفنی یکی از وکلای پایه یک دادگستری است که این توانایی را دارد در جریان دادرسی پرونده های مختلف به صورت تلفنی حضور داشته باشد و اطلاعات و دانش حقوقی خود را به آنها انتقال دهد. برخی از افرادی که با وکیل تلفنی آشنایی ندارند معمولا در شرایط حساس نمی دانند که چگونه باید از یک فرد متخصص و متبحر کمک بگیرند اما امروزه دیگر این مشکل تا حد زیادی حل شده است و افراد می توانند  به راحتی به وکیل تلفنی مراجعه کنند و از خدمات حقوقی او بهره مند شوند.

برای آشنایی با وکیل تلفنی و حیطه کاری او به شما پیشنهاد میکنیم که رد  ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مسائل مربوط به مشاوره غیر حضوری را به طور کامل مورد موشکافی قرار دهیم و نکات قانونی را که باید در مورد ر بدانید را به طور کامل به شما معرفی کنیم.

وکیل تلفنی و خدمات مشاوره ای غیر حضوری

وکیل تلفنی در تمامی جوامع دارای کاربرد بسیار زیادی است و افراد نسبتا زیادی ترجیح می دهند که از خدمات این وکیل حرفه ای  و متخصص بهره مند شوند و جریان دادرسی پرونده های خود را تا حد  نسبتا خوبی پیش ببرند و شرایط نسبتا مساعدی را برای تمامی کسانی که به آنها مراجعه می کنند ایجاد کند. امروزه وکیل تلفنی بهترین و متخصص ترین کسی است که می تواند به صورت غیر حضوری خدمات مشاوره ای ارائه دهد و اطلاعات و دانش حقوقی لازم را به موکلان خود ارائه دهد.

شاید برای شما نیز تاکنون پیش آمده باشد که به طور ناگهانی با یک مشکل جدی روبرو شوید و دقیقا ندانید که باید  چه کنید و چگونه مشکل بوجود آمده را مورد حل و فصل قرار دهید. در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می دهیم که از یک راه ساده و نسبتا راحت برای پیدا کردن راه حل  های حقوقی استفاده کنید تا مشکل بوجود آمده را تا حد زیادی مورد حل و فصل قرار دهید و ان را به نتیجه برساند. وکیل تلفنی کسی است که می تواند در مدت زمانی کوتاه تمامی سوالات حقوقی افراد را پاسخ دهد و از طریق این راه بدون انکه افراد نیاز به جابجایی داشته باشند تمامی پرسش های آنها را به نحوی مناسب مورد بررسی قرار دهد تا یک راه مناسب برای جریان دادرسی آن ها پیدا کند.

یکی از معضلاتی که امروزه بسیاری از افراد با ان درگیر هستند و شرایط آنها را تا حد زیادی دچار مشکل کرده است، مسئله اشتغال آنها است. در قرنی زندگی می کنیم که دیگر فرقی ندارد افراد دارای چه سن و سالی باشند یا چه جنسیتی داشته باشند، بیشتر آنان مجبور هستند  که کار کنند و در جامعه به فعالیت بپردازند همین موضوع باعث می شود تا انان نتوانند دیگر به راحتی به صورت حضوری به وکیل مراجعه کنند و مسائل را مورد بررسی قرار دهند؛ از آنجایی که پیمودن راه های نسبتا طولانی نیازمند صرف زمان و هزینه است، همین موضوع باعث میشود تا افراد ترجیح دهند از خدمات غیر حضوری حقوقی استفاده کنند.

با کمک وکیل تلفنی می توان در هزینه و زمان صرفه جویی کرد و به راحتی با یک تماس ساده مشکلات خود را  بیان کرد و راهی مناسب را برای حل چالش های حقوقی پیدا کرد. وکیل تلفنی هیچ تفاوتی با دیگر وکلایی که به صورت حضوری به وکالت می پردازند ندارد و به راحتی مسائل مختلف قانونی را بررسی می کند و راهی مناسب برای به نتیجه رساندن چالش های قانونی پیدا می کند. بنابراین اگر شما نیز احساس می کنید  که به مشاوره حقوقی نیاز  دارید و میخواهید سوالات خود را زا یک فرد حرفه ای و متخصص بپرسید به شما توصیه میکنیم که از خدمات وکیل تلفنی استفاده کنید و سوالات خود را بپرسید تا راهی مناسب برای جریان پرونده های خود پیدا کنید و دیگر دچار آسیب و ضرر نشوید.

وکیل تلفنی و جریان پرونده های خانواده

آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های گذشته به خوبی می تواند  این موضوع را اثبات کند که امروزه جریان پرونده های خانوادگی دارای چالش های بسیار زیادی هستند و جالب تر از هر چیزی آن است که جریان این پرونده ها روز به روز در حال پیچیده تر شدن است. بنابراین بهترین راهی که بتوان با استفاده از آن این دعاوی و مشکلات حقوقی را تا حد زیادی حل کرد آن است که جریان دارد این پرونده ها را با کمک یک متخصص حقوقی  مورد حل و فصل قرار دهد.

وکیل تلفنی یکی از متخصص ترین و حرفه ای  ترین کسانی است که می تواند جریان پرونده های خانوادگی را تا حد زیادی پیگیری کند تا راهی مناسب برای آنها پیدا کند و موضوع را به بهترین نحو ممکن تحلیل کند. گاهی در جریان پرونده های خانوادگی افراد نیاز دارند تا در سریعترین زمان ممکن مشکلات آنها  پاسخ داده شود  و راهی مناسب به آنها پیشنهاد شود تا جریان دادرسی این پرونده ها به نتیجه برسد، در این حالت طرفین پرونده مجبور هستند تا از کسی کمک بگیرند که بتواند تمامی اطلاعات را در مدت زمانی کوتاه به انها انتقال دهد و راهی مناسب را برای جلوگیری از هرگونه آسیب و ضرر به آنها پیشنهاد داد.

وکیل تلفنی از تمامی قوانین و چالش های قانونی مربوط به مسائل خانواده آشنایی دارد و به خوبی می دانند که قانون مدنی در مورد موارد و موضوعات خانواده به چه نکاتی اشاره کرده است و می تواند این پرونده ها را مدیریت کند تا امکان بوجود آمدن هرگونه آسیب و  خسارت تا حد زیادی برای افراد کم شود.

از آنجایی که جریان و مسائل مربوط به خانواده دارای حساسیت بسیار زیادی هستند و نیاز به تفکر بسیار زیاد در رابطه با این موضوع دارند، به همین علت لازم است تا فردی که به ارائه مشاوره حقوقی خانواده می پردازد به حد کافی از این موضوع ها آگاهی داشته باشد و تسلط نسبتا خوبی بر قوانین داشته باشد تا بتواند به مراجعان خود کمک کند. وکیل تلفنی می تواند انتخاب بسیار خوبی در این حوزه باشد  و تمامی اطلاعات لازم را تا حد زیادی به افراد ارائه دهد.

وکیل تلفنی و جریان پرونده های تجاری

اگر  بخواهیم جریان و مشکلات بسیاری از پرونده های تجاری را که در دادگاه ها مطرح می شوند را بررسی کنیم به این نتیجه میرسیم که این پرونده ها دارای حساسیت بسیار زیادی هستند و معمولا کسانی در جریان آنها قرار می گیرند که اطلاعات کافی در مورد قانون تجارت ندارند و نمیتوانند جریان این پرونده ها را به خوبی مدیریت کنند. در چنین شرایطی به افراد توصیه می شود که از وکیل تلفنی کمک بگیرند تا امکان هرگونه مشکل حقوقی تجاری را تا حد زیادی کم کنند.

توجه داشته باشید که قوانین و قواعد مربوط به حوزه تجارت تا حد زیاد گسترده است و نمی توان این موضوع را انکار کرد. بنابراین کاملا طبیعی است که تنها متخصصان رشته حقوق تا حد زیادی از این موضوعات اطلاع داشته باشند و دیگر افراد نتوانند جریان دادرسی این پرونده ها را موشکافی کنند. از آنجایی که قوانین حوزه تجارت تا حدی پیچیده هستند که افراد باید دارای دانش حقوقی باشنند پس نباید انتظار داشت که همه افراد و حتی کسانی که دارای دانش حقوقی نیستند بتوانند موضوعات مربوط به این پرونده ها را پیگیری کنند.

اما مسئله دیگری که وجود دارد آن است که افرادی که در جریان تجارت و مباحث بازرگانی هستند فرصت آن را ندارند که برای کسب اطلاعات کافی در مورد قانون تجارت به صورت حضوری به دفتر وکالت مراجعه کنند. وکیل تلفنی با در نظر گرفتن نیاز مردم به دانش حقوقی در حوزه تجارت به صورت غیر حضوری به ارائه خدمات مشاوره تجاری می پردازد و همه مردم میتوانند به راحتی از این خدمات استفاده کنند.

به عموم کسانی که نیاز به کسب اطلاعات قانون تجارت دارند توصیه می شود که قبل از بوجود اممدن هرگونه مشکلی  از وکیل تلفنی کمک بگیرند. در چنین حالتی دیگر آنان می توانند از بوجود آمدن آسیب ها و خسارات مادی هنگفت پیشگیری کننند و از این طریق جریان دادرسی پرونده هایی که ممکن است در آینده با ان روبرو  شوند را نیز پیش  ببرند.

وکیل تلفنی، آیا امکان پذیر است؟

وقتی با عنوان وکیل تلفنی برخورد می کنیم اولین سوالی که به ذهن می رسد این است آیا همچنین حالتی امکان پذیر است؟ یعنی می توان به صورت تلفنی از خدمات یک وکیل بهره برد؟

پاسخ به این سوال منوط به فهم درست از کارکرد یک وکیل در اجتماع است. یعنی ما باید ابتدا ببینیم که از یک وکیل چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم تا بر اساس آن بدانیم که می توانیم از یک وکیل به صورت تلفنی بهره ببریم یا خیر. به بیان ساده تر این نیاز شماست که نشان می دهد وکیل تلفنی کارایی لازم را دارد یا خیر. بنابراین در ابتدا باید با کارکرد وکیل به درستی آشنا شویم و بدانیم که یک وکیل در جامعه چه کارهایی می تواند انجام دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر صحبت کنیم.

وکیل و کارهایی که انجام می دهد.

احتمالا وقتی نام وکیل به گوشتان می خورد یاد تصوراتی می افتید که به واسطه فیلم ها و سریال های مختلف در ذهن شما ایجاد شده است. اساسا ما وکیل را تنها در دادگاه ها دیده ایم و این تصاویر را داریم که وکیل تنها برای دفاع از ما در دادگاه حضور پیدا می کند و هیچ کارکرد دیگری ندارد.

البته یک نوع دید دیگری نیز در جامعه برای وکلا وجود دارد. در برخی از تصویر سازی های صورت گرفته نیز اینگونه نشان داده می شود که گروهی از ثروتمندان به سبب ثروتی که در اختیار دارند از یک وکیل به صورت مادام العمر استفاده می کنند. این وکیل در هر مسیری همراه او است.

به جز این آیا می توانید برای وکلا کارکرد دیگری متصور شوید؟ احتمالا خیر! در واقع این ضعف در فهم درست کارکرد وکیل ناشی از عدم فرهنگ سازی درست در این باره است.

در واقع مسئله اساسی و مهم این است که تمام اجتماع و گروه های انسانی بر اساس تدوین قانون توانسته اند در کنار یکدیگر جمع شوند. یعنی زمانی که یک جامعه توانسته مسیر خود را ادامه بدهد و به نوعی سر پا باشد بدین معنی است که این جامعه از یک سری قوانین تبعیت می کند.

پس شما به عنوان یک فرد در جامعه باید هر گامی که برمی دارید قانون مربوط به آن را بدانید و سعی کنید بر اساس آن پیش بروید. به بیان ساده تر شما در جامعه نیاز است که قوانین آن جامعه را به درستی بدانید و بر اساس آن دست به تصمیم گیری بزنید. اما سوال اصلی این است که آیا شما نسبت به این قوانین آگاهی دارید؟

قانون، سخت تر از چیزی که فکرش را می کنید!

به نظر شما قانون چیست؟ قانون چیزی جز تنظیم کننده رابطه نیست. یعنی اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم قوانین تنها و تنها برای تنظیم کردن روابط میان انسان ها و انسان با سایر مفاهیم موجود در اجتماع تنظیم می شود.

بنابراین کاملا ساده است که بگوییم قوانین بر اساس روابط تنظیم می شود و این رابطه است که قوانین در هر دوره را تعیین می کند.

این روابط در هر دوره است که نشان می دهد قوانین باید به چه شکلی در بیاید. حال به اطراف خودتان نگاه کنید. امروز در دنیایی زندگی می کنیم که روابط به گسترده ترین و پیچیده ترین حالت های خودش رسیده است. روابط یک انسان با انسان دیگر و روابط انسان با سایر مفاهیم موجود در جهان هستی به اندازه ای پیچیده و حساس شده است که اساسا نمی توان انتظار داشت که قوانین ساده ای برای آنها وضع شود.

به بیان ساده تر قوانین نیز درست به اندازه روابط موجود در اجتماع پیچیده و حساس شده است. بنابراین نمی توان انتظار داشت در این دوره که رابطه پیچیده شده است، قوانین ساده و روان باشد.

این پیچیدگی به اندازه ای است که نمی توان از تک تک افراد جامعه این انتظار را داشته باشیم که بتوانند به سادگی قوانین را درک و بر اساس آن اقدام کنند. این در حالی است که قوانین دقیقا برای این افراد تدوین شده است. یعنی همه افراد باید نسبت به حقوق خودشان آگاه باشند و در هر قدمی که بر می دارند بدانند که قانون گذار چه تصمیمی گرفته و آن ها باید چه کاری بکنند.

اینجاست که یک تناقض کوچک ایجاد می شود. اول این که هر فرد باید نسبت به قوانین آگاه باشد و مفهوم آن را درک کند در حالی که سختی ناگزیر قوانین باعث شده است درک این چنین مهمی امکان پذیر نباشد. در این حالت به نظر دو راه بیشتر وجود ندارد.

یا این که تک تک افراد سعی کنند این مفاهیم را آموزش ببیند و در آن تخصص پیدا کنند. این روش به نظر نمی رسد منطقی باشد. چرا که در این صورت همه افراد باید کار و زندگی خودشان را ترک کنند و تنها مشغول مطالعه قانون و حقوق شوند. اما راه دوم که به نظر منطقی تر باشد این است که اساسا از افرادی بهره بگیریم که این افراد به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت کرده و تخصص و تجربه لازم را به دست آورده اند. این افراد می توانند در کنار جامعه به عنوان مترجمین قوانین حضور داشته باشند و عملا جامعه را در مسیر درست راهنمایی کنند.

این که در یک جامعه می بینید قوانین به درستی اجرا نمی شود و یا ضعف های بسیاری در این حوزه وجود دارد بدین معنی است که وکلا اجازه حضور در بطن جامعه را پیدا نکرده اند و به نوعی جامعه به آن ها قدرت حضور نداده است. در حالی که در کشورهای سطح اول جهان و منطقه اساسا وکلا نقش تعیین کننده ای برعهده گرفته اند. این افراد به عنوان مترجمین قوانین در جامعه حضور دارند. یعنی این افراد با حضور فعال در اجتماع سعی می کنند مسیرهای قانونی و مفاهیم آن را با زبانی ساده تر و بر اساس نیاز افراد به آنها منتقل کنند. همچنین این ترجمه به صورت دو سویه است. یعنی حاکمین و قانون گذاران جامعه نیز با در نظر گرفتن صحبت ها و تجربیات وکلا از سطح جامعه و نحوه اجرایی شدن قوانین مشکلات و ضعف های قوانین را برطرف می کنند. این گونه است که گفته می شود وکلا از عناصر اصلی و سازنده یک جامعه و اجتماع محسوب می شود. اما نقش وکیل تلفنی در این بین چیست؟ همچنان سوال اصلی پا برجاست. آیا یک وکیل تلفنی می تواند کارکرد وکیل حضوری را داشته باشد؟

همیشه نیاز به حضور نیست با وکیل تلفنی!

تا به این جا با کارکرد های مختلف و مهم یک وکیل آشنا شدیم. اما بیایید کمی عملی تر به موضوع نگاه کنیم. در کشوری مانند ایران وکلا عموما زمانی کارایی خودشان را نشان می دهند که ما درگیر یک تعارض قانونی شده باشیم. البته هستند کسانی که به عنوان مشاوره از این چنین وکلایی بهره می گیرند. این افراد آگاه مسلما می توانند با استفاده از یک تلفن و به واسطه وکیل تلفنی در سریع ترین زمان ممکن مشاوره حقوقی خود را از بهترین وکلای شهر داشته باشند و دست به انتخاب بهترین تصمیم بزنند.

اما برای خیل بزرگی از کسانی که وکلا را تنها در مسیرهای قضایی و قانونی می شناسند نیز باید گفت که وکیل تلفنی برای آن ها نیز کارایی های لازم را خواهد داشت.

در واقع این دسته از افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که حضور در دادگاه و دفاع از شما تنها بخش کوچکی از کار وکلا محسوب می شود. بخش عمده ای از کار را خود وکلا در پشت پرده و بدون نیاز به شما انجام می دهند. بنابراین در بسیاری از موارد لازم به حضور فیزیکی شما یا وکیل شما وجود ندارد.

بگذارید با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنیم شما وارد یک تعارض قانونی و مسیر قضایی شده اید. در اولین اقدام لازم است شما وضعیت حقوقی و قانونی خودتان را بدانید و بفهمید که از چه مسیر قانونی باید عبور کنید. در این حال بهترین کار استفاده از یک وکیل است.

در واقع اولین اقدام رسیدن به یک توافق خوب با یک وکیل خوب است. شما برای این که به این توافق برسید باید شرح حال قضایی خود را به وکیل منتقل کنید و او بر اساس نیاز شما هزینه های مربوط را بیان می کند و همچنین آینده و مسیر قضایی شما را نیز به نوعی ترسیم می کند.

برای این کار لزوما نیاز به حضور فیزیکی نیست. چرا که اولا احتمال عدم توافق وجود دارد و شما برای این ممکن است یک روز کامل را از دست بدهید. شما با استفاده از یک وکیل تلفنی می توانید به سرعت مسیر قضایی خودتان را مشخص کنید و با دید باز تری سراغ انتخاب وکیل بروید.

وکیل تلفنی می تواند نیاز شما را مشخص کند و همچنین ادامه مسیر را برای شما روشن تر کند. این کمکی است که باعث می شود شما تا حدود زیادی بدانید دنبال چه چیزی هستید و می خواهید به چه چیزهایی برسید.

یک پیشنهاد برای انتخاب وکیل تلفنی

اگر شما نیز جز ا دسته از افراد یهستید که به وکیل تلفنی نیاز دارید و نمی دانید این فرد حرفه ای و متخصص را چگونه پیدا کنید و جریان دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کنید به شما توصیه می کنیم که از گروه وکلای عدالت نویسان کمک بگیرید.

گروه وکلای  عدالت نویسان دارای بهترین و حرفه ای ترین متخصصان برای ارائه خدمات مشاوره ای است و یکی از مهمترین اعضای آن نیز وکیل تلفنی است که می تواند به عموم مردم کمک کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×