وکیل مشارکت در ساخت

وکیل مشارکت در ساخت (1)

با گروه عدالت نویسان در وقت و هزینه صرفه جویی کنید

وکیل مشارکت در ساخت

   وکیل مشارکت در ساخت

وکیل مشارکت در ساخت را تا چه اندازه می شناسید و با او آشنایی دارید؟ آیا تاکنون برای شما پیش امده است که به   وکیل مشارکت در ساخت احتیاج داشته باشید و نتوانید او را پیدا کنید و از خدمات تاو استفاده کنید؟  وکیل مشارکت در ساخت چگونه می تواند به موکلان خود کمک کند تا در جریان دادرسی پرونده های مختلف نتیجه مطلوبی را بدست آورند؟  وکیل مشارکت در ساخت با دیگر وکلای پایه یک دادگستری چه تفاوتی دارد و چگونه می توان میزان تخصص   وکیل مشارکت در ساخت را تشخیص داد؟ آیا می دانید چگونه می توان بهترین و متخصص ترین   وکیل مشارکت در ساخت را پیدا کرد و از او کمک گرفت؟

در مورد  وکیل مشارکت در ساخت شما باید به مسائل مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب خوبی در این زمینه داشته باشید. اگر شما فکر می کنید که نمی توانید متخصص ترین   وکیل مشارکت در ساخت را پیدا کنید و از او کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم که در جریان دادرسی این پرونده ها از افراد متخصص و با تجربه مشورت بگیرید.  وکیل مشارکت در ساخت می تواند نقش بسیار مهم و اساسی را در جریان دادرسی پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی ایفا کند و به آنها کمک کند تا در جریان قضایی پرونده های مختلف، هزینه و زمان آنها از دست نرود و کمتر دچار مشکل شوند.

به تمامی افرادیکه به   وکیل مشارکت در ساخت احتیاج دارند توصیه می کنیم که در ابتدا در مورد این وکیل حرفه ای اطلاعات لازم را بدست آوردند و سپس اقدامات لازم را برای انعقاد قرارداد وکالت انجام داد. قرارداد وکالت   وکیل مشارکت در ساخت دارای شرایط  خاصی است که افراد باید با در نظر داشتن آنها برای انتخاب   وکیل مشارکت در ساخت اقدام کنند.

وکیل مشارکت در ساخت یکی از بهترین کسانی است که می تواند به افراد کمک کند تا از تضییع شدن حقوق خود جلوگیری کنند و در جهت پیشبرد منافع خود حرکت کنند.   وکیل مشارکت در ساخت باید دارای خصوصیات مختلف و ویژگی های خاصی باشد تا بتوان او را به عنوان وکیل متخصص پرونده خود انتخاب کرد و از خدمات حقوقی او نهایت استفاده را کرد.

وکیل مشارکت در ساخت چگونه می تواند به افراد کمک کند؟

وکیل مشارکت در ساخت از راه های مختلف و گوناگونی می تواند به موکلان خود کمک کند تا در جریان دادرس پرونده های مربوط به حوزه مشارکت عدوانی عملکرد خوبی داشته باشند. شاید با خود فکر می کنید که تفاوت عملکرد   وکیل مشارکت در ساخت با دیگر وکلای پایه یک دادگستری دقیقا به چه مواردی تقسیم می شوند و چگونه می توان آنها را تشخیص داد؟ برای انکه این موارد را بشناسید به چند مورد از اساسی ترین و مهم ترین توانایی ها و تخصص های یک   وکیل مشارکت در ساخت اشاره می کنیم تا آنها را بشناسید و از آنها اطلاع پیدا کنید:

وکیل مشارکت در ساخت می تواند با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به افراد کمک کند تا اطلاعات مورد نیازشان در مورد مبحث مشارکت عدوانی را بدست آورند. یکی از مسائلی که در بسیاری از موارد باعث تضییع حقوق افراد می شود آن است که انسان هیچ اطلاعی در مورد قوانین مربوط به مشارکت عدوانی ندارند و نمی دانند که چگونه می توانند اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورند و در نهایت در جریان دادرسی پرونده های مختلف سریعا با شکست مواجه می شوند و حقوق آنها مورد تضییع قرار میگیرد. با کمک   وکیل مشارکت در ساخت می توان اطلاعات لازم در مورد مسائل مختلف حقوقی را بدست آورد و از بوجود آمدن بسیاری از مشکلات جلوگیری کنند.

وکیل مشارکت در ساخت یکی از کسانی است که می تواند در دادگاه حضور یابد و به جای موکلان خود در جلسات دادرسی شرکت کند. جریان پرونده ها را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد. جریان دادرسی برخی از پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی تا حدی پیچیده است که گاهی تا سال های زیادی نمی توان آنها را مورد پیگیری و بررسی قرارداد و معمولا از آغاز جریان دادرسی آنها واهمه دارند.   وکیل مشارکت در ساخت دارای تجربیات بسیار زیادی در زمینه پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی است و به همین دلیل هم می تواند جریان این پرونده ها را به بهترین نحو ممکن در محاکم قضایی و دادگستری مورد بررسی قرار دهید تا نتیجه ای صحیح از جریان آنها بدست آید.

وکیل مشارکت در ساخت با تکیه بر دانش حقوقی و توانایی هایی که دارد می تواند جریان پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی را در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برساند و با دلایل اسناد هلالی و استنباطی نیز به خوبی اگاهبی دارد و می داند باید از چه اسناد و مدارک معتبری استفاده کند تا جریان پرونده به بهترین نحو ممکن پیش برود.   وکیل مشارکت در ساخت در جریان دادرسی پرونده های مختلف معمولا از مدارک مختلفی استفاده می کند و تمامی این اسناد حقوقی در همه موارد یکسان نیستند.

وکیل مشارکت در ساخت دارای فن مذاکره است و می تواند با قدرت کلامی که دارد در دادگاه حضور یابد و از منافع موکل خود دفاع کند. تعداد کسانی که در سال های اخیر درگیر پرونده های مشارکت عدوانی شده اند روز به روز در حال افزایش است . همه آنان به    وکیل مشارکت در ساخت نیاز دارند تا جریان پرونده های آنان را مورد پیگیری قرار دهد. توجه داشته باشید وکیلی که دارای توانایی و دانش حقوقی است به تنهایی برای وکالت پرونده های مختلف می تواند عملکرد خوب داشته باشد. به وکیلی می توان به عنوان   وکیل مشارکت در ساخت متخصص و حرفه ای گفت که علاوه بر داشتن دانش حقوقی دارای فن مذاکره برای رویارویی با جریان دادرسی پرونده های مختلف باشد.

وکیل مشارکت در ساخت و جایگاه او در اجتماع

وکیل مشارکت در ساخت یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین کانی است که دارای سال ها سابقه در زمینه دادرسی پرونده های مختلف است و به خوبی می داند که چگونه باید در جریان دادرسی پرونده ها عملکرد خوبی از خود نشان دهد و این پرونده ها را به نتیجه برساند. اگر شما جزو کسانی هستید که تاکنون از  وکیل مشارکت در ساخت کمک نگرفته اید و از خدمات حقوقی   وکیل مشارکت در ساخت اطلاع ندارید به شما توصیه می کنیم که قبل از انجام هرگونه کاری در ابتدا با این وکیل حرفه ای اشنا سوئد و در جریان پرونده های مختلف از مشاوره حقوقی با او استفاده کنید.

مشاوره حقوقی با   وکیل مشارکت در ساخت دارای وای دود بسیار زیادی است که برخی از افراد با آن آشنایی دارند و نمی دانند ه چگونه باید مزایای این خدمات مشاوره ای استفاده کنند اما مسئله مهم آن است که همه افراد میتوانند از افرادی در این زمینه کمک بگیرند که با این موضوعات اشنایی دارند و می دانند که چگونه باید جریان دادرسی پرونده های خود را به   وکیل مشارکت در ساخت بسپارند و از او کمک بگیرند. برای آنکه بتوانید از افراد متخصص و حرفه دای در این زمینه کمک بگیرید به شما توصیه می کنیم موسسات حقوقی معتبر را شناسایی کنید و با کمک آنها به سراغ بهترین   وکیل مشارکت در ساخت بروید.

هنگامی که به اطراف خود نگاه می کنیم اینطور به نظر می آید که تعداد وکلایی که می توانند وکالت پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی را برعهده بگیرند زیاد است اما حقیقت این نیست و شما باید این موضوع را قبول کنید که موضوع پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی نسبتا پیچیده هستند و جریان دادرسی سختی دارند م برای به نتیجه رساندن آنها نیاز است تا یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه دارای تجربه است به افراد کمک کند تا این پرونده ها به بهترین نحو ممکن به نتیجه برسند.

 گروه حقوقی و فوق حرفه ای وکلای عدالت نویسان سال های زیادی را در زمینه پرونده های مربوط به مشارکت عدوانی فعالیت کرده است و دارای کادری مجرب و حرفه ای وکلای پایه یک دادگستری است و همین موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی ترجیح دهند که جریان دادرسی پرونده خود را به این وکیل با تجربه بسپارند و از آنجایی که گروه وکلای عدالت نویسان یکی از مورد اطمینان ترین گروه های حقوقی است که در شهر تهران مشغول فعالیت است، افراد ترجیح میدهند که برای پیدا کردن بهترین   وکیل مشارکت در ساخت به سراغ این موسسه تخصصی و حرفه ای بروند.

وکیل مشارکت در ساخت متخصص

همه ما به خوبی می دانسم که تخصص و تجربه مهم ترین چیزی است که باعث پیشرفت مسائل مختلف می شود و در مواردی که افراد دارای تخصص و مهارت کافی نباشند ممکن است جریان کارهایی که به آنها سپرده ایم دارای مشکلات متعددی شوند و به خوبی پیش نرو.ند به همین منظور لازم است تا افراد متخصص در هر کاری استفاده کرد تا علاوه بر اینکه کارها با کیفیت خوبی انجام شوند دارای سرعت خوبی باشند و سریعا به نتیجه برسند.

این موضوع را در نظر داشته باشید که مسائل حقوقی بهتر است رد مدت زمانی کوتاه به نتیجه برسند و دارای اطناب کمتری باشند. هرچقدر که جریان دادرسی یک پرونده حقوقی بیشتر می شود معمولا هزینه های مربوط به آن نیز افزایش پیدا می کند و از طرفی دیگر افراد نیز مجبور می شوند تا زمان بیشتری را در جلسات دادگاه بگذارند و مسافت طولانی را بپیمایند، از این موضوع به خوبی می توان نتیجه گیری کرد که اطاله دادرسی باعث از بین رفتن هزینه و زمان افراد می شود و وظیفه   وکیل مشارکت در ساخت متخصص آن است که از اتلاف وقت موکلان خود جلوگیری کند.

اگر شما جز کسانی هستید که به   وکیل مشارکت در ساخت نیاز دارید و می خواهید از یک وکیل حرفه ای کمک بگیرید به شما توصیه میکنیم که به سراغ یک موسسه حقوقی حرفه ای در این زمینه بروید. امروزه برخی از موسسات حقوقی شناسایی شده و معتبر دارای تخصص و مهارت بسیار زیادی هستند و می توانند به شما کمک کنند تا در جریان چنینه پرونده هایی یک وکیل با تجربه را پیدا کنید تا هزینه و زمانتان به هدر نرود.

برخی از افراد با خود فکر می کنند که داشتن مدرک وکالت برا ی  وکیل مشارکت در ساخت کافی است و نیازی نیست تا این وکیل دارای ویژگی های دیگری هم باشد، شما باید بدانید که   وکیل مشارکت در ساخت به جز آنکه باید دارای مدرک وکالت باشد باید دارای تخصص و مهارت هم باشد تا بتواند بهترین عملکرد را بر اساس تجربیات و مهارت هایشان از خود نشان دهند. تخصص ها و مهارت های   وکیل مشارکت در ساخت به موارد متعددی تقسیم می شود که در ادامه مطلب به آنها اراشه خواهیم کرد.

وکیل مشارکت در ساخت باید خدمات مشاوره ای ارائه دهد.

حقیقت آن است که فرقی ندارد یک وکیل تا چه حد دارای دانش حقوقی باشد و تنها زمانی این موضوع مشخص می شود که   وکیل مشارکت در ساخت به ارائه خدمات مشاوره ای بپردازد. خدمات مشاوره ای که توسط   وکیل مشارکت در ساخت ارائه می شود معمولا دارای انواع مختلفی هستند. در زمان های گذشته معمولا افراد برای استفاده از خدمات مشاوره ای از تنها راه متداول و رایجی که وجود داشت یعنی مراجعه حضوری به دفتر وکالت   وکیل مشارکت در ساخت استفاده می کردند اما امروزه دیگر مراجعه حضوری به   وکیل مشارکت در ساخت تنها در شرایط خاصی است و افراد بسیاری ترجیح میدهند که از دیگ روش های مشاوره ای وکیل مشارکت در ساخت استفاده کنند تا اطلاعات لازم را بدست آورند.

از دیگر روش های مشاوره ای با   وکیل مشارکت در ساخت آن است افراد به صورت غیر حضوری با وکیل مورد نظر خود ارتباط برقرار می کنند. روش های مشاوره غیر حضوری با   وکیل مشارکت در ساخت به دو مورد تلفنی و اینترنتی تقسیم می شوند. با استفاده از مشاوره اینترنتی   وکیل مشارکت در ساخت افراد می توانند در هر زمان و مکانی که هستند با   وکیل مشارکت در ساخت ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را از او بپرسند. مشاوره اینترنتی با   وکیل مشارکت در ساخت دارای محدودیت زمانی و مکانی نیست و همه افراد می توانند به راحتی در هر زمان و مکانی با   وکیل مشارکت در ساخت به صورت اینترنتی مشورت کنند و برنامه های چت مانند واتساپ و تلگرام در چنین مواقعی بسیار کارآمد و مهم هستند.

وکیل مشارکت در ساخت در جلسات مشاوره حقوقی تلفنی نیز پاسخگوی افراد است و به راحتی سوالات آنها را پاسخ می دهد. مشاوره تلفنی با   وکیل مشارکت در ساخت می تواند به عنوان یکی از روش های مشاوره فوری مورد استفاده قرار گیرد و افراد بسیار زیادی در هر سن و سال و با هر جنسیتی که دارند می توانند از آن استفاده کنند و هیچ مشکلی در رابطه با این موضع وجود ندارد.

وکیل مشارکت در ساخت و مسائلی که باید در مورد ویژگی های او بدانید.

همانطور که اشاره کردیم برای شناسایی و انتخاب یک   وکیل مشارکت در ساخت حرفه ای لازم است تا خصوصیات و ویژگی های او را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم انتخاب خوبی داشته باشیم و وکیل مناسبی را برای جریان پرونده های خود انتخاب کنیم. به چند مورد از خصوصیات و ویژگی هایی که    وکیل مشارکت در ساخت باید داشته باشد اشاره می کنیم:

وکیل مشارکت در ساخت باید دارای صبر و حوصله باشد و در رابطه با پرونده های مختلف به صورت عجولانه و ناگهانی عمل نکند.وکیل مشارکت در ساخت با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند در جریان چنین پرونده هایی بسیار موثر واقع شود. از آنجایی که این وکیل حرفه ای در مورد همه مسائل اطلاعات خوبی دارد به راحتی می تواند در جلسات مشاوره به صورت دقیق و با صبر و حوصله فراوان مسائل مختلف را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید. هرگونه اقدام عجولانه و غیر منتظره می تواند باعث ایجاد مشکل و چالش در جریان دادرسی پرونده حقوقی شود و حقوق موکل را مورد تضییع قرار دهد.

وکیل مشارکت در ساخت به دلیل تجربیاتی که دارد از تمامی راه های دادرسی اطلاع دارد و به خوبی می داند که باید از چه روش هایی استفاده کند تا جریان پرونده به خوبی پیش رود و معضلات مربوط به آن رد مدت زمان کوتاهی مورد حل و فصل قرار گیرد و این کار را به نحوی انجام دهد که کمتر آسیب و خسارت مالی بوجود آید.

وکیل مشارکت در ساخت باید دارای تخصص و دانش باشد. برخی از وکلای پایه یک دادگستری با وجود آنکه پروانه وکالت خود را دریافت کرده اند اما نمی توانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند و جریان دادرسی پرونده ها را به خوبی پیش ببرند؛ چرا که این افراد دارای داشتن حقوقی لازم برای وکالت پرونده های مشارکت عدوانی نیستند و نمی توانند با تکیه بر دانش خود جریان این پرونده ها را پیش ببرد. معمولا به   وکیل مشارکت در ساخت متخصص گفته می شود که علاوه بر داشتن دانش حقوقی تجربه داشته باشد و از جریانات دادرسی هم اطلاع داشته باشد تا بتواند امکان موفقیت پرونده را افزایش دهد.  وکیل مشارکت در ساخت دارای توانایی های مختلفی است و می تواند از تمامی این توانایی ها در جهت بهبود شرایط جریان پرونده موکل خود استفاده کند. اگر شما به دنبال  وکیل مشارکت در ساخت می گردید باید تمامی مباحثی که به آنها اشاره کردیم را در نظر داشته باشید و طبق این موارد عمل کنید.

قانون مدنی در مورد مشارکت در ساخت چه مفادی را ارائه می دهد؟

وکیل مشارکت در ساخت کسی است که از تمامی مسائل مربوط به موضوع مشارکت در قانون اطلاع دارد و می تواند عملکرد خوبی را در رابطه با این موضوع از خود نشان دهد. به چند مورد از مهمترین موضوعاتی که در مورد مشارکت می توان به آنها آرشه کرد، توجه کنید:

اموال دولتي كه معد است براي مصالح يا انتفاعات عمومی مثل استحکامات و قلاع و خندقها و خاكريزهاي نظامي و قورخانه و اسلحه و ذخيره و سفاين جنگي و همچنين اثاثيه و ابنيه و عمارات دولتي و سيم‌هاي تلگرافي دولتي و موزه ها و كتابخانه هاي عمومي و آثار تاريخي و امثال آنها و بالجمله آنچه از اموال منقوله و غير منقوله كه دولت به عنوان مصالح عمومي و منافع ملي در تحت مشارکت دارد، قابل تملك خصوصي نيست و همچنين اموالي كه موافق مصالح عمومي به ايالت و ولايت يا ناحيه يا شهري اختصاص يافته باشد.

 مالك ملكي كه مورد حق‌الارتفاق غير است مي تواند در ملك خود تصرفاتي نمايد كه باعث تضييع يا تعطيل حق مزبور باشد مگر با‌اجازه صاحب حق. تصرفات صاحب حق در ملك غير كه متعلق حق اوست بايد باندازه‌اي باشد كه قرار دادند و يا بمقدار متعارف و آنچه ضرورت‌انتفاع اقتضا مي كند.

در تمام مواردي كه انتفاع كسي از ملك ديگري به موجب اذن محض باشد مالك مي تواند هروقت بخواهد از اذن خود رجوع کند مگر‌اينكه مانع قانوني موجود باشد.

 ديواري كه مابين دو ملك واقع است مشترك مابين صاحب آن دو ملک محسوب ميشود مگر اينكه قرينه يا دليلي بر خلاف آن‌موجود باشد. بنا بطور ترصيف و وضع سرتير از جمله قرائن است كه دلالت بر مشارکت و اختصاص مي‌كنند.

هرگاه از دو طرف بنا متصل به ديوار بطور ترصيف باشد و يا از هر دو طرف روي ديوار سرتير گذاشته شده باشد آن ديوار محكوم به اشتراك است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

هرگاه قرائن اختصاصی فقط از يك طرف باشد تمام ديوار محكوم به مالكيت صاحب آن طرف خواهد بود مگر اینکه خلافش ثابت‌ شود. مخارج ديوار مشترك بر عهده كساني است كه در آن شرکت دارند. هيچ يك از شركاء مي تواند دیگری را اجبار بر بنا و تعمير ديوار مشترك نمايد مگر اينكه دفع ضرر بنحو ديگر ممكن نباشد.

در صورتي كه ديوار مشترك خراب شود و احد شريكين از تجديد بناء و اجازه مشارکت در مبناي مشترك امتناع نمايد شريك ديگر‌ميتواند در حصه خاص خود تجديد بناي ديوار را كند.

هر گاه احد شركاء راضي بمشارکت ديگري در مبنا باشد ولي از تحمل مخارج مضايقه نمايد شريك ديگر ميتواند بناي ديوار را تجديد‌كند و در اينصورت اگر بناي جديد با مصالح مشترك ساخته شود ديوار مشترك خواهد بود والا مختص بشريكي است كه بنا را تجديد كرده است.

اگر يكي از دو شريك ديوار مشترك را خراب كند در صورتي كه خراب کردن آن لازم نبوده بايد آنكه خراب كرده مجدداً آنرا بنا كند.

هيچ يك از دو شريك حق ندارد ديوار مشترك را بالا ببرد يا روي آن بنا سرتير بگذارد يا دريچه و رف باز كند يا هر نوع تصرفي نمايد‌مگر به اذن شريك ديگر.

هر يك از شركاء بر روي ديوار مشترك سرتير داشته باشد ميتواند بدون رضايت شريك ديگر تيرها را از جاي خود تغيير دهد و بجاي‌ديگر از ديوار بگذارد. اگر صاحب ديوار همسايه اذن دهد كه بر وي ديوار او سرتير بگذارد يا روي آن بنا کند هر وقت بخواهد میتواند از اذن خود رجوع کند ‌مگر اينكه بودجه ملزوم اين حق را از خود سلب کرده باشد.

در چه مواقعی می توان به وکیل مشارکت در ساخت مراجعه کرد؟

شما باید این موضوع را بدانید که تا زمانی که مشارکت از لحاظ قانونی و حقوقی اتفاق نیفتاده باشد و به وقوع پیوسته باشد نمی توان به وکیل مشارکت در ساخت مراجعه کرد و جریان را از طریق مراحل قانونی طی کرد. بر اساس قانون می توان رایج ترین شرایط وقوع مشارکت را به موارد زیر تقسیم کرد:

هر گاه كسي به اذن صاحب ديوار بر روي ديوار سرتيري گذارده باشد و بعد آن را بردارد می تواند مجدداً بگذارد مگر باذن جديد از‌صاحب ديوار و همچنين است ساير تصرفات.

اگر ديواري متمايل به ملك غير يا شارع و نحو آن شد كه مشرف به خرابی گردد صاحب آن اجبار مي شود كه آن را خراب كند.  اگر خانه يا زميني بين دو نفر تقسيم شود يكي از آنها نمي تواند دیگری را مجبور كند كه با هم ديواري مابين دو قسمت بكشند.

اگر از قديم سرتير عمارتي روي ديوار مختصي همسايه بوده و سابقه اين مشارکت معلوم نباشد بايد بحال سابق باقي بماند و اگر بسبب‌ خرابي عمارت و نحو آن سرتير برداشته شود صاحب عمارت میتواند آن را تجديد كند و همسايه حق ممانعت ندارد مگر اينكه ثابت نمايد وضعيت‌ سابق بصرف اجازه او ايجاد شده بوده است.

هر گاه طبقه تحتاني مال كسي باشد و طبقه فوقاني مال ديگري هر يك از آنها مي تواند بطور متعارف در حصه اختصاصي خود مشارکت بكند ليكن نسبت ب سقف بين دو طبقه هر يك از مالكين طبقه فوقاني و تحتاني ميتواند در كف يا سقف طبقه اختصاصي خود بطور متعارف آن‌اندازه مشارکت نمايد كه مزاحم حق ديگري نباشد.

  صاحب اتاق تحتاني نسبت به ديوارهاي اتاق و صاحب فوقاني نسبت به دیوارهای غرفه بالاختصاص و هر دو نسبت ب سقف مابين‌ اطاق و غرفه بالاشتراك ممشارکت شناخته ميشوند. پله فوقاني ملك صاحب طبقه فوقاني محسوب است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

هيچ يك از صاحبان طبقه تحتاني و غرفه فوقاني مي تواند دیگری را اجبار به تعمير يا مساعدت در تعمير ديوارها و سقف آن بنمايد. هر گاه سقف واقع مابين عمارت تحتاني و فوقاني خراب شود در صورتي كه بين مالك فوقاني و مالك تحتاني موافقت در تجديد بنا‌حاصل نشود و قرارداد ملزم ي سابقاً بين آنها موجود نباشد هر يك از مالكين اگر تبرعاً سقف را تجديد نموده چنانچه با مصالح مشتركة ساخته شده‌باشد سقف مشترك است و اگر با مصالح مختصه ساخته شده متعلق به باني خواهد بود.

در مورد قانون مدنی و موضوع مشارکت در ساخت دقت کنید:

  در صورتيكه معامل فضولي عوض مالي را كه موضوع معامله بوده است گرفته و در نزد خود داشته باشد و مالك با اجازه معامله قبض‌عوض را نيز اجازه كند ديگر حق رجوع به طرف دیگر نخواهد داشت.

در صورتي كه مبيع فضولي به مشارکت مشتري داده شود هرگاه مالک معامله را اجازه نكرد مشتري نسبت به اصل مال و منافع مدتيكه‌در مشارکت او بوده ضامن است اگر چه منافع را استيفاء نكرده باشد و همچنين است نسبت بهر عيبي كه در مدت مشارکت مشتري حادث شده باشد.

اگر صاحب حق از قبول آن امتناع کند متعهد بوسيله مشارکت دادن آن به حاكم  يا قائم مقام او بري ميشود و از تاريخ اين اقدام مسئول‌ خسارتي كه ممكن است به موضوع حق وارد آيد نخواهد بود.

اگر متعهدله اهليت قبض نداشته باشد تأديه در وجه او معتبر نخواهد بود. متعهدله را نمی توان مجبور نمود كه چيز ديگري به غير   آن چه كه موضوع تعهد است قبول نمايد اگر چه آن شيء قيمتاً معادل يا بيشتر از‌ موضوع تعهد باشد.

مديون مي تواند مالي را كه از طرف حاکم ممنوع از مشارکت در آن شده است در مقام وفای  به عهده تاديه نمايد. هر گاه شخصي مالك را از مشارکت در مال خود مانع شود بدون آن كه خود او تسلط بر آن مال پيدا كند غاصب محسوب نميشود ليكن‌در صورت اتلاف يا تسبيب ضامن خواهد بود.

اگر كسي كه مالي  به عاريه يا به وعديه و امثال آنها در دست اوست منكر گردد از تاريخ انكار در حكم غاصب است.

غاصب بايد مال مغصوب را عيناً به صاحب آن رد نمايد و اگر عين تلف شده باشد بايد مثل يا قيمت آن را  بدهد و اگر به علت  ديگري رد‌عين ممكن نباشد بايد بدل  آن را بدهد.

هر گاه مال مغصوب بوده و مثل آن پیدا شود غاصب باید قیمت حين‌الاداء را بدهد و اگر مثل موجود بوده و از مالیت افتاده باشد بايد ‌آخرين قيمت  آن را  بدهد.

هر گاه كسي در زمين خود با مصالح متعلقه  به ديگري  بنائي سازد يا درخت غير را بدون اذن مالك در آن زمين غرس كند صاحب مصالح‌ يا درخت ميتواند قلع يا نزع  آن را بخواهد مگر  اين كه  به اخذ  قيمت تراضي نمايند.

اگر در نتیجه عمل غاصب قیمت مال مغصوب زياد شود غاصب حق مطالبه قيمت زيادي را نخواهد داشت مگر  اين كه آن زيادتي عين‌ باشد كه در اين صورت عين زايد متعلق به خود  غاصب است.

غاصب مسئول هر نقص و عيبي است كه در زمان مشارکت او به مال مغصوب وارد شده باشد هر چند مستند  به فعل او نباشد. نسبت به منافع مال مغصوب هر يك از غاصبين به اندازه منافع زمان مشارکت خود و مابعد خود ضامن است اگر چه استيفاء منفعت‌ نكرده باشد ليكن غاصبي كه از عهده منافع زمان مشارکت غاصبین لاحق خود بار آمده است میتواند به هر يك نسبت به زمان مشارکت او رجوع كند.

هر گاه مالك ذمه يكي از غاصبين را نسبت به مثل يا قيمت مال مغصوب ابراء كند حق رجوع به غاصبين ديگر نخواهد داشت. ولي گر ‌حق خود را به يكي از آنان به نحوي از انحاء انتقال دهد آن كسقائم مقام مالك ميشود و داراي همان حقي خواهد بود كه مالك دارا بوده است.

دقت کنید:

 ابراء ذمه يكي از غاصبين نسبت  به منافع  زمان مشارکت او موجب ابراء ذمه ديگران از حصه آنها نخواهد بود ليكن  اگر يكي از غاصبين را‌نسبت به منافع عين ابراء كند حق رجوع لاحقین نخواهد داشت.

تسليم عبارت است از دادن مبيع به مشارکت مشتري به نحوي كه متمكن از انحاء تصرفات و انتفاعات باشد و قبض عبارت است از‌استيلاء مشتري بر مبيع. تسليم وقتي حاصل ميشود كه مبيع تحت اختيار مشتري گذاشته شده باشد اگر چه مشتري آن را هنوز عملاً مشارکت نكرده باشد.

 تسلیم به اختلاف مبیع به كيفيات مختلفه است و بايد به نحوي باشد كه عرفاً آن را تسليم گويند. اگر طرفين معامله براي تسليم مبيع موعدي قرار داده باشند قدرت بر تسليم در آن موعد شرط است نه در زمان عقد. در بيعي كه موقوف به اجازه مالك است قدرت بر تسليم در زمان اجازه معتبر است. اگر نسبت به بعض مبیع بایع قدرت بر تسليم داشته و نسبت به بعض ديگر نداشته باشد بيع نسبت به بعض كه قدرت بر تسليم داشته‌ صحيح است و نسبت به بعض ديگر باطل است.

اگر مبيع قبلا در مشارکت مشتري بوده باشد محتاج به قبض جديد نيست و همچنين است در ثمن. تصرفاتی که نوعاً کاشف از رضای معامله باشد امضاي فعلي است مثل آنكه مشتري كه خيار دارد با علم خيار مبيع را بفروشد يا رهن‌بگذارد.

تصرفاتي كه نوعاً كاشف از بهم زدن معامله باشد فسخ فعلي است. اگر متعاملين هر دو خيار داشته باشند و يكي از آنها امضا كند و ديگري فسخ نمايد معامله منفسخ ميشود. در خيار مجلس و حيوان و شرط اگر مبيع بعد از تسليم و در زمان خيار بايع يا متعاملين تلف يا ناقص شود بر عهده مشتري است و اگر‌خيار مختص مشتري باشد تلف يا نقص بعهده بايع است.

هرگاه مشتری مبیع را اجاره داده باشد و بیع فسخ شود اجاره باطل نمي شود مگر اينكه عدم تصرفات ناقله در عين و منفعت بر مشتري‌صريحاً يا ضمناً شرط شده كه در اين صورت اجاره باطل است.

اگر پس از عقد بيع مشتري تمام يا قسمتي از مبيع را متعلق حق غير قرار دهد مثل اينكه نزد كسي رهن گذارد فسخ معامله موجب زوال‌حق شخص مزبور نخواهد شد مگر اينكه شرط خلاف شده باشد.

تمام انواع خيار در جميع معاملات لازمه ممكن است موجود باشد مگر خيار مجلس أو حيوان أو تأخير ثمن كه مخصوص بيع است. عقد اجاره بمحض انقضاء مدت برطرف مي شود و اگر پس از انقضاء آن مستأجر عين مستأجرة را بدون اذن مالك مدتي در تصرف‌خود نگاه دارد موجر براي مدت مزبور مستحق اجرت‌المثل خواهد بود اگر چه مستأجر استيفاء منفعت نكرده باشد و اگر با اجازه مالك در مشارکت نگاه‌دارد وقتي بايد اجرت‌المثل بدهد كه استيفاء منفعت كرده باشد مگر اينكه مالك اجازه داده باشد كه مجاناً استفاده نمايد. اگر براي تأديه مال‌الاجاره ضامني داده شده باشد ضامن مسئول اجرت‌المثل مذكور در ماده فوق نخواهد بود.

وکیل مشارکت در ساخت و موضوع مال مورد اجاره

مالی که اجاره داده می شود ممکن است مورد مشارکت قرار گیرد. در چنین شرایطی تنها کسی که می تواند اطلاعات لازم را به افراد ارائه می دهد،   وکیل مشارکت در ساخت است. از جمله قوانینی که میتوان در مورد   وکیل مشارکت در ساخت و قرارداد های اجاره به آنها اشاره کرد به موارد زیر تقسیم می شوند:

عقد اجاره به واسطه تلف شدن عين مستاجره از تاريخ تلف باطل مي‌شود و نسبت ب تخلف از شرايطي كه بين موجر و مستاجر مقرر‌است خيار فسخ از تاریخ تخلف ثابت مي گردد. عقد اجاره بواسطه فوت موجر يا مستأجر باطل نمی شود وليكن اگر موجر فقط براي مدت عمر خود مالك منافع عين مستاجره بوده‌است اجاره فوت موجر باطل مي شود اگر شرط مباشرت مستاجر شده باشد فوت مستاجر باطل مي گردد.

اگر عين مستاجره به دیگری منتقل شود اجاره بحال خود باقي است مگر اينكه موجر حق فسخ در صورت نقل را براي خود شرط ‌كرده باشد. هر گاه متولي با ملاحظه صرفه وقف مال موقوفه را اجاره دهد اجاره بفوت او باطل نمي گردد. در بيع شرط مشتري میتواند مبیع را براي مدتي كه بايد حق خیار دارد اجاره دهد و اگر اجاره منافي با خيار بايع باشد به وسيله جعل‌خيار يا نحو آن حق بايع را محفوظ دارد و الا اجاره تا حدي كه منافي با حق بايع باشد باطل خواهد بود.

اگر در عقد اجاره مدت بطور صريح ذكر نشده و مال‌الاجاره هم از قرار روز يا ماه يا سالي فلان مبلغ معين شده باشد اجاره براي يك روز يا يك ماه يا يك سال صحيح خواهد بود و اگر مستأجر عين مستأجرة را بيش از مدت ها مزبور در مشارکت خود نگاه دارد و موجر هم تخليه يد و را‌نخواهد موجر به موجب مراضات حاصله براي بقيه مدت و نسبت زمان مشارکت مستحق اجرت مقرر بين طرفين خواهد بود. اگر مستأجر در عين مستأجره بدون اذن موجر تعميراتي نمايد حق مطالبه قيمت آن را نخواهد داشت.

هرگاه مستاجر بدون اجازه موجر در خانه يا زميني كه اجاره كرده وضع بنا يا غرس اشجار كند هر يك از موجر و مستاجر حق دارد هر‌وقت بخواهد بنا را خراب يا درخت را قطع نمايد در اينصورت اگر در عين مستاجره نقصي حاصل شود بر عهده مستأجر است.

هرگاه مستاجر به موجب عقد اجاره مجاز در بنا يا غرس بوده موجر مي تواند مستاجر را خراب كردن يا كندن آن اجبار كند و بعد از‌انقضاء مدت اگر بنا يا درخت در مشارکت مستاجر باقي بماند موجر حق مطالبه اجرت‌المثل زمين را خواهد داشت و اگر در مشارکت موجر باشد مستأجر‌حق مطالبه اجرت‌المثل بنا يا درخت را خواهد داشت.

 هر گاه كسي مال غير را بعنواني غير از مستودع ممشارکت باشد و مقررات این قانون او را نسبت به آن مال امين قرار داده باشد مثل‌مستودع است بنا بر اين مستأجر نسبت بعين مستأجرة قيم يا ولى نسبت بمال صغير يا مولي‌عليه و امثال آنها ضامن نمی باشد مگر در صورت تفريط ‌يا وتعدي و در صورت استحقاق مالک به استرداد از تاريخ مطالبه او و امتناع ممشارکت با امكان رد ممشارکت مسئول تلف و هر نقص يا عيبي خواهد بود اگر‌چه مستند بفعل او نباشد.

كاروانسرا دار و صاحب مهمانخانه و حمامي و امثال آنها نسبت باشياء و اسباب يا البسه واردين وقتي مسئول ميباشند كه اشياء و‌اسباب يا البسه نزد آنها ايداع شده باشد ويا اينكه بر طبق عرف بلد در حکم ایداع باشد.

 امانت‌گذار بايد مخارجي را كه امانتدار براي حفظ مال وديعه كرده است باو بدهد. هر گاه رد مال مستلزم مخارجي باشد بر عهده امانت‌گذار است.  رهن در يد مرتهن امانت محسوب است و بنا براين مرتهن مسئول تلف يا ناقص شدن آن نخواهد بود مگر در صورت تقصير. بعد از برائت ذمه مديون رهن در يد مرتهن امانت است ليكن اگر با وجود مطالبه آن را رد ننمايد ضامن آن خواهد بود اگر چه تقصير‌نكرده باشد.

مقالات حقوقی:

وکیل تصرف عدوانی

وکیل شهرداری

وکیل تقسیم ترکه

وکیل دعاوی پیمانکاری

وکیل سرقت

وکیل فروش مال غیر

وکیل مالیات بر ارث

وکیل فرهنگ و رسانه

وکیل شرب خمر

وکیل ثبتی

وکیل اثبات مالکیت

وکیل خیانت در امانت

وکیل صدور حکم حجر

وکیل وصول مطالبات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با وکیل

09124857572

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید
×