وکیل فروش مال غیر

وکیل فروش مال غیر (8)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل فروش مال غیر

 وکیل فروش مال غیر

 وکیل فروش مال غیر در رابطه با پرونده هایی که دارای مشکلات نسبتا زیادی در جریان دادرسی هستند می تواند نقش موثر و بسیار موثری داشته باشد و شرایط نسبتا مطلوبی را در جهت احقاق حقوق موکلان خود ایفا کند. در سال های اخیر بسیار دیده شده است که افراد بسیار زیادی درگیر پرونده های مربوط به مال غیر شده اند و نتوانسته اند راه حلی مناسب برای حل مشکلات و چالش های قانونی خود پیدا کنند. این افراد معمولا باید به چه کسی مراجعه کنند؟ آیا وکیل فروش مال غیر می تواند جریان دادرسی پرونده های اننها را به نتیجه برساند؟ امروزه چگونه می توان بهترین وکیل فروش مال غیر را پیدا کرد و از او کمک گرفت؟ وکیل فروش مال غیر باید در حالت کلی چه توانایی هایی داشته باشد تا بتواند اقدامات نسبتا خوبی را در جهت احقاق حقوق موکلان خود ایفا کند و به آنها کمک کندتا هزینه و زمان آن از دست نرود؟ آیا تاکنون برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده است که به وکیل فروش مال غیر نیاز داشته باشید اما ندانید که چگونه او را پیدا کنید و از او کمک بگیرید؟

 تمامی مسائلی که درمورد آنها صحبت کردیم جز اصلی ترین و اساسی ترین موضوعاتی هستند که در مورد وکیل فروش مال غیر باید اطلاعات جامع کاملی را داشت تا بتوان از تضییع حقوق خود جلوگیری کرد. بسیاری از افرادی که وکیل فروش مال غیر را نمی شناسند دقیقا نمی دانند که چگونه باید مشکلات مربوط به پرونده های خود را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند. وکیل فروش مال غیر می تواند تمامی پرونده های مربوط به این حیطه را به خوبی به نتیجه برساند.

 وکیل فروش مال غیر؛ آغاز دادرسی پرونده ها

با کمک وکیل فروش مال غیر می توان جریان دادرسی پرونده های مختلف را آغاز کرد اما چگونه؟ آیا شما تاکنون در جریان دادرسی پرونده های فروش مال غیر حضور داشته اید که بدانید چگونه می توانید جریان یک دعوا یا پرونده را آغاز کنید؟ آیا تاکنون وکیل فروش مال غیر توانسته است جریان دادرسی یک پرونده را به نتیجه برسانید که بتوانیم به او اعتماد کنیم؟ آیا وکیل فروش مال غیر دارای ویژگی های نسبتا متمایزی با سایر وکلای پایه یک دادگستری است؟

برای آنکه بتوانید جریان دادرسی یک پرونده حقوقی را آغاز کنید لازم است تا وکیل فروش مال غیر را پیدا کنید و از او کمک بخواهید تا در جریان دادرسی پرونده به شما کمک کند. وکیل فروش مال غیر دارای سال ها تجربه در زمینه پرونده هایی است که در خصوص مال غیر مطرح می شوند و این وکیل متخصص به خوبی می داند چگونه می تواند جریانات دادرسی پرونده های مختلف را به نتیجه برساند و شرایط نسبتا خوبی را برای موکل خود ایجاد کند.

مسئله مهمی که شما باید از آن اطلاع داشته باشید این است که برای آغاز هر پرونده حقوقی لازم است تا از افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. وکیل فروش مال غیر کسی است که سال های زیادی در زمینه این پرونده ها به فعالیت پرداخته است پس به خوی می توان حدس د که این فرد متخصص و حرفه ای می تواند با استفاده از تجربیاتی که دارد جریان چنین پرونده هایی را به خوبی پیش ببرد و شرایط خوبی را برای موکل خود بوجود بیاورد.

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که می خوای یک دعوای حقوقی در مورد فروش مال غیر را آغاز کنید اما نمی دانید که چگونه باد این کار را انجام دهید و از چه کسی در رابطه با آن کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم که در ابتدا اطلاعات خود را در رابطه با این موضوع افزایش دهید.

هنگامی که شما بتوانید داشتن حقوقی خوبی در مورد وکیل فروش مال غیر بدست آورید دیگر هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. چرا که شما می توانید با استفاده از خدماتی که وکیل فروش مال غیر ارائه می دهد جریان پرونده را در کوتاه ترین زمان ممکن  به نتیجه برسانید و از دیگر افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند هم مشورت بگیرید.

دعوای فروش مال غیر نیز مانند بسیاری دیگر از دعاوی دیگر با ارائه دادخواست حقوقی آغاز می گردد. دادخواست حقوقی اغاز دعوای فروش مال غیر باید دارای چهارچوب های خاصی باشد و شرایط قانونی لازم را داشته باشد تا مورد قبول مقام قضایی قرار گیرد. اگر شما میخواهید بهترین دادخواست حقوقی را در این زمینه تهیه و تنظیم کنید به نحوی که رد مدت زمانی کوتاه به نتیجه برسد به شما پیشنهاد می دهیم ه از وکیل فروش مال غیر استفاده کنید.

 وکیل فروش مال غیر و دلایل اهمیت شغل او

 وکیل فروش مال غیر در جامعه امروز دارای اهمیت بسیار زیادی است و تعداد  کسانی که به دنبال این وکیل حرفه ای می گردند هم روز به روز در حال افزایش اسست و همین موضوع باعث شده است تا جریان پرونده هایی که توسط وکیل فروش مال غیر مدیریت می شود زودتر  از هر پرونده دیگری به نتیجه برد و شرایط خوبی برای موکل ایجاد شود.

کسانی که به وکیل فروش مال غیر باید این موضوع را بدانند که جریان دادرسی پرونده های مربوط به این حیطه هم دارای تفاووت هایی با هم هستند و همه آنها دارای روند یکسانی نیستند. وکیل فروش مال غیر با توجه به تجربیاتی که در این زمینه دارد می تواند از ایجاد آسیب ها و خساراتی که ممکن است به افراد وارد شود تا حد زیادی جلوگیری کند و شرایط مطلوبی را برای آنها بوجود آورد.

این موضوع به اثبات رسیده است، کسانی که نمی  توانند از وکیل فروش مال غیر کمک بگیرند یا آنکه به هر دلیلی از مراجعه به وکیل فروش مال غیر جلوگیری می کنند معمولا در مدت زمانی کوتاه با شکست مواجه می شوند و دیگر نمی توان انتظار داشت که افراد بدون کمک گرفتن از افراد متخصص در زمینه های مختلف پیش برود.

قوانین مربوط به فروش مال غیر بسیار گسترده هستند و این قوانین علاوه بر آن که دارای حجم نسبتا زیادی هستند، شرایط نسبتا پیچیده هم دارند و همین موضوع باعث می شود تا همه افراد با داشتن اطلاعات معمولی نتوانند از جریانات مختلف دادگاه اطلاع پیدا کنند و از حقوق موکل خود دفاع کند.

اگر شما جزو کسانی هستید که اطلاعات جامع و کاملی در مورد وکیل فروش مال غیر دارید و میخواهید از یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم که از وکیل فروش مال غیر استفاده کنید. وکیل فروش مال غیر با صبر و حوصله فراوان و دانش بسیار زیادی که دارد می تواند جریان پرونده های مختلف را از زوایای متفاوتی مورد بررسی قرار دهد تا برای حل مسائل پیدا کنند.

هر وکیل پایه یک دادگستری بر  اساس نوع تجربه و میزان تحصیلی که دارد یمی تواند به موکلان خود کمک کند تا جریان پرونده به خوبی طی شود و بهترین و با کیفیت ترین نتایج از طریق رای دادگاه صادر شود.

 وکیل فروش مال غیر  در کنار عموم مردم جامعه

 عموم مردم جامعه می توانند به وکیل فروش مال غیر مراجعه کند و از مزایای خدمات حقوقی او استفاده کنند. اگر شما جز کسانی هستید  که نیاز به استفاده از خدمات حقوقی وکیل فروش مال غیر دارید اما نمی دانید که چگونه باید از آن استفاده کنید و دارای شرایط خاصی هستید که نمی توانید به راحتی به وکیل فروش مال غیر مراجعه کنید به شما پیشنهاد می دهیم که زا خدمات غیر حضوری این فرد متخصص و حرفه ای استفاده کنید. خدمات وکیل فروش مال غیر به صورت حضوری و هم غیر حضوری ارائه می شود. شاد اکنون این سوال برای شما بوجود آید که اصلا خدمات وکیل فروش مال غیر به چه نحو است و چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

یکی از روش های رایج و قدیمی مراجعه حضوری به دفتر وکالت وکیل فروش مال غیر است اما از روش های نوینی که باعث شده است مردم بدون نگرانی از محدودیت بعد زمانی و مکانی به راحتی از این خدمات گسترده استفاده کنند. افراد می توانند در  هر زمان و مکانی که هستند به راحتی با وکیل فروش مال غیر تماس برقرار کنند و سوالات فوری خود را بپرسند. پاسخ سوالات افراد در این روش به بهترین نحو ممکن و در کوتاهترین زمان پاسخ داده می شود.

برای آنکه بتوانید بهترین وکیل فروش مال غیر در تهران را پیدا کنید به شما توصیه می کنیم که از گروه وکلای عدالت نویسان در این زمینه کمک بگیرید. گروه وکلای عدالت نویسان دارای سال ها سابقه در زمینه پرونده های فروش مال غیر است و میتواند به راحتی با مراجعان خود ارتباط برقرار کند و پاسخ سوالات آنها را ارائه دهد.

فروش مال غیر به چه معنی است؟

برای درک اهمیت و کارکرد وکیل فروش مال غیر باید  ابتدا این موضوع را درک کنیم که فروش مال غیر چیست و قانون چه نظری در باب آن دارد. درک مفهوم این عمل و نظر قانون در باب آن می تواند راه ساده تری برای فهم کارکرد وکیل فروش مال غیر در اختیار ما قرار دهد. با ما همراه باشید.

به طور کلی فروش مال غیر از نظر عمومی و کلی معنایی کاملا واضح و مشخص دارد. یعنی فردی بدون اجازه صاحب مال و بدون داشتن صلاحیت لازم اقدام به فروش مال یا اموال او کند. پس می توانیم بدین نتیجه برسیم که فروش مال غیر به عنوان یک ضرر برای صاحب مال محسوب می شود و او می تواند نسبت به بازپس گیری اموال خود از طریق قانونی اقدام کند.

بگذارید با یک مثال ساده این مفهوم را ساده تر توضیح دهیم. فرض کنیم که شما زمینی در زادگاه خود دارید. حال فردی به هر دلیل و با استفاده از فرصت عدم حضور شما سعی کرده این زمین را به فرد دیگری بدون اطلاع شما به فروش برساند. حال بر اساس این معامله شما زمین خود را از دست داده اید بدون آن که هزینه فروش آن را دریافت کنید و بدون آن که اساسا بدانید زمین شما به فروش رفته است. پس شما در این جا به عنوان متضرر و خواهان شناخته می شوید. بنابراین کاملا می توان فهمید که فروش مال غیر به عنوان یک جرم در جامعه و البته قانون شناخته می شود و مجازات مشخصی نیز دارد. در ادامه سعی داریم به این مفهوم بیشتر بپردازیم و بر اساس آن پیش برویم. با ما همراه باشید.

فروش مال غیر از دیدگاه قانون

اما بیایید کمی قانونی تر به این مفهوم نگاه کنیم. از دید قانون و قانونگذار جرم انگاری یک فعل یا ترک فعل قاعده مشخصی دارد. بر اساس این قاعده انجام یا ترک هر فعل زمانی جرم شناخته می شود که سه رکن را به صورت همزمان داشته باشد. این ارکان عبارتند از رکن مادی، رکن معنوی و رکن قانونی.

رکن مادی به جنبه ای از فعل اشاره می کند که باعث ایجاد یک ضرر مادی و قابل مشاهده شده باشد. به بیان ساده تر بر اساس این رکن زمانی انجام یا ترک یک فعل جرم شناخته می شود که بر اساس آن ضرر مادی و قابل مشاهده ای اتفاق افتاده باشد. در مورد فروش مال غیر به دیگران این مسئله کاملا مشهود و مشخص است. در واقع در این فعل صاحب اموال ضرری به ارزش اموال فروخته شده متحمل می شود و بر این اساس اولین رکن جرم انگاری فروش مال غیر  اثبات می شود.

اما رکن دوم که به رکن معنوی اشاره دارد در واقع می خواهد این مفهوم را برساند که انجام یا ترک یک فعل باید بر اساس دانش و بینش قبلی باشد. به بیان ساده تر متهم باید عمدی در کار داشته باشد و با برنامه ریزی و انگیزه لازم این کار را انجام داده باشد. به بیان ساده تر داشتن انگیزه و عمدی بودن انجام یا ترک یک فعل را رکن معنوی جرم انگاری می دانند. اما اگر همان ترک یا انجام همان فعل به صورت سهوی و بدون برنامه ریزی قبلی رخ داده باشد اساسا نمی تواند متهم را مجرم خواند و آن فعل را جرم دانست.

در مورد فروش مال غیر اصولا نمی توان مسئله سهوی را در نظر گرفت. گرچه ممکن است حالاتی اتفاق بیفتد که ثابت شود متهم در آن عمدی نداشته و نادانسته این اتفاق را رقم زده است. در این حالت جرمی رخ نداده است. اما در غالب موارد انگیزه مالی و کسب سود مهمترین انگیزه برای عمدی بودن فروش مال غیر می توان دانست. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که مادامی که خود متهم نسبت به عمدی بودن آن اعتراف نکرده باشد با وجود تمامی مدارک همچنان وکلا می توانند این رکن را زیر سوال ببرند. از این روست که وکلا همواره به موکلین خود گوشزد می کنند که به هیچ عنوان در برابر هیچ مقام رسمی یا غیر رسمی اقرار به عمدی بودن انجام یا ترک یک فعل نکنند. این همان کاری است که یک وکیل فروش مال غیر نیز انجام می دهد.

در مورد وکیل فروش مال غیر و مفهوم قانونی این جرم دقت کنید:

رکن سوم که به رکن قانونی شهرت دارد بدین موضوع اشاره می کند که انجام یا ترک یک فعل باید مصداق قانونی داشته باشد. به نوعی بر اساس قانون زمانی که انجام یا ترک یک فعل مصداقی در قانون نداشته باشد نمی توان آن را جرم دانست. به طور مثال خرید و فروش ارزهای دیجیتال مفهوم نوینی بود که در قوانین ذکر نشده بود. از این رو دولت و قوه قضایی تا زمانی که قانون گذار سعی کرد مواد قانونی آن را تنظیم کند اساسا نمی توانستند سخنی از باب جرم انگاری این بازار داشته باشند. همین موضوع در مورد فروش مال غیر وجود دارد. در واقع این رفتار باید مصداق قانونی داشته باشد و به نوعی این رفتار در ظرف قانون قرار بگیرد تا بر اساس آن بتوان جزای متناسبی برای مجرم در نظر گرفت. وکیل فروش مال غیر متهم معمولا سعی می کند فعل را خارج از این ظرف نشان دهد و یا درصد کمی از آن را مستحق مجازات بداند. این در حالی است که وکلای خواهان همواره در حال اثبات این رکن و دو رکن گفته شده در بالا هستند.

بنابراین به طور کلی می توان اینگونه گفت که اساسا وکیل فروش مال غیر با استفاده از این سه رکن می تواند در دادگاه حاضر شود. به بیان ساده تر این سه رکن مهمترین ابزار وکلا در اثبات یا رد یک جرم محسوب می شود. یک وکیل فروش مال غیر خواهان باید بتواند ثابت کند که ضرر مادی و قابل مشخصی از این فعل به موکل او وارد شده است. همچنین این ضرر با علم و دانش کافی اتفاق افتاده و متهم به خوبی نسبت به جرم بودن این فعل آگاهی داشته باشد. همچنین این وکیل به دنبال نشان دادن مصداق پذیر بودن این فعل در قانون می باشد. اما وکیل فروش مال غیر متهم همواره در پی نقض یکی از این ارکان است.

تنظیم لایحه دفاعیه توسط وکیل فروش مال غیر

همانطور که وکیل فروش مال غیر می تواند به عنوان وکیل خواهان پرونده ها در جریان دادرسی حضور نیابد و دادخواست لازم برای ارائه به دادگاه آماده کند و برای آغاز جریان دادرسی سند حقوقی ارائه دهد، باید بگوییم که وکیل فروش مال غیر  می تواند برای دفاع از فرد متهم هم در دادگاه حضور یابد و در مسیر احقاق حقوق او قدم بردارد. 

جریان لایحه دفاعیه نیز به نحوی  است که باید در چارچوب خاص مقررات آماده شود. وکیل فروش مال غیر به تنهایی به تمامی این موارد اشنایی ذارد و یم تواند بهتریین و حرفه ای تترین خدمات را در رابطه با این موضوع ارائه دهد. به چند نمونه از لایح هایی دفاعیه ای که توسط وکیل فروش مال غیر تنظیم شده اند  اشاره می کنیم و آنها را تحلیل می کنیم تا اطلاعات مالی بدست آورده باشید.

یک مثال برای لایحه دفاعیه تنظیمی توسط وکیل فروش مال غیر

احتراماً درخصوص پرونده به شماره بایگانی …. مراتب را به شرح ذیل به استحضار عالی می رساند ؛

آقای احمدرضا …. مرحوم در تاریخ 1388/12/04 با حضور در سفارت ایران در پاریس یک وکالت تام با اختیارات کامل به پدر خود (آقای صادق …..) می دهد.(فرم شماره … و شماره ثبت ….) و آقای صادق …. هم به محض دریافت وکالتنامه وکیل فروش مال غیر مذکور و مطابق توافقی که بین خود کرده بودند در تاریخ 1388/15/14 با مراجعه به یک مشاوره املاک و مستنداً به سند وکالت مزبور و تنظیمی در سفارت ایران در پاریس، مبایعه نامه ای به منظور انتقال مالکیت آپارتمان موصوف از سوی مرحوم احمدرضا …. به موکل تنظیم می شود و دو روز بعد (1388/12/16) وکالتنامه ای هم با اختیارات کامل و تام در دفترخانه شماره …. به موکل داده می شود. لازم به ذکر است به دلیل اینکه آپارتمان متعلق به تعاونی مسکن شهرداری بوده و از آن طریق به اعضا واگذار شده و سابقه تفکیک در اداره ثبت نداشته انتقال آن از طریق مبایعه نامه به همراه وکالتنامه صورت می گرفته است و هم اکنون نیز چنین است. این در حالی است که 27 ماه بعد (دوسال و سه ماه بعد) شخصی به نام خانم پریسا …. (شاکی این پرونده) در زندگی مرحوم احمدرضا … موجودیت پیدا می کند و این دو تصمیم به ازدواج میگیرند به عبارت اخری در تاریخ تنظیم این روابط و انتقال آپارتمان به موکل، رابطه ای بین شاکی و مرحوم دکتر احمدرضا …. وجود نداشته تا ایشان بخواهند از ترس آن آپارتمان خود را به نحو صوری به موکل واگذار نمایند و همانطور که گفته شد عقد بین ایشان بیش از دو سال بعد اتفاق می افتد.

عقد فی مابین مرحوم احمدرضا …. و خانم پریسا …. همانطور که ذکر شده در تاریخ 2012/05/19 (19 می 2012) (30 اردیبهشت 1391) در سفارت ایران در پاریس واقع شده و معلوم نیست که به چه دلیلی مرحوم احمدرضا …. سه دانگ آپارتمانی را مهریه همسر خود کرده اند که نسبت به آن مالکیتی ندارند. در هر حال بر خلاف آنچه که شاکی مدعی است، موکل (خانم فاطمه …..) در این مجلس حضور نداشته و هیچ گونه اعلام رضایت و اطلاعی هم از این ماجرا نداشته است. عدم حضور ایشان در جلسه عقد سفارت ایران در پاریس به سادگی با بررسی گذرنامه ایشان و استعلام از اداره گذرنامه قابل کشف است که متأسفانه اظهارات شهود معرفی شده توسط شاکی خلاف واقع و کذب است اما بعد از آن مطابق معمول و متعارف مراسم عقدی به نحو صوری در ایران برگزار می شود که موکل در آن حضور داشته ولی هیچ اثر و نشانه ای از رضایت ایشان به شمول مهریه نسبت به قسمتی از آپارتمانشان وجود ندارد و حتی اگر مصداق مهریه در آن مجلس ذکر شده باشد و ایشان سکوت کرده باشند هم این سکوت نشانه رضایت نیست.

همانطور که به کرات خدمت جنابعالی عرض شد و در جهت تشحیذ ذهن آن مقام به آن اشاره رفت و توضیح داده شد، خانم پریسا …. به خواسته مطالبه مهریه دعوایی در دادگاه عمومی(شعبه 277 مجتمع قضایی شهید مفتح تهران) طرح می نماید و در دادخواست خود تعداد 1363 ربع سکه و نیز سه دانگ آپارتمان متعلق به موکل(خانم فاطمه …) را مطالبه می کند که موکل با حضور و بیان اینکه در مورد اصل زوجیت و تعلق مهریه دفاعی ندارد مراتب عدم مالکیت آقای دکتر احمدرضا …. مرحوم (زوج) نسبت به آپارتمان مورد اشاره در زمان وقوع عقد و باطل بودن مهریه در این خصوص را طی دفاعیات مبسوط و مفصل به مرجع رسیدگی کننده ارائه می دهند که نتیجه آن صدور رأی به نفع موکل و تشخیص مالکیت ایشان از تاریخ مبایعه نامه و نتیجتاً باطل بودن مهر در این خصوص می شود. در دادنامه مورد اشاره به این مطلب چنین اشاره شد«… به نظر دادگاه با توجه به اینکه عقد ازدواج فی مابین خواهان و زوج متوفی در سال 1391 در پاریس واقع شده و متأخر بر نقل و انتقال مذکور است و قهراً زوج در تاریخ عقد مالکیتی نسبت به آپارتمان نداشته تا سه دانگش را مهریه همسرش قرار دهد و دلیلی بر اذن خوانده مرحوم و رضایت وی در مهر قرار گرفتن آپارتمان ارائه نشده است و برابر مدلول ماده 1100 قانون مدنی چنانچه مهر المسمی مستحق للغیر درآید زن مستحق دریافت مثل یا قیمت آن خواهد بود، دعوای خواهان نسبت به عین سه دانگ آپارتمان متنازع فیه قابل اجابت نیست و به استناد ماده 1100 قانون مدنی محکوم به رد اعلام می شود.» بعد از این خانم پریسا … نسبت به این رأی تجدیدنظر خواهی می کند که دادگاه تجدیدنظر هم با تشکیل جلسه حضوری و استماع و بررسی دلایل و دفاعیات طرفین عیناً رای بدوی را تایید و ابرام می نماید. با این وجود که مرجع حقوقی صالح و دادگاه عالی (تجدیدنظر) مالکیت موکل را محترم و مؤثر دانسته و به خوبی آن را تشخیص داده اند معلوم نیست مرجعی که صلاحیت رسیدگی به جرائم است به چه دلیل در مقام این نص، اجتهاد می کند! در هر حال به نظر می رسد با صدور حکم مراجع حقوقی پیشین و تشخیص مالکیت موکل و رد ادعاهای طرف جایی برای رسیدگی به جرم برای موکل متصور نباشد و در واقع قائل بودن به مجرمیت موکل به نوعی بی اعتنایی به شعب و تجدیدنظری است که ضمن احراز مالکیت موکل خواسته طرف را مردود اعلام نموده اند.

ادامه پرونده با حضور وکیل فروش مال غیر

خانم پریسا ….. به گفته موکل و وکیل فروش مال غیر، در طول زندگی مشترک تمام اموال و دارایی ها و عایدی مرحوم را مال خود کرده و حتی دستگاه کارت خوان مطب مرحوم دکتر احمدرضا ….. بنا بر اظهارات موکل متصل به حساب بانکی ایشان بوده و نیز آپارتمان متعلق به موکل در غرب تهران در روزهای آخر عمر دکتر بنابر اصرار این خانم به نام ایشان شده و وامی که دکتر با ضمانت دوست و همکار خود جناب دکتر توجهی گرفته بود صرف خرید ویلای حدوداً یک میلیاردی این خانم شده و دکتر زمان فوت که بنابر اظهارات موکل فوت بسیار مشکوکی هم بوده چیزی جز یک دستگاه خودرو چیزی به ارزش یکصد و بیست میلیون تومان نداشته که آن هم در مقام اجرای مهریه بعد از فوت به تملیک شاکی در آمده است. حال معلوم نیست که با این همه عایدی چرا چشم به اموال خانواده مرحوم احمدرضا …. دوخته اند و خدا میداند قدم بعدی چیست ؟! در هر حال ایشان در جهت عملیات ایذائی خود از هیچ اقدامی فروگذار ننموده و شکایات متعددی علیه موکل طرح نموده اند از جمله طرح دعوای توهین در مراسم ختم علیه موکل، طرح دعوای مطالبه اجور معوقه ملک متعلق به موکل علیه مستاجر موکل (که این شکایت هم با توجه به تشخیص مالکیت موکل مردود اعلام شده) و طرح دعوای مطالبه مهریه و اثبات مالکیت بر مهر که با رد مالکیت شاکی و تشخیص مالکیت موکل نتیجه اش چنان شد که در بالا ذکر گردید و نیز طرح شکایت انتقال مال غیر در شعبه 5 بازپرسی دادسرای ناحیه یک تهران که نزد حضرتعالی در جریان است.

به گفته موکل و خانواده ایشان و نزدیکان مرحوم احمدرضا …….. بر خلاف اشکهایی که مطابق معمول و رویه خانم پریسا ……… همواره در جلسات رسیدگی از ایشان دیده شده است و بر خلاف ابراز علاقه هایی که احتمالا به گوش حضرتعالی رسیده است هر چند که تاثیری در این شکایت دارد ولیکن صرفاً جهت روشن شدن ذهن حضرتعالی عرض می شود که ایشان در سالهای اخیر به هیچ وجه روابط خوبی نداشته اند و بر سر زیاده خواهی های مالی و مادی زوجه (آنچنان که خود مرحوم دکتر احمدرضا …. گفته بودند) با همسر خود اختلافات شدید داشتند و حتی با وکیل خود آقای مسعود محمدی در مورد امکان طلاق و عواقب و راههای نیل به آن مشورت نموده بودند گذشته از این برادر آن مرحوم شاهد صحنه ای بوده که آن را چنین نقل می کند : « وقتی برادرم به تهران آمده بود لباس خود را برای رفتن خارج از منزل عوض میکرد متوجه آثار سوختگی بسیار شدید بر بدن وی شدم وقتی علت را جویا شدم فهمیدم همسرش در حالی که با هم مشاجره می کردند لباس را در تن ایشان آتش زده و همین رفتار منجر به سوختگی بدن برادرم شده بود» پس چنین نیست که ایشان آنطور که می نمایند علاقه مند و عاشق و سینه چاک دکتر بوده اند و از دوستان صمیمی دکتر هم شنیده شده دلیل رفتن ایشان به دریا نزدیک نیمه شب (حوالی 11 یا 12 شب) اختلافات شدید با همسر و عدم تمایل به رفتن به منزل بوده است. ضمن عدم تأیید صحت و سقم این گفته ها از آنجایی که به کرات این اظهار نظرها و توصیف روابط این زن و شوهر شنیده شده است شاید جایی برای تردید باقی نگذارد! که خوشبختانه هیچ یک از مراجع پیشین فریب احساسات ساختگی و اشکهای تصنعی ایشان را نخورده اند.

شاکی و وکلای ایشان غافل از تناقض اظهارات خود همواره و در تمام مراجع پیشین بر دو مطلب تأکید کرده اند از یک طرف می گویند خانم فاطمه ……. (موکل) مالک است و این خانم مالک در جلسه عقد حضور داشته و رضایت داده است (که البته همانطور که گفته شد ایشان به هیچ وجه در عمر خود به کشور فرانسه و شهر پاریس نرفته است و در مجلس عقد حاضر نبوده) و از طرف دیگر می گویند ایشان مالک نیست و این معامله صوری بوده از این تناقض و تهافت چیزی جز استیصال و رسیدن به یک نتیجه باطل به هر قیمتی و با هر وسیله ای استنباط نمی شود!

جهت اطلاع و روشن شدن ذهن حضرتعالی، لوایحی را که به دادگاه ههای بدوی و تجدیدنظر در مقام دفاع و اثبات مالکیت موکل ارائه شده است عیناً پیوست می شود تا مشخص شود به تمام مسائل و ادعاها و دلایل و شهودی که شاکی در این رسیدگی تمسک جسته قبلاً مورد رسیدگی و بررسی و تدقیق مراجع ذیربط و صالح قرار گرفته است.

در پایان  ضمن توجه به این مسئله که موکل در حال حاضر نه تنها به موجب مبایعه نامه مورد اشاره در تاریخ 1388/12/14 و نیز وکالتنامه بلاعزل تنظیمی در تاریخ 1388/12/16 مالک آپارتمان مورد اشاره است بلکه به موجب محکم ترین و معتبرترین سند رسمی موجود در سیستم حقوقی جمهوری اسلامی ایران یعنی رای دو دادگاه، مالک شناخته شده و مالکیت ایشان به اثبات رسیده است حال چطور می شود تصرفات چنین شخصی را مصداق معامله مال غیر دانست علاوه براین به نظر می رسد در رسیدگی شعبه 5 بازپرسی و آنچه که در حال انجام است رسیدگی به یک جرم و عناصر متشکله آن نیست بلکه در کمال تعجب رسیدگی به خواسته حقوقی اثبات مالکیت یا امری شبیه این است که البته صرف نظر از عدم صلاحیت ذاتی همانطور که فوقاً گفته شد به این خواسته قبلاً رسیدگی شده و هر نوع ادعای مالکیت نسبت به این آپارتمان مشمول قاعده اعتبار امر محکوم بها است.

با عنایت به مراتب فوق و مدارک تقدیمی از آن مقام تقاضا می شود تصمیم مطابق قانون و انصاف و قواعد حقوقی و شرع مقدس صادر فرمایند.

یک مثال دیگر در مورد ادامه پرونده با حضور وکیل ل فروش مال غیر

احتراماً درخصوص پرونده به شماره بایگانی ….. مراتب را به شرح ذیل به استحضار عالی می رساند ؛

ملک متعلق به موکل که مورد ادعای شاکی و وکیل فروش مال غیر قرار گرفته است، متعلق به تعاونی مسکن و کارکنان منطقه یک شهرداری بوده و به دلیل عدم تفکیک و عدم وجود سابقه ثبتی انتقال آن از طریق سند عادی به همراه  وکالتنامه بلاعزل بوده است و در این راستا به آقای حسن ……. واگذار می شود و مورخ 83/10/06 نیز به موجب وکالتنامه به شماره …. کلیه سهام و منافع به سید سعید …….. و مورخ 1384/01/19 به موجب صلح نامه شماره …. به احمدرضا ….. منتقل می شود و ایشان نیز مورخ 1384/01/21 به موجب  شماره …. کلیه اختیارات و حقوق خود را به صادق …. تفویض نموده و صادق… نیز مورخ 1388/12/14 به موجب مبایعه نامه آپارتمان متنازع فیه در بنگاه املاک …. به نام موکل شده است و دو روز پس از آن یعنی در تاریخ 1388/12/16 طرفین در دفتر اسناد رسمی حاضر شده و اختیارات مالکین قبلی سهام و آپارتمان به خانم فاطمه ….. (موکل)  تفویض شد.

علاوه بر وکالتنامه فوق الاشاره که آقای احمدرضا …. به موکل داده بودند آقای احمدرضا …. مورخ 1384/01/21 به موجب سند شماره …. در دفتر اسناد رسمی شماره … کلیه اختیارات خود راجع به سهام شرکت تعاونی و آپارتمان مورد اشاره را به آقای صادق … تفویض و واگذار گردید.

پس از سپری شدن سه سال و سه ماه پس از انتقال ملک به موکل، یعنی در تاریخ 1391/02/30 مرحوم احمدرضا …. با شاکی (خانم پریسا ….) ازدواج می کند لذا چون این انتقال پیش از ازدواج ایشان باشد، دیگر صوری بودن قابل طرح و ادعا نیست چرا که در تاریخ 1388/12/14 (انتقال ملک به نام موکل) هنوز نه تنها خانم پریسا …. و موهوم به عقد هم در نیامده بودند بلکه حتی مرحوم ایشان را نمی شناختند.

شاکی به کرات در اظهارات خود بیان داشتند که موکل در هنگام عقد ازدواج حضور داشتند این در حالی است که عقد در سفارت ایران در فرانسه واقع شده و موکل هیچ گاه حضور نداشته که این امر قابل استعلام از اداره گذرنامه می باشد و همسر شاکی (مرحوم احمدرضا ….) به طور غیرقانونی و غیر موجه و بدون داشتن اختیار و اذنی آپارتمان متعلق به موکل را مهریه شاکی قرارداده است و این در حالی است که مستنداً به دادنامه صادره از شعبه … دادگاه خانواده مجتمع قضایی شهید مفتح تهران (در پرونده شماره …..) که شاکی مهریه مافی القباله خود را مطالبه نموده و ملک موکل را که به ناحق در سند ازدواجشان به عنوان مهریه درج شده است را مطالبه نمودند و دادگاه محترم به درستی مستنداً به ماده 1100 قانون مدنی دعوای ایشان را در این خصوص محکوم به رد اعلام نمودند و رأی مزبور توسط شاکی مورد اعتراض قرار گرفته و در شعبه 11 دادگاه تجدیدنظر استان تهران رسیدگی شده و رای بدوی صادره عیناً تأیید اعلام و قطعی است و به موجب این آراء تکلیف وضعیت مالکیت موکل نسبت به ملک متنازع فیه مشخص و محرز گردید که مالک هستند و نیز وضعیت مهریه شاکی نیز مطابق قانون واضح و آشکار است.

با توجه به اظهارات و مستندات شاکی، حاوی دو دسته استدلال است یک گروه آنکه مالکیت موکل را زیر سوال میبرد و آن نقض می کند که از آن جمله طرح ایراد به مبایعه نامه ملک وکالتنامه، اجاره نامه و غیره است و گروه دیگر صحبت از قبول و رضایت موکل در زمان مراسم عقد و غیره دارد. که معنی این تهافت و تناقض معلوم نیست و به روشنی مرهوم بودن و نقد دلیل و استدلال ادعاهای واهی شاکی را در بردارد.

فلذا با عنایت به مراتب مطروحه و مستندا به دلایل و مدارک ابرازی و با توجه به محتویات پرونده و تناقض گویی های شاکی تقاضای صدور قرار منع تعقیب در خصوص موکل از محضر عالی مورد استدعاست.

مقالات مرتبط:

وکیل شهرداری

وکیل ثبتی

وکیل تصرف عدوانی

وکیل شرب خمر

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل وصول مطالبات

وکیل صدور حکم حجر

وکیل تقسیم ترکه

وکیل خیانت در امانت

وکیل فرهنگ و رسانه

وکیل سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×