وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی (1)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی تهران

وکیل طلاق توافقی را چقدر میشناسید؟ آیا تاکنون در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل طلاق توافقی حضور داشته اید و از خدمات حقوقی او استفاده کرده اید؟ به نظر شما بهترین وکیل طلاق توافقی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های گذشته می توان گفت که در جامعه ما، تعداد جدایی ها و طلاق به طور روزانه رد حال افزایش است و روندی صعودی دارد. از آنجایی که خانواده اولین جامعه اجتماعی است که یک انسان در آن متولد می شود و رشد می کند، به خوبی می توان به این موضوع پی برد که چنین جامعه اجتماعی تا چه حد برای قانونگذار کشور ما دارای اهمیت است. پس کاملا طبیعی است که قوانین طلاق به نحوی تنظیم شوند که روند جدایی و طلاق را تا حد زیادی سخت شود، به نظر شما ایا با این روش می توان آمار طلاق را کاهش داد؟ آیا هیچ راه دیگری وجود ندارد که بتوان با استفاده از آن به طور قانونی از همسر خود جدا شد؟

شاید در نگاه اول اینطور به نظر بیاید که طلاق و جدایی یک راه نادرست برای حل مشکلات خانوادگی می باشد اما حقیقت آن است که گاهی زوجین مجبور می شوند میان گزینه بد و بدتر، گزینه بد را انتخاب کنند. به بیانی بهتر برخی خانواده ها در شرایط خانوادگی بسیار نامطلوبی به سر می برند و این شرایط نامطلوب باعث ایجاد آسیب های مختلفی به سلامت اعضای خانواده می گردد و حتی ممکن است امنیت آنان نیز زیر سوال برود.

تنها گزینه ای که می توانند برای نجات خود پیدا کنند، طلاق است. وقتی که این افراد در چنین اوضاعی به دادگاه خانواده مراجعه می کنند، متوجه این نکته می شوند که برای جدا شدن و طلاق گرفتن باید راه قانونی بسیار طولانی و زمانبری را طی کنند و این در حالی است که زندگی آنان دارای اوضاع وخیمی است و طولانی شدن روند دادرسی باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای آنها می باشد.

یکی از راه های قانونی برای جدا شدن، طلاق توافقی است. در طلاق توافقی معمولا زوجین در مورد تمامی مسائل قانونی که باید دادگاه در مورد آنها تصمیم گیری کند، خودشان به راحتی تصمیم می گیرند و در نهایت مسیر جدایی آنها بسیار کوتاه تر و بدون دردسر خواهد بود. وکیل طلاق توافقی به تمامی افرادی که قصد جدایی دارند، کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق مراجع قانونی، اقدامات لازم را انجام دهند.

وکیل طلاق توافقی کیست؟

هنگامی که در مورد وکیل طلاق توافقی صحبت می کنیم، این سوال اساسی و بسیار مهم برای ما پیش می اید که اصلا وکیل طلاق توافقی به چه کسی گفته می شود و وظایف چنین فردی دقیقا چیست؟

 وکیل طلاق توافقی به شخصی گفته می شود که دارای تحصیلات حقوقی است و مدرک وکالت خود را دریافت کرده است، از طرفی دیگر چنین فردی دارای تجربه و تخصص لازم در زمینه حل و فصل پرونده های طلاق توافقی است و میتواند مدارک و ادله اثبات مناسب را در کوتاهترین زمان ممکن جمع آوری کرده و به دادگاه ارائه دهد.

 وکیل طلاق توافقی خوب، کسی است که بتواند علاوه بر وکالت، خدمات مشاوره حقوقی ارائه دهد. فراموش نکنید که زوجینی که قصد جدایی و طلاق را دارند، خودشان به تنهایی و به طور کامل از تمامی نکات قانونی مربوط به طلق آشنایی ندارند و دقیقا نمی دانند که مراحل دادرسی طلاق توافقی به چه مواردی تقسیم می شود؛ بدیهی است که چنین افرادی نیاز دارند که اطلاع رسانی های لازم در این زمینه به آنان ارائه شود تا بتوانند دیدگاه نسبتا روشنی در مورد مسیر پیش روی خود بدست آورند.

تجربه نشان داده است که افرادی که دارای اطلاعات کامل و کافی در مورد یک مسئله نمی باشند، نمی توانند به صورت عاقلانه و صحیح، تصمیم گیری کنند و خودشان را برای مسیری که در پیش رو دارند آماده کنند. بهترین وکیل طلاق توافقی سعی می کند تا رد جلسات مشاوره حقوقی، تمامی اطلاعات حقوقی لازم در مورد این مسئله قانونی را بازگو کند و از طرفی دیگر نیز راه های میانبر آن را نیز به مراجعان خود معرفی کند.

 وکیل طلاق توافقی معمولا پس از اطلاع رسانی به موکل خود، عواقب حقوقی و قانونی پرونده مربوطه را نیز بیان می کند تا فرد از صحت تصمیمی که گرفته است آگاهی پیدا کند. برخی از افرادی که پس از طلاق و جدایی ابراز پشیمانی می کنند از شرایط خود بعد از طلاق احساس نارضایتی دارند، اصلی ترین علت تصمیم نادرست خود را در عدم کسب اطلاعات قانونی می دانند، به همین دلیل نیز یک وکیل طلاق توافق حرفه ای در ابتدا قبل از انکه اتفاقی صورت گیرد، تمامی این اطلاعات را بازگو می کند تا متقاضی بتواند یک تصمیم صحیح و دقیق بگیرد.

یک وکیل طلاق توافقی با تجربه با تکیه بر دانش و تجربه ای که دارد، بهترین و کوتاهترین راه های قانونی را برای جدا شدن زوجین به صورت توافقی را به آنان معرفی می کند و در این مسیر آنان را یاری می کند.

 وکیل طلاق توافقی، چه وظایفی دارد؟

 وکیل طلاق توافقی دارای وظایف مختلفی است که متقاضیان قبل از مراجعه به او باید در ابتدا با این وظایف آشنا شوند تا بتوانند در هنگام انتخاب وکیل طلاق توافقی به بهترین نحو عمل کنند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تعداد وکلایی که در جامعه ما حضور دارند و مشغول فعالیت در پرونده های مختلف هستند بسیار زیاد است اما به نظر شما آیا همه انان می توانند در راستای احقاق حقوق موکلان خود قدم بردارند؟

با وجود اینکه تعداد زیادی از وکلا در راستای پرونده های مربوط به دعاوی خانواده فعالیت می کنند، اما همه آنان نمی توانند از تضییع حقوق موکلان خود جلوگیری کنند؛ چرا که نمیتوانند به درستی وظایف خود را انجام دهند. علت اصلی شکست چنین وکلایی در پرونده های مختلف نیز دقیقا به همین موضوع وابسته است.

اولین و اساسی ترین وظیفه وکیل طلاق توافقی آن است که با در نظر گرفتن حقوق موکل خود سعی در ایجاد توافق میان طرفین کند. این مسئله در زمانی که زن قصد جدایی و طلاق دارد، حساس تر است. همانطور که میدانید تا زمانی که زوج نخواهد همسر خود را طلاق دهد، جز در برخی از موارد استثنا، امکان جدایی وجود ندارد. بنابراین در چنین شرایطی وکیل طلاق توافقی باید سعی کند تا راهی را برای جلب رضایت مرد پیدا کند. معمولا در اکثر موارد وکیل طلاق توافقی سعی می کند تا از حقوق مادی زن به عنوان یک اهرم فشار برای جلب رضایت مرد استفاده کند.

همانطور که مرد دارای قدرت اختیار برای طلاق همسر خود می باشد، زن نیز دارای اختیار مطالبه مهریه خود است. زن می تواند در هر زمان که می خواهد برای اخذ مهریه خود از طریق قانون اقدام نماید و به طور کامل آن را دریافت کند. بنابراین وکیل طلاق توافقی معمولا در طی یک جلسه مشاوره حقوقی تمامی این نکات را بیان می کند تا موافقت طرفین را جلب کند.

دیگر وظایف وکیل طلاق توافقی:

یکی دیگر از وظایف مهمی که وکیل طلاق توافقی بر عهده دارد آن است که رد تمام مراحل دادرسی و قانونی از جانب وکیل خود حضور یابد. از آنجایی که امروزه افراد معمولا درگیر مسائل شغلی هستند و دچار کمبود وقت هستند، سعی می کنند تا وکالت پرونده خود را به فردی بسپارند که به جای آنان رد جلسات دادگاه حضور یابد. هنگامی که افراد در جلسات دادگاه حاضر نمی شوند و وکیل آنان نیز از جانب آنان در جلسه دادگاه حضور نمی یابد، روند دادرسی پرونده به تعویق می افتد. تعویق در جریان دادرسی پرونده نیز مساوی با هدر رفتن زمان و هزینه است. از طرفی دیگر وکیل طلاق توافقی علاوه بر آنکه می تواند به جای موکلان خود در جلسه های دادرسی حضور یابد با تکیه بر توانایی ها و تخصصی که دارد هم تا حد ممکن روند پرونده را سرعت می بخشد.

 وکیل طلاق توافقی در تهران معمولا به طور میانگین جریان پرونده های طلاق را در کمتر از یک ماه به اتمام می رساند و ان دقیقا همان چیزی است که بسیاری از افراد به آن نیاز دارند. واقعیت آن است که در طلاق هایی که توافقی نمی باشند معمولا جریان پرونده ها چندین ماه و حتی ممکن است چندین سال طول بکشد؛ چراکه برای تعیین تکلیف تمام حقوق مادی و غیر مادی زوجین و فرزندان آنها، یک جلسه رسیدگی جداگانه تشکیل می شود. معمولا فاصله زمانی هر یک از این جلسات بیشتر از یک ماه است و همین موضوع باعث اطاله دادرسی می گردد.

وکیل طلاق توافقی وظیفه دارد تا توافقنامه میان زوجین را به طور واضح و روشن تنظیم کند و تمامی مطالب آن را در چارچوب قانونی مشخص کند تا سند مربوطه دارای اعتبار گردد و قابلیت استناد داشته باشد.

بانوانی که دارای حق وکالت در طلاق می باشند، می توانند به راحتی با کمک وکیل طلاق توافقی و بدون حضور در جلسات دادگاه روند دادرسی پرونده خود را در سریعترین زمان ممکن طی کنند. وکیل طلاق توافقی با جمع آوری مدارک و ادله اثبات کافی، جریان پرونده را به بهترین نحو ممکن پیش میبرد.

مراحل طلاق توافقی

یکی از مهم ترین سوالاتی که معمولا در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل طلاق توافقی برای بسیاری از افراد بوجود می آید آن است که مراحل طلاق توافقی دقیقا به چه مواردی تقسیم می شوند؟ در حالت کلی مراحل طلاق توافقی را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

  زوجین باید به کمک وکیل طلاق توافقی، تکلیف تمامی امور مادی و غیر مادی را تعیین کنند و به توافق قطعی برسند. البته رد مواردی که زن دارای وکالت طلاق از جانب همسر خود باشد، می تواند با مراجعه به وکیل مراحل دادرسی پرونده را آغاز کند.

مکتوب کردن توافق قطعی آنها در مورد مهریه ، نفقه، جهیزیه، حضانت و… بر عهده وکیل طلاق توافقی است و باید در چارچوب های قانونی انجام شود و به همراه دیگر مدارک لازم ضمیمه درخواست طلاق توافقی شده و به دادگاه تحویل داده شود.

بعد از انکه درخواست طلاق توافقی از جانب زن و شوهر به وکالت وکیل طلاق توافقی ثبت می گردد، روند دادرسی پرونده آغاز می گردد و مراجع قانونی ذیصلاح موضوع را مورد بررسی قرار می دهد و برای رسیدگی به جریان، زمان جلسه دادگاه را اعلام می کند.

وکیل طلاق توافقی به دادگاه و شعبه ارجاع شده پرونده مراجعه می کند.

وکیل طلاق توافقی می تواند از جانب موکل خود تمام مراحل دیگر دادرسی مانند انجام مراحل اداری و شرکت در جلسات دادگاه و داوری و … تا اخذ رای قطعی را شرکت کند.

در نهایت زوجه باید برای تعیین تکلیف آزمایش بارداری با بکارت به پزشکی قانونی و آزمایشگاه مراجعه نماید.

در مرحله اخر معمولا بعد از طی شدن تمامی مراحل بالا، حکم طلاق صادر می شود و ثبت طلاق در مهلت ۳ ماه در دفتر رسمی طلاق انجام می شود.

وکیل طلاق توافقی و فسخ یک قرارداد

ازدواج از دید قانون یک قرارداد محسوب می شود و هر قرارداد شروطی برای اجرا و فسخ دارد. به عبارت ساده تر، قرارداد تعهداتی را برای طرفین ایجاد می کند. برای جاری شدن این تعهدات لازم است که یک سری از شروط رعایت شود. حال اگر یکی از طرفین یا هر دوی آن ها بخواهند از زیر بار این تعهدات خارج شوند باید شرایط مختلفی را برای فسخ قرارداد ایجاد کنند. همین مسئله در مورد طلاق نیز صدق می کند.

در واقع در مسئله ازدواج شروط 12 گانه ای وجود دارد که طرفین با قبول این شروط تعهدات ازدواج را تقبل می کنند. حال اگر یکی از این شروط نقض شود عملا این قرارداد می تواند باطل شود. از طرف دیگر ممکن است طرفین به هر دلیل حاضر به ادامه زندگی نباشند. در این حالت نیز امکان طلاق و جدایی وجود دارد.

اما چالشی که وجود دارد این است که برای فسخ قرارداد ازدواج باید تمامی شروط و شرایط مندرج در عقدنامه مورد بررسی قرار بگیرد و بر اساس توافق یا حکم قانون برای هر کدام از آنها رای جداگانه ای صادر شود. مهمترین تبعات این مسئله طولانی شدن زمان طلاق است.

در واقع بررسی این شرایط و اعلام نظر قطعی دادگاه ممکن است تا چند سال ادامه داشته باشد. در این سال ها همچنان زوجین زن و شوهر شناخته می شوند و همچنان عقدنامه ازدواج با تمام شروط و تعهدات مندرج در آن اجرا می شود. بنابراین اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم مادامی که تمام شروط مندرج در عقد نامه مورد بررسی قرار نگیرد و وضعیت مشخصی پیدا نکند عملا دادگاه اجازه طلاق را صادر نمی کند. در این مسیر یک وکیل خانواده یا وکیل طلاق می تواند کمک شایانی داشته باشد.

اما داستان اینجاست که بسیاری دوست ندارند همچنین زمانی را برای طلاق صرف کنند. آن ها دوست دارند در سریع ترین زمان به نتیجه مطلوب برسند و این قرارداد را فسخ کنند. این مهم تنها در یک حالت امکان پذیر است. در واقع اگر طرفین بتوانند بر سر شرایط مشخص شده در عقد نامه و شرایط مختلفی مانند حضانت فرزندان به توافق برسند، دادگاه به این توافق احترام می گذارد و دیگر آن شرایط را بررسی نمی کند. بدین ترتیب دادگاه با توجه به مشخص شدن وضعیت شروط عقدنامه و شرایطی دیگر عملا اجازه طلاق را صادر می کند. اینجاست که وکیل طلاق توافقی اهمیت خود را نشان می دهد.

وکیل طلاق توافقی چگونه به ما کمک می کند؟

مسئله که در طلاق توافقی وجود دارد این است که طرفین می توانند در تمام یا بخشی از شروط به توافق برسند. به عبارت ساده تر ممکن است طرفین دعوی بر سر تمامی شروط مندرج در عقد نامه و شرایط دیگر به توافق برسند و زوجی دیگر تنها بر بخشی از آن شروط توافق داشته باشند.

در هر دو صورت به این نوع طلاق، طلاق توافقی گفته می شود. اصلی ترین وظیفه وکیل طلاق توافقی این است که تا می تواند طرفین را وادار به توافق در تمامی شروط کند. چرا که دادگاه به ازای هر شرط بحث و بررسی های بسیاری خواهد داشت و همین مسئله می تواند کاملا زمان بر باشد.

یک وکیل طلاق توافقی در صورت خبره بودن می تواند ظرف مدت ده روز حکم طلاق را از دادگاه دریافت کند. این مدت در مقابل چند سال عملا زمان خاصی محسوب نمی شود. بنابراین عملا داشتن یک وکیل طلاق توافقی می تواند کمک بزرگی در سریع تر شدن روند طلاق کند.

مسئله دیگری که وجود دارد این است که در توافق طرفین می توانند مانند معامله رفتار کنند. یعنی به ازای دادن حق امتیاز در یک شرط به طرف مقابل حق امتیاز دیگری را برای خود مطالبه کند. به طور مثال ممکن است یک زن در ازای دریافت حق حضانت فرزندان خود، مهریه را بر همسرش ببخشد. این مسئله از نظر قانون هیچ مشکلی ندارد. از این رو این مسئله تبدیل به مهمترین ابزار وکیل طلاق توافقی در این نوع دعوی ها شده است.

در واقع وکیل طلاق توافقی با ارائه پیشنهادهای مختلف به طرفین سعی می کند آن ها را مجبور به سازش و توافق در این مسائل کند. همانطور که گفته شد مادامی که تعداد شروط توافق شده بیشتر شود، عملا زمان دریافت حکم طلاق کوتاه و کوتاه تر خواهد شد.

چند نکته در مورد طلاق توافقی

توجه داشته باشید که بخشی از روند طلاق توافقی با روند طلاق عادی برابر است. در واقع تمام مراحل ارائه دادخواست، داوری، مراجعه به روانشناس و تشکیل جلسه و … در هر دو حالت طلاق عادی و طلاق توافقی برابر است. بنابراین تصور نکنید که با توافق در عدم مراجعه به روانشناس بتوانید این مرحله را رد کنید. این مراحل به صورت پایه ای باید اجرا شود و هیچ راهی برای انجام ندادن یا کوتاه کردن آن وجود ندارد.

نکته مهم دیگری که باید در مورد وکیل طلاق توافقی بدانید این است که کار این وکیل بیش از این در دادگاه باشد، در زندگی خصوصی شما خواهد بود. به عبارت ساده تر کار اصلی وکیل طلاق توافقی ایجاد توافق بین طرفین دعوی در مسائل مختلف است. بنابراین از یک وکیل طلاق توافقی انتظار می رود بتواند با ایجاد یک رابطه منطقی و درست و به دور از دلخوری و دعوا بین طرفین حداکثر توافقات را ایجاد کند. همانطور که در بالاتر گفته شد اگر این توافق ها شکلی معامله گون داشته باشد از نظر قانون هیچ اشکال و منعی ندارد. از این رو معمولا وکیل طلاق توافقی با لحنی صحبت می کند که بتواند فرد را وادار به انتخاب بهترین گزینه ( توافق ) کند.

به طور کلی می توان گفت که از وکیل طلاق توافقی انتظار می رود توانایی برقراری ارتباط بالایی داشته باشد و به نوعی از روابط عمومی خوبی برخوردار باشد. اگر وکیل طلاق توافقی بتواند با طرفین، به خصوص با موکل خود ارتباط منطقی و درستی برقرار کند، احتمال بیشتری برای رسیدن به توافقات بیشتر وجود دارد.

حمایت از خانواده در مورد طلاق توافقی

همانطور که توضیح دادیم وکیل طلاق توافقی دارای آگاهی کامل در مورد قوانین مربوط به مسئله طلاق توافقی می باشد. سما می توانید در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل طلاق توافقی به تمامی این نکات حقوقی دست پیدا کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را بدست آورید. ب طور خلاصه با استناد به قانون حمایت از خانواده به چند مورد از مهم ترین نکات حقوقی مربوط به طلاق توافقی اشاره می کنیم تا با انها اشنا شوید:

نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران در جهت محوریت و استواری روابط خانوادگی، نکاح دائم را که مبنای تشکیل خانواده است مورد حمایت قرار می دهد. نکاح موقت نیز تابع موازین شرعی و مقررات قانون مدنی است و ثبت آن در موارد زیر الزامی است: ۱ـ باردارشدن زوجه ۲ـ توافق طرفین ۳ـ شرط ضمن عقد

ثبت طلاق و سایر موارد انحلال نکاح و نیز اعلام بطلان نکاح یا طلاق در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق حسب مورد پس از صدور گواهی عدم امکان سازش یا حکم مربوط از سوی دادگاه مجاز است.

درصورتی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند، دادگاه باید موضوع را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع دهد. در این موارد طرفین می توانند تقاضای طلاق توافقی را از ابتداء در مراکز مذکور مطرح کنند.

در صورت عدم انصراف متقاضی از طلاق، مرکز مشاوره خانواده موضوع را با مشخص کردن موارد توافق جهت اتخاذ تصمیم نهایی به دادگاه منعکس می کند.

در صورتی که طلاق، توافقی یا به درخواست زوج باشد، دادگاه به صدور گواهی عدم امکان سازش اقدام و اگر به درخواست زوجه باشد، حسب مورد، مطابق قانون به صدور حکم الزام زوج به طلاق یا احراز شرایط اعمال وکالت در طلاق مبادرت می کند.

در کلیه موارد درخواست طلاق، به جز طلاق توافقی، دادگاه باید به منظور ایجاد صلح و سازش موضوع را به داوری ارجاع کند. دادگاه در این موارد باید با توجه به نظر داوران رأی صادر و چنانچه آن را نپذیرد، نظریه داوران را با ذکر دلیل رد کند.

پس از صدور قرار ارجاع امر به داوری، هریک از زوجین مکلفند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ یک نفر از اقارب متاهل خود را که حداقل سی سال داشته و آشنا به مسائل شرعی و خانوادگی و اجتماعی باشد به عنوان داور به دادگاه معرفی کنند.

توجه:

هرگاه گواهی عدم امکان سازش صادر شده بر اساس توافق زوجین به حکم قانون از درجه اعتبار ساقط شود کلیه توافقاتی که گواهی مذکور بر مبنای آن صادر شده است ملغی می گردد. ماده۳۵ـ هرگاه زوج در مهلت مقرر به دفتر رسمی ازدواج و طلاق مراجعه و گواهی عدم امکان سازش را تسلیم کند، درصورتی که زوجه ظرف یک هفته در دفترخانه حاضر نشود سردفتر به زوجین اخطار می کند برای اجرای صیغه طلاق و ثبت آن در دفترخانه حاضر شوند. در صورت عدم حضور زوجه صیغه طلاق جاری و پس از ثبت به وسیله دفترخانه مراتب به اطلاع زوجه می رسد.

هرگاه گواهی عدم امکان سازش بنا بر توافق زوجین صادر شده باشد، در صورتی که زوجه بنا بر اعلام دادگاه صادرکننده رای و یا به موجب سند رسمی در اجرای صیغه طلاق وکالت بلاعزل داشته باشد، عدم حضور زوج، مانع اجرای صیغه طلاق و ثبت آن نیست.

وکیل طلاق توافقی را جدی بگیرید!

 وکیل طلاق توافقی یکی از مهم ترین و متخصص ترین وکلایی است که در سطح جامعه مشغول فعالیت و خدمت رسانی به مردم است. از آنجایی که طلاق یکی از آسیب زا ترین اتفاقات شخصی و اجتماعی است، زوجین باید به دنبال راه حلی بگردند تا حد ممکن از آسیب های این اتفاق بکاهند.

مسلما همه ما به خوبی می دانیم که دعاوی خانواده دارای مراحل و جزییات قانونی بسیار زیادی است و روند طولانی آن باعث ایجاد احساس ناخوشایندی برای افراد می شود. از طرفی دیگر نیز اطاله جریان دادرسی و طولانی شدن این روند قضایی باعث می شود تا افراد مجبور شوند در هر مرحله از جریان دادرسی، هزینه آن را بپردازند. از این موارد به خوبی می توان به این نکته دست پیدا کرد که کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی علاوه بر آنکه باعث تسریع روند دادرسی است، باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می گردد.

 وکیل طلاق توافقی علاوه بر آنکه دارای مهارت بسیار زیادی در حل و فصل پرونده های مربوط به طلاق است، دارای تجربه بسیار زیادی در زمینه ایجاد توافق میان زوجین می باشد. به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که اگر قصد جدایی و طلاق دارید، بهتر است از روشی استفاده کنید که آسیب کمتری به شما وارد شود و خسارت های جانبی مربوط به این اتفاق نیز کاهش یابد. وکیل طلاق توافقی به شما کمک می کند تا آسیب و ضرر جدایی و طلاق به حداقل ترین حالت ممکن برسد.

بهترین زمان انتخاب وکیل طلاق توافقی از همان ابتدای جریان دادرسی است؛ چرا که وکیل طلاق توافقی از همان ابتدا جریان پرونده را به خوبی مورد بررسی قرار می دهد و مدارک محکمه پسندی را تهیه و آماده می کند. همین مسئله باعث می شود تا روند دادرسی بدون وجود کوچکترین اختلالی پیش رود. البته این ضرب المثل قدیمی را هیچگاه فراموش نکنید که ماهی را هر وقت از اب بگیرید تازه است!

بنابراین هر زمان که احساس کردید شما نیاز به وکیل طلاق توافقی دارید و میخواهید از خدمات حقوقی آن استفاده کنید به شکست ها و مشکلاتی که در جریان پرونده تان بوجود آمده است، توجه نکنید و به فکر موفقیت ها و دستاوردهای آینده تان باشید و سریعا به سراغ وکیل طلاق توافقی بروید تا شما را در مسیر احقاق حقوقتان یاری کند.

وکیل طلاق توافقی و اهمیت آن در جامعه

امروزه وکلای زیادی در رابطه با پرونده های طلاق مشغول به کار هستند اما معمولا برخی از افراد  به دنبال وکیل خانم برای طلاق توافقی با وکیل آقا می گردند و جنسیت وکیل طلاق توافقی برای آنها دارای اهمیت است. این افراد باید توجه داشته باشند که جنسیت هیچ وکیلی گویای میزان تخصص و مهارت او نیست و این تصور کاملا اشتباه است و تفکیک جنسیتی وکلا یک روش غلط به حساب می آید.

البته برخی از افراد ادعا دارند که با وکیل هم جنس خود احساس راحتی بیشتری دارند، این ادعا از لحاظ منطقی مطرود است؛ چرا که میزان موفقیت پرونده شما تنها به راحت بودن شما بستگی ندارد و تنها چیزی که باعث پیروزی شما در جریان یک پرونده می شود، میزان مهارت و تجربه وکیل است.

یکی دیگر از اشتباهاتی که شاید افراد زیادی مرتکب آن شوند، دستمزد وکیل طلاق توافقی است. همانطور که اشاره کردیم، انواع وکیل طلاق توافقی معمولا دارای دستمزد های مختلفی هستند و تمامی آنان به یک اندازه هزینه دریافت نمی کنند. برخی از افراد نیز با خود فکر می کنند که هزینه وکیل طلاق توافقی یکی از ملاک هایی تعیین کننده یک وکیل خوب است. اما بهتر است چنین تصوری را کنار بگذارید، چرا که وکیل طلاق توافقی ارزان و گران دارای هیچ تفاوتی با یکدیگر نیستند و تنها چیزی که آنها را از یکدیگر مجزا می کند، میزان تخصص و تجربه است.

زمینه کاری وکیل طلاق توافق با دیگر وکلای خانواده متفاوت است و به همین علت نیز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی وکالت پرونده های طلاق را پیش می برد.

 معمولا پرونده هایی که وکیل طلاق توافقی در جریان آنها حضور دارد دارای درصد خطا کمتر و احتمال شکست بسیار پایین تری هستند. بنابراین برای انتخاب وکیل طلاق توافقی باید دقت کرد و سوابق کاری چنین وکلایی را به خوبی مورد بررسی قرار داد تا بتوان بهترین وکیل طلاق توافقی زن یا مرد را انتخاب کرد.

اگر شما نیز جزء آن دسته از کسانی هستید که به دنبال بهترین وکیل طلاق توافقی می گردید، به شما پیشنهاد می دهیم که از گروه وکلای عدالت نویسان در این زمینه کمک بگیرید. گروه حقوقی وکلای عدالت نویسان دارای کادری مجرب و حرفه ای است که از تعداد زیادی وکیل طلاق توافقی مشهور تشکیل شده است و در جهت احقاق حقوق شما عزیزان قدم بر می دارد.

مطالب حقوقی:

وکیل خانواده

وکیل کیفری در تهران

وکیل طلاق توافقی

وکیل حقوقی تهران

وکیل مهریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×